Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is egyre butábbak...

Szerintetek is egyre butábbak az amerikai filmek?

Figyelt kérdés

Nekem kezd kialakulni egy olyan véleményem az amerikai filmek többségéről, hogy egy értéktelen, hazug, butító, undorító massza. Pl:

Vígjéték: A főszereplők sokszor egy papucsállatka értelmi szintjével vetekednek. Vajon mi a cél akkor?

Sci-fi: Az utóbbi 10 évben a legbutábbak, legigénytelenebbek ezek. Kedvenc kérdésem a Tom Cruise féle "Világok harcából": Az ufók Európából jöttek? (a fia kérdezte). Headshot neki!

Horror: Itt aztán van minden, ami nem kéne. Zombik tömkelege, mert a nézők is azok... hadd éljék bele magukat a szerepükbe.

Akció-krimi: Akár a sci-fik.

Dráma, thriller: Na ezekben a kategóriákban lehet esetleg értelmesebb filmeket is találni. Pedig én utáltam a drámát, de muszáj volt megszeretnem, ha nem akarok egysejtűeket bámulni.


A kötelező: vannak kivételek, csak nagyon kevés:

Pl:

Vígjáték: Időről időre

Sci-fi: A holnap határa

Horror: Ház az erdő mélyén

Akció: Emelt fővel



2015. ápr. 3. 10:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem az összes filmre írtam, csak a legtöbbre. De írtam, hogy vannak kivételek.


De például gondolhatok itt európai, vagy ázsiai filmek amerikaisítására. A _legtöbbször_ ezek gyenge utánzatai az eredetinek. Csúnya szóval: hollywood-osítása.

Pl: Starbuck. Utálom a franciákat, de ez egy jó film lett. Az amerikai verziót nem láttam, viszont eddig csak rossz véleményt hallottam /olvastam róla.


De mondom, várom a jó filmeket, ha valaki tud, írjon, akár akciót, sci-fi-t is. Vagy vígjátékot is akár. Mert a mostaniakkal úgy vagyok, hogy inkább ocsmányak, mint viccesek, többségükben.

2015. ápr. 24. 11:11
 12/17 anonim ***** válasza:

"Zombik tömkelege, mert a nézők is azok..." Ez egy teljesen egyértelmű minden egyes emberre kiterjedt általánosító mondat.

De szerintem a legtöbb is erős túlzás, ugyanis sok jó film van.

Ha azt mondod, hogy több a gagyi, értelmetlen, ostoba film, mint a minőségi alkotás, az már helytálló, viszont ez mindig is így volt.


A legtöbb amcsi vígjáték valóban gusztustalan és értéktelen.

Amiket kivételnek tekintek és nekem tetszettek az a Förtelmes főnökök 2, illetve a Családi üzelmek és a Testcsere. Bár utóbbi kettő 1-2 jelenetnél átlépi sajnos a határt, de a film többi része tartja a színvonalat és minőségi szórakozást nyújt.

Valamint egy régebbi kevésbé ismert alkotást is említenék, amely személyes kedvencem. Ez pedig a Dilisek vacsorája című francia vígjáték.

2015. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

""Zombik tömkelege, mert a nézők is azok..." Ez egy teljesen egyértelmű minden egyes emberre kiterjedt általánosító mondat. " - Oké, itt tényleg túloztam, akit megbántottam ezzel és nem érzi magát zombinak, annak bocs.


A Testcsere először tetszett is, de megnéztem 1 év múlva és barátnőmmel mindketten egyetértettünk, hogy mégsem annyira jó.

A Családi üzelmek tényleg jó film, sokat nevettem rajta. De ahogy írod, ott is befigyelt pár ízléstelen jelenet.

A FF 2-t és a Dilisek vacsoráját még nem láttam, de mindkettővel teszek egy próbát.


Kár, hogy már nincsenek ilyen jópofa vígjátékok, mint: A csaj nem jár egyedül, vagy a Mi kell a nőnek?, vagy a Tommyboy. És ízléstelen vígjátékból is lehetett olyat csinálni, amitől nem hányod el magad: pl Csupasz Pisztoly.

2015. ápr. 24. 12:06
 14/17 anonim ***** válasza:

Horror:Démonok között,Majd most jön ki a mozikban nyáron a Poltergeist - Kopogó szellem


Thriller:1401-es szoba,Elnémultak,Kínzó közelség(kicsit dráma,de jó),A zodiákus,Éjjeli féreg,Azonosság,Fácángyilkosok,A tetovált lány,Viharsziget,A titkos ablak


Vígjáték:Austin Powers,Gyalog Galopp,Torrente


Sci-fi:Jövő héten lesz az Avengers 2-Age of Ultron


Történelmi/kosztumos:Grand Budapest hotel


Animációs:Rontó Ralph,Némó


Hirtelen ennyi jutott eszembe,de ahogy elküldöm az üzenetet,le merném fogadni,hogy vagy 100 be fog ugrani,szóval talán majd még írok........:-)

2015. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes Tom Hanks filmek: A davinchi-kód,Angyalok és Démonok


Még egy Vígjáték:Terminál


Fantasy:Jack az óriásölő


Akció:Fenegyerek


Sci-fi,akció:A sziget

2015. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Láttam és tetszett: Démonok között, Kínzó közelség, Austin Powers,Gyalog Galopp, Némó, Jack az óriásölő, A sziget, A zodiákus, A tetovált lány, A da vinci kód, Fenegyerekek (C. Lambert, Mario V. Peebles féle).


Láttam és nem tetszett: Azonosság, Viharsziget, Titkos ablak, Torrente, Bosszúállók (a hősök vitatkozása vicces volt, de elég nagy butaságok vannak benne, amiket nem tudtam elnézni neki), Rontó Ralph, Angyalok és Démonok, Terminál.


Nem láttam: Poltergeist - kopogó szellem, 1401-es szoba, Elnémultak, Éjjeli féreg, Fácángyilkosok, Grand Budapest Hotel.


Köszi a tippeket, ezekkel teszek egy próbát.

2015. máj. 5. 11:11
 17/17 anonim ***** válasza:
az utólsó két kommenetet én írtam,itt van még egy thriller,ami szerintem brilliáns:Transszibéria
2015. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!