Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régi filmek ismeriőt kérdezem....

Régi filmek ismeriőt kérdezem. Valaki ismeri ennek a filmnek a címét?

Figyelt kérdés

Egy régi film címét keresem.


Én csak több rövidebb részletet láttam belöle, mert nem voltam ott folyamaotsan a szobában.

A film fekete-fehér volt, tehát aránylag régi. A szöveget nem értettem, mert nem magyarul ment, hanem szerb-horvátul.


Vagy Hitchcock-stílusú film volt - olyan pszichokrimi -, de nem biztos, hogy ö volt a rendezö.


Amit tudok belöle: Valahol egy klinikán játszódott, vagy egy szanatóriumban.


A föszereplö férfi nem tudta, hogy mi az igazi neve, de nem az volt, aminek ott nevezték.


VOlt egy rövid képsor, ahol egy könyvben meglátta - vagy ö, vagy a nö - annak az aláírását, akinek a nevén szerepelt, és az egész másmilyen betükkel írt, mint a szereplö.


Neki valami komoly gondja volt: ha valahol párhuzamos vonalakat (villával húzott csíkok, villamossinek, sínyomok, stb) látott, akkor idegrohamot kapott és ezért akkor begyógyszereztek (ha jól emlékszem).


A férfire egy (ápoló)nö vigyáz egész idö alatt, de a férfi mellett áll, nem ellenséges. (És ha jól emlékszem, az ör segítségével derül ki, hogy mi az egésznek a célja)


A fimre nagyon jellemzö részlet volt, hogy gyakran megjelent egy rövid jelenet, ahol fehér alapon két fekete vonal volt egymás mellett, mint valami emlékkép.


A végén kiderült, hogy gyerekkorában egy tetöröl szánkóval csúszott le a testvére, és egy vaskerítés tetején lévö csúcsok felnyársalták, ö meg nem tudta megakadályozi.


A történekben a többiek valamit akarnak a férfitöl, vagy/illetve el akarnak nála érni valamit, ami a végén nem sikerül, mert rájön, hogy mi történt a testvérével gyerekkorukban, és ettöl meggyógyul lelkileg.


A föszereplö sötét hajú férfi volt, elég markáns arcvonásokkal, a nö meg szöke (legalábbis úgy emlékszem)


Nem igazán sok, amit tudok, de hátha valaki felismeri, és tud segíteni megtalálni.


Elöre köszönöm mindenkinek, aki megpróbál segíteni.



2015. febr. 17. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony egy Hitchcock-film, mégpedig az Elbűvölve


[link]

2015. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nem hittem volna, hogy valamikor még sikerül megtudnom, mi volt ez a film!
2015. febr. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!