Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Egy Gyűrű Szauron ellen...

Az Egy Gyűrű Szauron ellen felhasználható lenne?

Figyelt kérdés

A filmben több jelenet is van, ahol például Boromir, Faramir stb. kijelentik, illetve utalnak rá hogy az Egy Gyűrű hatalmát fel lehetne használni a Szauron elleni küzdelemre.


Ezt miből gondolják? Eddig akárkinél volt a Gyűrű, nem erősítette meg sem magát, sem a környezetét. Maximum annyit tudott, hogy láthatatlan lett tőle.

Van valami alapja a feltételezéseiknek? Isildur és a királysága például erősebb lett tőle?



2015. máj. 7. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez már bennem is felmerült párszor, és igazából nem hiszem, hogy bármi hasznuk lenne vele Sauron ellen. Igazad van, hogy senki sem erősített meg semmit vele, és ha besétálnánk láthatatlanul Mordorba, nem érnénk vele semmit. Főleg azért, mert Sauron és kedves nazgúljai látnának minket.

Szerintem előfordulhatott az, hogy valójában a gyűrű próbálta elhitetni velük, hiszen célja volt visszajutni készítőjéhez, és valójában mások ujján mit sem ér... És nem, Isildur királysága egyáltalán nem lett erősebb.


S te mit gondolsz, betehető ennek a gondolatnak megfoganása az Egyetlen "akaratának"? (mivel én is csak találgattam)

2015. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, az a baj, hogy a könyvet nagyon régen olvastam, így már nem emlékszem, hogy ott miket írnak a Gyűrűről. Csak most láttam a filmet, és arra tudok nagyjából hagyatkozni.

Az igazság az, hogy azt sem tudom, hogy pontosan milyen erőt tudna alapból adni a Gyűrű. Szauron is csupán annyit kapott tőle, hogy életben tartotta. De ugyanez van Bilbóval is, hiszen csupán a Gyűrű elpusztítása után öregszik meg vészesen, azelőtt a Gyűrű ugyanúgy hatással van rá, mint például Gollamra vagy Szauronra.

Szóval nem értem igazán azt sem, hogy a Gyűrű azon kívül, hogy életben tart, milyen plusz erőt ad még. Meg ráadásul, amikor Szauronnál volt, akkor is csak nagyobb lett, meg max. fizikailag erősebb, mint a többiek, de Isildur simán levágta a Gyűrűt róla. Meg igazából szerintem Aragorn is volt körülbelül olyan erős, ő is olyan mértékben darálta az orkokat, mint Szauron az embereket (ez talán azért kicsit kisarkítás).


Szóval nem tudom, hogy a Gyűrűnek milyen ereje van, ami az akaratát illeti... Hát, nem tudom. Nem tudom elképzelni, hogy milyen akarata lehet, vagy mit akarhat a Gyűrű. Mert azt sokszor mondják, hogy vissza akar menni a gazdájához, de nem igazán derül ki számomra, hogy ez az akarat ez miben nyilvánul meg, hiszen csak akkor éri el, hogy Frodó megpróbálja felhúzni akarata ellenére, amikor ott van egy nazgul. Tehát olyan, mintha a Gyűrű nem magától "aktivizálódna". De ez lehet, hogy nagy hülyeség, amit írtam. :D

2015. máj. 7. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyűrű olyan hatalmat ad ami a viselőjéhez a legjobban illik. A hobbitok csak láthatatlanok lesznek tőle, de ha Gandalf felvette volna erősebb lett volna mint Szauron .
2015. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy megfelelően erős ember használná, akkor el lehetne vele pusztítani Szauront. Akiknél eddig volt, nem voltak erősebbek Szauronnál. A probléma az, hogy a következő viselőjét is ugyanolyan gonosszá tenné, és kezdődne az egész előlről. Ezért nem akarta még megfogni sem Gandalf.
2015. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

J.R.R. Tolkien a Gyűrűk ura előszavában írja, hogy ha a Központi Hatalmak nyerik az Első Világháborút, így fejezte volna be a könyvét.


És igen, voltak nála hatalmasabb teremtmények is a világban, akik felhasználhatták volna ellene az erejét, Gandalf például a túlvilági lények hierarchiájában egy szinten áll vele.

2017. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják fentebb, hogy az Egy mindig a viselőjéhez mérhető hatalmat ad. Egy gyengét csak kicsit erősít fel, lásd Gollam és Bilbó hosszú élete vagy a láthatatlanság, de egy erőset sokkal erősebbé tesz. Csakhogy a hatalma olyan, hogy megmérgezi az embert, és tulajdonképpen gonosszá teszi. Fel lehetett volna használni Szauron ellen az erejét, Gandalf, Galadriel, Szarumán vagy Elrond könnyen, Aragorn vagy Denethor nehezebben képes lett volna rá. De ha valamelyikük felhasználja Szauron elken, és legyőzi, a végére csak egy újabb gonosz zsarnokként a helyére lépett volna. De ez tulajdonképpen el is hangzik a műben, ez az oka, amiért sem Gandalf, sem Galadriel nem fogadta el.
2021. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!