Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Perselus Piton tényleg tud...

Katalin Zsuzsanna kérdése:

Perselus Piton tényleg tud repülni seprű nélkül?

Figyelt kérdés

Most olvastam nemrég az interneten, hogy Perselus Piton sőt Voldemort is tud seprű nélkűl repülni. Ez igaz? Hogy csinálja, hol tanulta?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. aug. 23. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Ugye nem olvastad a könyvet?

Piton kivételesen tehetséges varázsló. Eleve nagy mestere mind a bájitaltannak mind pedig a sötét varázslatok kivédésének. Maga is talált fel több átkot, a gyógyításhoz is értett. Kiváló legillimentor volt és az okklumenciához is tökéletesen értett, ezt abból is lehet tudni hogy Voldemort is nagyon tudta ezeket de mégsem jött rá arra hogy Piton nem az ő oldalán áll. (ezekre eleve csak három varázsló képes legalábbis a könyv nem említ mást, Voldemort, Piton, Dumbledore)


A kérdésedre pedig a válasz a könyvből:

"– Kiugrott – mondta McGalagony, mikor Harry és Luna beestek az ajtón.

– Meghalt!? – Harry az ablakhoz rohant, mit sem törődve Flitwickkel és Bimbával, akikből döbbent kiáltást csalt ki hirtelen felbukkanása.

– Nem, nem halt meg – felelte keserűen McGalagony. – Volt nála pálca, nem úgy, mint Dumbledore-nál… és úgy fest, eltanult pár trükköt a mesterétől.

Harry elborzadva pillantotta meg a távolban a birtokot határoló fal irányába repülő nagy, denevérszerű alakot."


Ajánlom a könyveket, nagyon sok mindenből kimaradtál, tudnék neked sorolni.

2014. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló is írta Piton kivételes varázsló volt és igen, tudott seprű nélkül repülni.
2015. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a könyvekből 3 részt olvastam el, de a filmben nagyon sok varázsló tud repülni. Minden halálfaló például, mikor olyan fekete füstté válva repülnek, meg vannak az aurorok, őket is úgy ábrázolják repülés közben csak fehér füst.
2016. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Könyv szerint,és film szerint is igen.Könyv szerint csak Piton,Dumbledore és Voldemort tud seprű nélkül repülni,film szerint az összes halálfaló,számos Rendtag is.
2016. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rbaenerya válasza:
A kviddics évszázadaiban azt írják, hogy senki nem képes magától repülni. A hetedik könyvben mindenki ledöbben amiért Voldemort képes a lehetetlenre. Szerintem Piton nem tud seprű nélkül repülni csak valamilyen saját magán elvégzett lebegtető bűbájjal tudott így menekülni. Hiszen egy szabályt évszázadokig senki sem tudta megszegni aztán hirtelen hárman? Nem, szerintem csak Voldemort tud segédeszköz nélkül repülni. Véleményem szerint Pitont nem lehet egy kalap alá venni Voldemorttal és Dumbledore-ral, hiszen az ő meg sem közelítette az említettek varázserejét és tudását. Valóban nagyszerű oklumentor volt de ennek semmi köze a kérdéshez.
2017. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!