Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek hány folytatást...

Szerintetek hány folytatást lehet csinálni egy filmből anélkül, hogy röhejes legyen? Gondolok itt a Halálos Iramban-szériára, aminek már tervezik a 8. (! ) részét.

Figyelt kérdés
Nem nagyon jut eszembe olyan film, amiből 7-nél több részt csináltak volna... talán csak a Rocky, de hét még abból sem lett, meg a Rémálom az Elm utcában, de ahogy hallom, azok is elég bénák lettek. Kíváncsi vagyok, mikor lesz az, hogy megállnak, mert egyszerűen már hülyén hangzana, hogy "Halálos Iramban 11". Ti mit gondoltok? Nem nevetséges ez?
2015. ápr. 26. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A Halálos Iramnak vagy minek már az első része is röhejes volt.
2015. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van valamire fogyasztói igény és a készítők is bevállalják, akkor elviekben nincs korlát, hogy miből hány részt forgathatnak. Hisz végső soron biznisz az egész, így amíg elegendő pénzt hoz a sorozat, addig megvan rá az esély, hogy újabb és újabb részeket rendelnek be.


Maximum rebootolják a sorozatot, ha az eredeti készítők már nem állnak rendelkezésre vagy ha a stúdió egy új, frissebb nézőréteget akar elérni. Igaz, akkor az már nem biztos, hogy folytatásról lenne szó, hanem inkább újrakezdésről.


A Halálos iramban sorozat egyébként érdekes eset. A korai részek vegyes vagy egyenesen rossz kritikákat kaptak, de az újabbakat a kritikusok egyre jobban szeretik. Tehát attól függően, hogy kit kérdezel, lehet, hogy a sorozatnak pont jót tett, hogy így kinyújtották.

2015. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A Halálos Iramnak vagy minek már az első része is röhejes volt."


Én nem a tartalmáról beszélek, hanem a folytatások számáról. Szerintem bármilyen filmnél röhejesen hangzik, hogy ... 9. Hogy lehet valamiből ennyi részt csinálni? Az már nem film, hanem sorozat. A Star Wars kivétel, mert ott hármasával vannak összefüggő egészek.

2015. ápr. 26. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Önmagában a cím melletti szám nem tesz röhejessé egy filmsorozatot. A tartalom és a cselekmény leharcoltsága, elbutulása, minőség helyett mennyiségre utazása válik szánalmassá sok esetben, bár ez a folyamat logikus, ám de nem törvényszerű.


A Fast and Furious 7-et én abszolút nem tartom rossz filmnek, vagy például ott van az X-Men ami csakugyan 7 résszel büszkélkedhet immáron (bár tény, hogy az nem egyszerűen egymást követő részek) és meglehetősen jónak tartom valamennyit.

A Transformers 2014. júniusában bővült egy 4. résszel, ami szerintem kifejezetten nagyon jó lett.

A Karib-tenger kalózai és Pókember trilógiáknak én rendre a 3. részét tartom a legjobbnak. De a The Dark Knight trilógiának is a középső része toronymagasan vitte a nézettséget és nem véletlenül ez esetben.


Tehát a folytatólagosság önmagában nem hülyeség, a kérdés csak az, hogy azért áll neki a rendező és a stúdió, hogy még egy bőrt lehúzzon a már amúgy is kifacsart témáról, vagy azért, hogy újat adjon hozzá és még kerekebbé tegyen egy történetet.

2015. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, érdekes ízlésű ember vagy :D A legtöbb ember nem értene veled egyet abban, hogy az általad felsorolt filmek utolsó részei jók. De ízlések és pofonok.


Szerintem amúgy igenis röhejessé teheti önmagában a szám a film címe előtt a filmet. Hogy hangzana már, hogy Halálos Iramban 9?

2015. ápr. 26. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó? A Pókember az egyetlen film aminél az utolsó részt jelöltem meg kedvencemként, hiszen abból csak 3 van, de a többinek nem.
2015. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hogy hangzana már, hogy Halálos Iramban 9?"


Ez esetben abba is hagyhatják a számozást, és adnak a filmnek valami más címet, mint ahogy a Halálosabb iramban esetén is tették.


A Péntek 13 filmek számozását is felfüggesztették, amikor már a 9. részt taposta a sorozat. Vagy a Star Trek filmekét a 7. rész után, amikor már nem az eredeti sorozat, hanem Az új nemzedék alapján készültek a filmek.


Bár vannak olyan filmszériák, amiket szerintem nem lenne szabad NEM számozni, pl. a Star Wars, mert ott már annyira hozzátartoznak a címekhez a számok.

2015. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!