Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Breaking Bad jó sorozat, de...

A Breaking Bad jó sorozat, de nem hibátlan. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval sokan csak úgy emlegetik, mint a világ legjobb sorozatát, mint hibátlan remekművet. Nekem is bejött nagyon, de azért vannak aspektusai, amik nem jöttek be és most gondoltam, kiírom ezeket magamból. Na szóval:

Ami a legidegesítőbb volt, az a lassú, feszült hallgatások. Csak úgy hasra ütésre mondok egy példát: Walter bemegy a konyhába és elkezd pofázni valamit Skylernek, aki épp kávézik. Skyler komoran néz. Walternek feltűnik a dolog, úgyhogy megkérdezi Skylert "minden rendben?" Skyler lassan, NAGYON lassan leereszti a bögréjét és azt mondja "Igen" Ezek után feláll és kimegy a szobából. Végül még láthatjuk Waltert, amint tűnődve/csodálkozva utánanéz.

Én értem, hogy megy a családi dráma, de ilyen és ehhez hasonló jelenetekből annyi volt, hogy az már egy idő után nevetséges lett. Meg ez az álszent, mesterkélt amerikai stílus is már volt, hogy az agyamra ment (mondjuk ebben nyilván társadalom kritika is volt, de akkor is).

Szóval néha kicsit szerintem túl dramatizálták.

A másik (bár kevésbé jelentős) dolog ami bökte a csőröm, az Mike visszatérése. Kialakítottak egy badass és stílusos karaktert, majd Gus halála után az egészet felborították, egyszerűen nem úgy viselkedett, mint egy profi. Mentségükre szóljon, hogy ez már az 5. évad volt, Walter jellemfejlődésének csúcsa, egyszerűen nem fért már el mellette egy másik nagykutya.

Na azt hiszem ennyi, várom a válaszokat :D



2014. aug. 17. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

SPOILER!


Azzal egyetértek, hogy az egyik legjobb (szerintem a The Killing és talán még a True Detective is van ilyen jó.) De azt, hogy hibátlan lenne, még nem hallottam. Tény, hogy akik félbehagyják, az olyasmi elnyújtott jelenetek- részek miatt teszik, amit te is írtál. Hibái is voltak, pl. a sztíviás- mérgezéses résznél, a végén, nekem nem volt tiszta, hogy miképpen tette a nő édesítőszeres zacskójába a ricint, és utána a zacsit abba a kávézóba mi módon juttatta el. Mert ugye akkor már bujkálnia kellett.

Mike változása engem nem zavart, mert emberibb és szimpatikusabb lett tőle.

Ezektől függetlenül, az összes hibáját feledteti velem az 5. évad második fele. Azok a részek eszméletlenül jók, különösen Dean Norris (Hank) alakítása fantasztikus.

2014. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Olyan 70% hype nem világrengető sorozat:)
2014. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálam ez a nr.1 ez a sorozat, értem amiket leírtál, de ezek szerintem olyan kicsi hibák. /már ha lehet annak nezezni/ Ez egy lassú sorozat, én megszoktam ezeket a jeleneteket és nem is zavart. De tudom, hogy sok embernek ez már tényleg nagyon lassú, ezért is kaszálták sokan. Pedig mikről maradtak le :)

Mike? Szerintem érthető, hogy megváltozott valamennyire. Nekem ez belefért. De mondom, én elfogult vagyok. :)

2014. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Kialakítottak egy badass és stílusos karaktert, majd Gus halála után az egészet felborították, egyszerűen nem úgy viselkedett, mint egy profi."


SPOILER

Úgy érted hogy összeállt Walt-tal annak ellenére hogy tudta ebből semmi jó nem sülhet ki?

Először ugyebár nem akart beszállni az új bizniszbe de a helyzet megváltozott: Lydia ki akarta nyíratni Mike volt embereit (akik már börtönben ültek) hogy elvarrja a Gus-bizniszből való (és Lydiához is vezető) szálakat. Mike pedig azért tért vissza hogy legyen miből fizetni nekik a hallgatásukért, így ők is életben maradnak. (Mindezt Walt értetlenkedése ellenére is tette)

Szóval nem egészen profiként viselkedett mégpedig az embersége miatt (ami abban a körben nem sokaknak volt).

2014. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4!

Nem első sorban amiatt mondtam, mert összeállt Walterral, igazából nem sok más választása volt (ugye a kamerás üggyel kezdődött az egész, amit neki is érdeke volt eltüntetni), hanem a karakter, akit azelőtt megismerhettünk, egy hidegvérű profi gyilkos volt. Gus halála után én vártam, hogy na az még egy kemény játszma lesz közte és Walter között, de semmi.

Emlékszem a visszatérős jelenetére, a sivatag közepén találkozik Walterékkal, kicsit kivörösödött fejjel ordibál, de Walter lehiggasztja. A régi Mike minimum lábon lőtte volna Waltert, csak, hogy megmutassa ki az úr a háznál :D De mondjuk tény, hogy ő csak egy mellékszereplő, szóval tényleg nem olyan nagy baj. De nálam azért nem üti meg a kedvenc sorozat mércéjét.

2014. aug. 21. 16:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdem: nálad mi üti meg a mércét? :-)
2014. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Jó sorozat de kb ennyi.Sokan majdnem elélveznek tőle amikor róla beszélnek ezért elkezdtem nézni. Vannak jó részek de nagyon sok "nézem az órát mikor lesz már vége?,, rész is van.Nekem is van kedvenc sorozatom de nem ajnározom mintha valami istenség lenne.De nem kell leszólni ez egyéni vélemény.Megértem én hogy szeretik de ez a túlzott hype néha idegesíteni szokott ( plusz az is hogy ha azt írod hogy nem ez a kedvenc sorozatod rögtön retardált vagy és nincs ízlésed)
2014. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát itt szerencsére senki nem kezdett el retardált-ozni :D

6! Nehéz kérdés, de talán a Samurai Champloo a kedvencem (bár ez anime hip-hop stílusú szamurájkodás, szóval eléggé szubjektív, hogy kinek mennyire tetszik XD)

Amúgy a True detective és a régi Dexter (első és második évad) is vetekszik a BB-vel nálam.

2014. aug. 25. 21:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, a True Detective, az az egyik legjobb. Rust szövegei hatalmasak voltak- "úgy vagyunk programozva, hogy azt higgyük, mindenki lehet valaki, pedig valójában mindenki egy senki" :-)
2014. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki egyáltalán nem nézi a sorozatot, annak lehet, hogy lesz egy két SPOILER abban amit írok, úgyhogy óvatosan. :)


A Breaking Bad attól korszakalkotó remekmű (egy kicsit sem ironizálok) mert a szórakoztatáson kívül elgondolkodtat, és tele van szimbolikával, ami a tömeggyártott amerikai sorozatokra nem jellemző. Én nem igazán nézek sorozatokat, de a BB engem is magával ragadott. Arany János balladái jutnak eszembe róla, (voltaképpen szerintem a Breaking Bad is ballada) szomorú, emberi történet, tele vérrel, könnyel, ÉS olyan mélységű költői szimbolikával, (ami lehet egy félszemű maci, Skyler a medencében, egy fekete kalap stb.) amit szinte sehol nem találsz meg a mainstream médiában. A lassú jelenetek pont azért vannak, hogy legyen idő belegondolni a szereplők helyzetébe. Hogy milyen harcok dúlnak bennük, és hogy amit mondanak azt MIÉRT mondják. Ha átadod magad az élménynek a Breaking Bad nem csak bemutat egy történetet, te magad is részese leszel, szinte érzed a szereplők minden rezdülését. Hogy két végtelenül magányos ember egymásra talál, (Jessie és Walt) és hogy ilyen közelségből mennyire tud fájni minden hibás lépés, és hogy mégis milyen erős ez a kötelék amiért SPOILER!!!!! az egyikük végül az életét áldozza. És valóban van benne egy jó adag társadalomkritika, képzelj el egy olyan társadalmat, ahol drogbárónak kell lennie egy tehetséges kémiatanárnak ahhoz, hogy "úgy érezze él", nem csak vegetál, megeszi a bacont reggelire, aztán elmegy tanítani valamit ami senkit nem érdekel. Ez a mai Amerika. (És mi magyarok is errefelé tartunk...)


Szóval számomra ezért különleges ez a sorozat, mert az izgalmat, az akciót a drámát, kulturális szintre emeli, nem marad meg a "szem rágógumijának" nevezett tévésorozatok szintjén. Vince Gilligan számomra az egyik legnagyobb kortárs költő, csak a 21. században már nem papírra hanem képernyőre írja a verseit.


Persze ez csak az én nézőpontom, kinek a pap... ;)

2014. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!