Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Doctor Who? - Dark Water....

Doctor Who? - Dark Water. Valaki segítene kicsit megérteni?

Figyelt kérdés

<SPOILERS>


Szóval elméletben - legalábbis ami nekem lejött - a Mester (Missy) létrehozott London közepében egy olyan - nevezzük - intézményt, ami begyűjti az összes halott testet, és az elméjükkel pedig pontosan mit is csinál? Amit levettem saját kútfőből, hogy létrehozott egy olyan "világot" amit a halottak elméje behaluz, és oda kerülnek. De nem nagyon tudom, hogy ez miért volt szükséges a Cybermenekhez? Meg egyáltalán azok hogy lettek? A halott testeket "renoválták"? Aki tud néhány értelmes szót szólni az segítsen, mert amellett, hogy a Doctor Who? a világ legjobb sorozata, nagyon utálom benne, hogy sok mindent nem értek meg (1. megnézés után, viszont sajnos nem is lesz időm most 2.jára megnézni)


Előre is köszönöm



2014. nov. 3. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Cybermanek "beépítik" az emberi testet az exoskeletonba, szükségük van az organikus részre is a működéshez. A "szerencsés kiválasztottak" elméjét pedig lényegében véve törlik, helyette szófogadó katonák lesznek belőlük.

A Mester szerintem jó sokáig megbújt az eseménysorozatok árnyékában, begyűjtögetett pár testet, építgette a hadseregét. Közben meg az elméjükkel játszadozott, elhitette, hogy ő a vezető, ergo a Cybermanek vezérévé kiáltotta ki magát.


Én legalábbis így értelmeztem.

2014. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg a Doctor is mondta,hogy lehetséges,h a Mesternek is van egy TARDIS-a és akk már nagyon régóta belekezdhetett ebbe a tervbe, plusz ezek módosított, feltuningolt cybermanek voltak, mert képesek repülni és a régóta a temetőben lévő holttestek is cybermanek lettek,tehát valszeg nagyon sokat dolgozott rajta a Mester.

Azt én is úgy vettem le,h a halott emberek tudata vhogy odakerült, azt hazudták nekik,h az a túlvilág és a testükből pedig cybermaneket csináltak.

2014. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Mester azóta töltögette fel az emberek elméjét arra a "cyber-mennyországba", anióta az emberek hisznek a túlvilágban.Ezeket az elméket érzelemmentesítették, majd abban a cyberesőben visszaküldték a testükbe.Azt azért nem mondanám, hogy a testet addig fejlesztették ameddig nem volt benne lèlek, mert a Doktor mondta is, hogy az "eső" cyberpolleneket is tartalmaz, tehát amint az eső èrintkezik egy halott testtel, visszakerül belé a lelke + egy cyberman páncél épül köré pár másodperc alatt.Ezt nem nehéz érteni, csak minden kis mindat és mondatocska számít a story megértésében, mint ahogy a Doctor Who-ban már megszokhattuk.
2014. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, tényleg minden számít, és általában tudom is követni a dolgokat, de ez kifogott rajtam sajnos, de hála isten már mindent értek :D
2014. dec. 9. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A dolog lényege röviden az, hogy a cybermanek nem csak az emberek testét, hanem a tudatukat is a sajátjukhoz hasonlóvá alakítják - ezért van szükségük élő alanyokra, akik testtel és tudattal/lélekkel egyaránt rendelkeznek. Létezik azonban az időlordok Mátrix-technológiája, ami képes emlékeket, gondolatokat, sőt, komplett tudatokat is eltárolni. A Mester ezt arra használta, hogy a teret és időt járva begyűjtse ("megmentse") a halott/haldokló emberek tudatát, amiket a megfelelő átalakítások (érzelemmentesítés) után vissza lehetett tölteni a cybermanné fejlesztett holttestekbe. Ennek az az előnye, hogy halott emberből sokkal több van, mint élőből, így halottakból sokkal nagyobb cyber-sereget lehet építeni, ráadásul végtelen az utánpótlás. A mauzóleumba szerintem azok a holttestek kerültek, amiket egyébként elhamvasztottak volna (hiszen ezeket volt a legkönnyebb észrevétlenül megszerezni), belőlük lettek a prototípusok, ami aztán felrobbanva "beporozták" a nagyvárosok temetőit. Amit nem tisztáztak, hogy a halottak tudata valóban tovább érzékelik a testüket, vagy ez csak Missy ténykedésének egy mellékhatása volt, de gondolom ez szándékos írói húzás, hogy növeljék a borzongásfaktort. (Most komolyan, kit nem nyugtalanít a lehetőség, hogy talán tényleg így végzi?)

Amúgy érdekes, hogy az egész Ígéret Földje-Missy-Cybermanek történet mintha a harmadik évados Utópia-Mester-Toklafánok ötlet újragondolása lenne: más megközelítésben, de végül is mindkettő az emberiség végső sorsáról fest nem túl szívderítő véget, mindezt a Mester ármánykodásának részeként.

2014. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!