Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Breaking Bad jó sorozat, de...

A Breaking Bad jó sorozat, de nem hibátlan. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval sokan csak úgy emlegetik, mint a világ legjobb sorozatát, mint hibátlan remekművet. Nekem is bejött nagyon, de azért vannak aspektusai, amik nem jöttek be és most gondoltam, kiírom ezeket magamból. Na szóval:

Ami a legidegesítőbb volt, az a lassú, feszült hallgatások. Csak úgy hasra ütésre mondok egy példát: Walter bemegy a konyhába és elkezd pofázni valamit Skylernek, aki épp kávézik. Skyler komoran néz. Walternek feltűnik a dolog, úgyhogy megkérdezi Skylert "minden rendben?" Skyler lassan, NAGYON lassan leereszti a bögréjét és azt mondja "Igen" Ezek után feláll és kimegy a szobából. Végül még láthatjuk Waltert, amint tűnődve/csodálkozva utánanéz.

Én értem, hogy megy a családi dráma, de ilyen és ehhez hasonló jelenetekből annyi volt, hogy az már egy idő után nevetséges lett. Meg ez az álszent, mesterkélt amerikai stílus is már volt, hogy az agyamra ment (mondjuk ebben nyilván társadalom kritika is volt, de akkor is).

Szóval néha kicsit szerintem túl dramatizálták.

A másik (bár kevésbé jelentős) dolog ami bökte a csőröm, az Mike visszatérése. Kialakítottak egy badass és stílusos karaktert, majd Gus halála után az egészet felborították, egyszerűen nem úgy viselkedett, mint egy profi. Mentségükre szóljon, hogy ez már az 5. évad volt, Walter jellemfejlődésének csúcsa, egyszerűen nem fért már el mellette egy másik nagykutya.

Na azt hiszem ennyi, várom a válaszokat :D



2014. aug. 17. 20:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

SPOILER!

Egy bajom volt a sorozattal. Mégpedig Gus halála, ahogy kisétál félig lerobbantott fejjel, megigazítja a nyakkendőt és összeesik. Ez valahogy irgalmatlanul nem illet bele a sorozatba nagyon irreális, mint valami komédia. Esetleg mutathatták volna hogy a padlón fekszik lerobbant fejjel, vagy kirepül az ajtó után, vagy valami, de ez.. :/ Mind 1 attól még kedvenc sorozatom.

2014. okt. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 4. évad tetszett legjobban, pörögtek az események, nem aludtam ameddig meg nem néztem. És nekem Gus halálával meg ahogy mondta Walter,hogy "nyertem" akár vége is lehetett volna a sorozatnak. Ez az 5. évad már tényleg csak huzavona volt és voltak benne dolgok amik nem igazán jöttek át, pl az a soksok szereplő hogy került oda, akiket eddig még csak nem is említettek, mostmeg már központi szereplők lettek a semmiből. De attól még jó volt :D
2014. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!