Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki hogyan értelmezte a Viharsz...

Ki hogyan értelmezte a Viharszigetet?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit lehet azon többféleképp értelmezni?
2014. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl hogy őrült volt-e Teddy Daniels.
2014. nov. 18. 14:14
 3/8 HalkHogen ***** válasza:
Előbb igen, aztán már nem.
2014. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Két naponta jön egy újabb ilyen kérdés. Senki nem tudja használni a keresőt?
2014. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Persze, hogy őrült volt, ez volt az egész film lényege. Az egész történet csak egy megrendezett "terápia" volt, hogy kigyógyítsák. Ez a végén tökéletesen kiderül, nem értem, miért van kétely.
2014. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet régi már, de én nem régen láttam és szeritnem többféleképpen is lehet értelmezni. 1. A végén kiderült hogy őrült volt. Ő meg akart halni ezért elmegy a műtétre vagy ott önygilkos lesz. Vagy megpróbál megszökni és közben hal meg... 2. Végig igaza volt a szigeten való ott-tartózkodása alatt folyamatosan átmosták az agyát kicserélték az emlékeit és végül már elhítte amit mondtak neki. Vagyis tényleg egy titkos kormány programra bukkant. Nekem ez a változat tetszik. De igazából bármit bele lehet látni.
2015. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Nincs több változat. Ezek szerintem nem sikerült megértened a filmet, mert világosan el lett magyarázva a végén. A könyvben is egyértelműen le van írva. Nincs se mélyebb jelentés, se több verzió.


Beleőrült, hogy kinyírta a családját. Az intézetben eljátszottak egy történetet, hogy kigyógyítsák, ez zajlik már hosszú évek óta, sikertelenül. Ezt hívják sokkterápiának, ha jól emlékszem. A végén amikor Caprio mondja, hogy "jobb szörnyetegként élni, mint jó emberként meghalni", ebből rájöhetünk, hogy valójában a film végére kigyógyult, csak továbbra is játssza az őrültet, hogy elvégezzék rajta lobotómiát, mert nem tudna élni a gondolattal, hogy megölte a szeretteit. Inkább lenne zombi.


Nincs más verzió, nincs több jelentés... ez a történet lényege. Olvasd el a regényt, ha szeretnéd.

2015. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó:Csak a feleségét ölte meg, a gyerekeit a feleség ölte meg.
2015. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!