Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ha az 1998-as...

Szerintetek ha az 1998-as Godzilla című filben "Godzilla" (Zilla) külseje maradt volna olyan amilyen, de az eredeti Godzilla többi tulajdonságát megtartották volna, akkor sikeresebb lett volna a film?

Figyelt kérdés
Szerintem igen.

2015. márc. 2. 10:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy dolog lemaradt, és akkor szerintetek átnevezték volna Godzilláról Zillára? Szerintem nem.
2015. márc. 2. 10:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam a régi Godzilla filmeket, csak olvastam róluk.

Az 1998-as filmmel szerintem több nagy probléma volt. Példának okáért mindjárt említhetnénk a két főszereplőt. Egyszerűen komolytalanná tették a filmet. Az is problémás, hogy a sok kis Godzillával higították a cselekményt. Mintha egy nagy szörny magában nem lenne elég. Olyan Jurassic Park feelingje volt a nézőnek.

Nem tudom, segített-e volna, ha monjuk elődeihez méltóan ez a Godzilla is lángot köp... Talán tényleg annyit, hogy nem egy nagyon nagy dinoszaurusznak kezelte volna a néző.

2015. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy akkor a kemény, old-school rajongóknak jobban tetszett volna.


De azt olvastam, hogy Amerikában azért se szerették annyira a filmet, mert a fiókás jelenetek miatt Jurassic Park lenyúlásnak hitték, és ha változtattak volna is a szörnyen, attól még ott maradt volna a béna forgatókönyv, a néhol gyenge alakítások és az idétlen szerelmi szál. Például a legismertebb amerikai filmkritikus, Roger Ebert, nagyon leszólta a filmet, de ő az eredetiket is utálta, tehát ez is mutatja, hogy nem változott volna mindenkinek a véleménye. Azt is olvastam, hogy volt valami nagy hiba a film kidolgozásakor, és ezért a mozikba egy olyan változat került, amin a speciális effektek nem voltak készek vagy valami ilyesmi.


Tehát sztem több mindenen kellett volna változtatniuk és eltolniuk a kiadást, amíg ki nem javítják a képhibákat, hogy legalább az effektek tökéletesen nézzenek ki.

2015. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annak idején a Fangoria magazinban voltak cikkek a klasszikus japán Godzilla filmekről. Ezek egyrészt korukból adódóan mai szemmel primitív technológiával készültek, másrészt szerintem nem mindegy a kulturális környezet sem. Ami nálunk nettó marhaságnak tűnik, az esetleg a japánoknak belefér, és fordítva persze.

Amúg nekem az új Godzilla film sem jött be. Egyetlen momentumra nem tudok visszaemlékezni belőle, ami azért jelent valamit. Főleg, hogy gyerekkoromban látott filmekből nemegyszer tudok idézni.

2015. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem mert nem a kinézetével volt a gond hanem hogy nem volt rendesen kitalált a történet és nem is fejezték be a forgatást így félkészen került a mozikba másrészt itt godzillát simán rakétával le lehetett győzni máskor pedig atombombát kellett használni.
2015. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értetted meg a kérdést.
2015. dec. 26. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

A film alapján készült rajzfilmsorozat elég népszerű volt, mert abban megtartották az eredeti képességeit, de az amerikai kinézetet használták. Ez szerintem bizonyítja, hogy igen.


De a filmnek nemcsak ez volt a hibája. Rosszak voltak a szereplők, a legtöbb színész, a történet, a szerelmi szál, a humor, az akció... úgy kb. minden, ami egy normális filmhez kell, függetlenül attól, hogy egy korábbi mű adaptációja vagy önálló darab. Mindezen rengeteget kellett volna javítani, hogy sikerre vigyék a filmet.

2016. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!