Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi ez az utálat Clara Oswald...

Mi ez az utálat Clara Oswald körül (és még egy fandom kérdés)?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy amikor Jenna Coleman bejelentette, hogy visszatér a 9. évadra, mindenki elkezdett fujjolni a kommentekben, egy-két embert találtamaki örült neki. Aki meg örült neki, azt meg a többiek lehurrogták.

Mostanában amúgy is ezt látom a whovianok között, de elég undorítónak tartom azt, hogy kiutálják egymást a fandomból, mert olyan companionokat szeret az egyik, amit a másik ki nem állhat. Tehát olyat is láttam, hogy az egyik emberke azt írta tumblrön, hogy "á, hát ez úgy is csak egy idióta, a legrosszabb fajta whovianok közül való, szereti roset és nem szereti marthat". És ezek egyre többen vannak. Szerintem ez nincs rendben, de miért csinálják ezt?



2015. jan. 3. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mindig így van. A sok agyhalott között divat utálni az éppen aktuális utitársat...csak mert. Semmi konkrét oka nincs rá senkinek, csak az okoskodás.
2015. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Azért utálják mert gyönyörű. Mindenki oda van Donna-ért mert ő a legcsúnyább. Szerintem csak szimplán szerelmesek a doctorba, és nem akarják, hogy szép nő legyen mellette
2015. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak igaza van, szerintem a régi dolgok jobbak mentalitás is lehet az oka. Én mindegyik Doktorban útitársban megtaláltam a szerethetőt, úgyhogy sosem értettem a nagy gyűlöletet. Talán divat is már, mint Moffatot utálni és Daviest isteniteni (talán ugyanezen okból)
2015. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én azzal a hozzászólóval is egyet értek aki szerint azért utálják Clarát mert szép. (Egyébként nekem ő az egyik kedvenc utitársam Martha mellett:) És egyébk, ahogy a környezetemben észre vettem azok utálják Clarát, akik hogy is mondjam, nem épp előnyös külsővel rendelkeznek, és majd megpukkadnak az irigységtől ha látják. Ráadásul Jenna nem csak szép, de tehetséges is szerintem. A 12.-doki meg tök jó pasi. :) Szerintem pont összeillenek. Egyébként én eddig csak egyetlen utitársat utáltam, de tényleg rühelltem, és az River Song volt, borzasztóan irritáló személyisége, és fellengzős stílusa miatt. Viszont a szinésznőt, Alex Kingston-t meg amúgy kedvelem, más szerepeiben. De River... atyaég... (ráadásul azt rebesgetik hogy felbukkan a 9.évadban, bár ez csak pletyka, remélem). Moffatt stílusa meg nekem spec. bejön. Ez a 8. évad volt az egyik legjobb szerintem, komoly volt, érdekes témákkal, és nem ilyen csűrcsavaros sztorival, hanem nekem sokkal felnőttesebb volt ez a stílus. Viszont ha Moffatt bácsi kiszáll, én pl. nagyon örülnék, ha Mark Gattis venné át tőle a stafétát. (ő írta pl, a Robin Hood-os részt.) :)
2015. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Aki nem ért velem egyet kérem magyarázza meg miért.


Kérdező! Mi a másik kérdésed?

2015. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Nekem már csak elegem van belőle, én nem örülök neki, hogy folytatja. Egy companionnek kb másfél, max 2 évad elég, főleg ha nem adnak neki karakterfejlődést. Az Angels Take Manhattan résznél úgy örültem, hogy Amyék végre eltűnnek, mert az ő száluk már nagyon kifutott, és semmi újat nem tudtak mutatni. Claraval először az volt a baj, hogy a hetedik évadban semmilyen karaktert nem kapott. A 8.-ban végre igen, de szerintem pont jól befejezhették volna az ő történetét (már kétszer is), de tovább-továbbhúzzák. Ez így nagyon vontatott. És (halkan megjegyzem) szerintem egy sorozatíró-váltás is ráférne már a Doctor Who-ra.
2015. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló. Szerintem meg nem véletlenül maradt Clara. Nekem van egy olyan érzésem, hogy sokkal, de sokkal fontosabb személy lesz a doktor életében, mint összes többi utitársa együtt véve. Én nagyon örültem, hogy maradt. Ennek célja van. És lehet Moffatot szidni, meg utálni, de szerintem valami jó kis sztorit fog kihozni ebből. Egyébk, abban részben egyet értek veled, hogy lehet jót tenne egy író váltás a sorinak, ahogy azt az előzőekben írtam szerintem Gattis lenne a legjobb. Mondom, nekem Riverrel voltak komoly problémáim, bosszantó személyisége miatt. Na őt tök fölöslegesnek gondoltam. "a doktor felesége". Igazából amikor az "esküvője" volt a dokival, ha annak lehetne nevezni, az is olyan kényszerből volt, már nem emlékszem rá hogy miért kellett elvennie azt a banyát (már bocsánat, de őszintén, én nem bírtam a karakterét), de az az érzésem, ha a doktor egyszer házasságra adja a fejét, és eddig volt belőle neki 4- elvileg, akkor tuti hogy nem egy ilyen Rivert venne el, hanem sokkal különlegesebb személyt, mármint számára különlegest, bevallom én spec azt sem bánnám, ha ez az illető Clara lenne... és ide nem kell semmi romantikát elképzelni. Csak ugye ő volt a lehetetlen lány, ott volt Gallifrey-n is,az egyik változata, és annak a hatására választotta a doki azt a Tardist amivel azóta is utazik. Tehát clara egyik változata is időlord volt... ki tudja nincs e hatással ez a "jelenlegi" Clarára. Én kedvelem a Coleman-Capaldi érát, és kifejezetten bejöttek a sztorik is. Nagyon jól, szinte már feltűnően jól működik köztük a kémia. És ha mondjuk visszahoznák pár részre Rivert, szerintem Moffatt-et ismerve tuti hogy valami negatív figura lenne. (mondjuk azt nem bánnám, mert illene hozzá). Remélem nem voltam túl hosszú. De gondoltam megosztom a véleményem. És tényleg én sem értem miért utálják egyesek Clarát. Mondjuk angol nyelvű fórumokon túlnyomóan kedvelik, úgy láttam. De ahogy előttem is írták, és én azzal értek egyet, Clarára irigyek a szépsége miatt. Hát egészségükre! :)
2015. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a Doktort is lecserélhetnék végre valaki másra, mert már nagyon unalmas karakter. Igazából nincs túl nagy szerepe, az idegbeteg sápítozást meg az "utolsó pillantban" megvilágosodó tahót ugyanúgy nyomathatná más szereplő is, anélkül, hogy "Doktor" lenne a neve.

Kicsit örültem, amikor jöttek a teóriák, hogy megdöglik végre és mondjuk Clara lesz az új akármi.

De ilyesmi már nagyon elkéne. Mert uncsi és kész.

2015. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7-es: Lehet, hogy igazad van, és még ki lehetne hozni valamit belőle, (a karácsonyi részt pl még nem láttam) de én úgy érzem, már elég volt belőle ennyi. Remélem nem kerítenek még nagyobb hűhót köré, nekem az is már majdnem túl sok volt, hogy a Doctor összes története mögé odarakták őt azzal, hogy belépett a time streamjébe, sőt még a Tardist is ő választottak ki. Jobban szerettem a sorozatot, mikor még átlagemberekről szólt, nem "i was born to save the Doctor"okról. De ez inkább a 7. évad kritikájé, mondom, a 8.-ban már jobban tetszett, ott már megismertük őt, kapott személyiséget, környezetet, stb.

Azt az érvet, hogy irigyek rá, mert szép, sose értettem. Még soha senkit nem hallottam, hogy azt mondaná egy tv-s karakterre, hogy nem szeretem, mert túl szép (fordított esetben már sokat).

Rivert amúgy én se szerettem, de leginkább azért vagyok rá mérges, mert az ő szotrijából/koncepciójából annyi jó dolgot lehetett volna kihozni, és így csábítgattak is vele, hogy ő milyen fontos lesz, meg érdekes, de aztán nem lett belőle semmi. Azt se láttuk, hogy a Doctor mikor búcsúzott el tőle, mikor odaadta neki a csavarhúzóját. Szóval ott is hiányzott nekem valami.

2015. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
@8 ha meguntad nem muszáj nézni. Velem is volt már olyan, hogy a kedvenc sorozatom abbahagytam, mert borzalmas lett(walking dead. A 3 évadot még megnéztem, de a 4. Évad 3. Részénél abbahagytam, és azóta sem nézem)
2015. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!