Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az európaiak miért nem tudnak...

Az európaiak miért nem tudnak normális filmeket, sorozatokat csinálni?

Figyelt kérdés

Általában csak elvont, unalmas filmeket csinálnak, vagy agyzsibbasztót, mint a brit Skins.


Abszolút nem veszik figyelembe a piac igényeit.


Sehol egy magas költségvetésű Sci-fi.

A múltkor láttam pár ruszki filmet,látványosak voltak, még azokban is több fantázia, speciális effekt volt, mint amit errefelé csinálnak.


Szerintem olyan sorozatokat, mint a Sanctuary ,Falling Skies vagy esetleg egy másik kategóriából a Sleepy Hollow, simán tudnának Európában is csinálni.


Az európaiak nem véletlenül töltik le az amerikai sorozatokat, ha igényeset akarnak nézni.



2015. márc. 25. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván egy szakértő véleményével van dolgunk, mikor azt írod, hogy nem csinálunk normális filmeket. Feltételezem rengeteget, ha nem is mindet láttad már.


Kis buta...

2015. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ha jó filmeket csinálnánk, arról tudnék.

Eléggé képben vagyok a film és TV sorozatokkal.

2015. márc. 25. 23:22
 3/16 anonim válasza:
96%
Szerintem az amerikai filmek között több az igénytelen, unalmas, egy kaptafa (jön a gonosz, úgy tűnik minden el van veszve, aztán mégis legyőzik, happy end). De valakinek ez tetszik. Én inkább európai, ázsiai filmeket nézek mint amerikaiakat.
2015. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Hát ha már föciből nem vagy jó :D Oroszország egy része Európához tartozik. Amúgy én például szeretem az ír filmeket a The guardian szerintem az egyik legjobb vígjáték amit cisnáltak.
2015. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vadászat, Életrevalók, Mások élete, Cinema Paradiso, Trainspotting, Apám nevében és még rengeteg filmet tudnék sorolni, ami kiemelkedő európai alkotás.
2015. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csinálnak olyan magas költségvetésű filmeket, mert nincs rá elég nagy fizetőképes piac. Mondjuk a németek csinálnak egy magas költségvetésű sci-fit, ami belekerül kb. 150-200 millió dollárba. Ez Németországban, Ausztriában és Svájcban - a németül beszélő országokban - ha sikeres, összesen fog hozni max. kb. 70 millió dollárt. A németül beszélő országokon kívül meg teljesen lutri, hogy ki nézi meg a filmet.


Ehhez képest egy ugyanilyen film az USA-ban, ha sikeres, helyben behoz 300 millió dollárt, és még 500 milliót világszerte. Tehát a hazai piacon behozza az árát, a többi meg már csak profit. És a német a legnagyobb ilyen piac Európában (leszámítva a már említett oroszokat), franciáknak, olaszoknak stb. még sokkal nagyobb kockázat lenne ennyi pénzt beleölni egy ilyen projektbe.


Nem csoda, hogy Európában egyedül Angliában csinálnak nagy költségvetésű sikerfilmeket (pl. Harry Potter-filmek, meg még egy rakás másik). Mert ott az angol nyelv miatt alapból számíthatnak az USA-beli piacon aratott sikerekre.

2015. márc. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom, te mit nézel... Szerintem a franciák nagyon jó filmeket csinálnak, ugyan így az angolok is. Német filmekkel annyira nem vagyok képben, de pont tegnap néztem egy német könyv adaptációt és még nem kapartam fel az állam a padlóról. Néztem és közben döbbentem rá, mennyire hozzá voltam már szokva az amerikaiak által készített lebutított, teljesen átírt, összecsapott könyv adaptációkhoz. Nagyon kellemes csalódás volt.
2015. márc. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Halkan ideböffenteném, hogy az Ötödik Elem például pár színészt leszámítva full francia film volt (Luc Besson rendezte). A mai napig az egyik nagy kedvencem és szerintem világsiker lett (ha az IMDB-nek lehet hinni, akkor a büdzsé 93 millió dollár volt és 2012-ig összesen 263 millió dollárt hozott a konyhára).


Az tény viszont, hogy nem franciául beszélnek benne, hanem angolul.


Közben rákerestem még az egyik bugyuta Asterix filmre és az is durván (frankról átváltva) 55 millió dollárba került és visszajött 111 millió dollár

2015. márc. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
97%

"Az európaiak nem véletlenül töltik le az amerikai sorozatokat, ha igényeset akarnak nézni."


Szerintem ez inkább azt jelenti, hogy éppen az igénytelenség növekszik, hogy amerikai sorozatokat néznek Európában.


Ez olyan mint a fast food... ízre kellemes, de puffaszt és kegyetlenül egészségtelen... nem hiába csak a legigénytelenebb embereek eszik.


Az amerikai filmek a legelemibb igényeket elégítik ki : Nem kell gondolkodni... a néző megsaccolja, hogy mi fog történni, és... bejön ! örömérzés, elégedettség, kasszasiker.


Az európai filmek nagyrésze inkább olyan minr a bio kaja...

Nem olyan tetszetős külsőre, ízfokozókkal sincs telenyomva, de legalább tápláló és hosszútávon nem okoz rákot.

2015. márc. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%

"Feltételezem rengeteget, ha nem is mindet láttad már. "


pOnt mert unalmasak senki sem kiváncsi rájuk :-P


Nem tudom miért van ez így, de az európai filmeknek nincs jó hangulata

2015. márc. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!