Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hobbit filmtrilógia tényleg...

A Hobbit filmtrilógia tényleg ebből a 310 oldalas könyvből készült?

Figyelt kérdés

Nem vagyok LOTR és Hobbit fan, de ez a kérdés szöget ütött a fejemben... a Hobbit filmtrilógia, ami két db háromórás és egy db két és fél órás filmből áll, ebből a 310 oldalas könyvből készült? Kicsit abszurdnak tűnik nekem...

[link]



2015. jan. 5. 12:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, de azért egyéb Tolkien-művekből is beleszivárgott pár dolog. Plusz a rendező fantáziája révén új szereplők új történetszálak is.
2015. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez volt még az, ami eszembe jutott, hogy A Szilmarilok, a Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről és a Húrin gyermekei is bele lett szőve valahogy.
2015. jan. 5. 12:41
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg abból készült, csak jól fel lett higítva a történet, hogy hosszabb legyen. Én imádom Tolkien könyveit, és bevallom, kicsit csalódott vagyok ebben a triológiában. Sok felesleges hülyeség volt a filmekben, amik helyett több valós könyvbéli jelenet lehetett volna. :(
2015. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem megvan ( [link] az 242 oldalas, de vannak benn képek és nagyon nagy betűkkel van írva (lévén mesekönyv). A Gyűrűk Ura szedésével kb 100 oldal lenne vagy még annyi sem. Egyébként igaza van az előttem szólónak. Nem sok köze van a filmnek a könyvhöz. Tettek hozzá annyit, hogy néhol csak fogja az ember a buksiját. Viszont el is vettek olyan részeket amikért kár. :S

A könyv nekem nagyon tetszett a filmet is jó nézni de nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. (azt hallottam a Szilmarilokat is meg akarják csinálni, na az még egy szép kör lesz :D)

2015. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Igen, egy kis könyvből csináltak 3 filmet.



Szarok is lettek.

2015. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%

5# kérlek ne általánosíts! Legalább egy "szerintem"-et rakj hozzá mert ez csak a te véleményed!


Az igaz hogy tényleg különbözik a könyvtől, dehát melyik film teljesen ugyanolyan és ugyanolyan jó, mint az a könyv amelynek alapján készült? Én még nem hallottam ilyenről. Nos igen, a Hobbit film valóban egy (kb) 300 oldalas könyvből készült. Peter Jaksonnak (a rendező) sok dolga volt. Sok helyen átírta a Hobbitot ezenkívül rendesen ki is bővítette, nem csak jelenetekkel, hanem szereplőkkel és egy szerelmi háromszöggel is. Szerintem azért csináltak három filmet mert így jobban mutatott a mozivásznon. Azt gondolták hogy ha már a Gyűrűk ura három film volt legyen ez is annyi. De azt is figyelembe kellett volna venniük hogy Gyűrűk ura három vastag kötetből készült! Mindegy, a lényeg akkor is a lényeg marad: egy meséből (mert hát eredetileg a Hobbit az volt) egy ütőképes film trilógiát készítettek! Összességében azért szerintem jó lett.

2015. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Hát igen, számomra épp az vette el a filmek igazi varázsát, amit az utolsó válaszoló írt. Teljesen felesleges volt az új karakter (aki megjegyzek, szvsz szerint klisés és unalmas lett, ráadásul nem sok tündés volt benne) és a szerelmi háromszög is. Ha nyálas szerelmes filmre vágyom, akkor azt nézek, és nem egy Tolkien műből készült filmet. Én személy szerint elég mérges vagyok a rendezőre emiatt a húzás miatt: a könyvben annak ellenére, hogy kb. egy mondat az egész, nagyon megható volt számomra a Durinok halála; ezzel ellentétben a filmben klisés volt és kiábrándító: Filit kb. el is felejtették az egész film alatt, Kili haláláról meg ne is beszéljünk... Sokat vártam ettől a trilógiától, és ahhoz képest, hogy az első rész milyen fantasztikus volt, ez a harmadik siralmas lett számomra. Nagyon alulmúlta a várakozásaimat.

Egyébként én azt hallottam, hogy nem csinálnak több Tolkien filmet. Elnézve ezt az utolsó Hobbitot, talán jobb is lenne. :/

2015. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 6-os! Miért kellene hozzátennie egy 'szerintem'-et? Onnan tudod, hogy az ő gondolata/vélemény, hogy ő írja. Inkább ha tényekről beszélünk, akkor kellene hivatkozási alapot keresni, hogy ne csak a levegőbe beszéljünk.


SZERINTEM!!!44négy

2015. jan. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

"Kedves" 8#! Azért kéne hozzá rakni egy szerintemet, mert úgy mondta azt hogy szarok lettek mintha ez valamiféle tény lenne! Márpedig nem az! Egyébként mond már el nekem hogy ehhez mi közöd van? Nagyon érdekelne! Nem a levegőbe beszélek, de te viszont láthatóan igen!


6#

2015. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
26%
Csak alapvető kommunikációs leckét kaptál. Most még ingyen. Légy hálás, ne duzzogj!
2015. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!