Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorozatot nézzek angolul?

Milyen sorozatot nézzek angolul?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek középfokú nyelvvizsgára, és szerintem úgy tudnék legjobban gyakorolni a magnóhallgatásos feladatra, ha angolul, felirattal néznék egy jó sorozatot ami érdekel is. Szóval tudnátok olyan sorozatokat mondani ami könnyen megérthető angolul és izgalmas is?

2015. máj. 20. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Trónok harca
2015. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
50%
Vámpírnaplók,Daredevil,Pretty Little Liars
2015. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Gratulálok első válaszoló, nagyon jól megindokoltad a válaszod.


Nyelvvizsgán a hallott szövegen british english szöveget kaptok, tehát királyi angol akcentussal rendelkező emberek fognak dumálni. Valamilyen angol sorozatot nézz, a BBC nagyon jókat csinál. Sherlock, Office, The Extras, Fawlty Towers - ezek mind fantasztikus sorozatok és gyönyörű angol akcentussal beszélnek benne.

2015. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
A Trónok harca könnyen megérthető angolul és jó is, szóval ne gratulálgass nekem..
2015. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Ja, nyelvvizsga szempontjából baromi értékes a trónok harcát nézve. Értem hogy rá vagy buzulva mint az emberek 99%-a, de a kérdező azt kérdezte hogy mit lenne érdemes a nyelvvizsgára nézni, nyilván a trónok harca az egyértelmű választás :D
2015. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
The Flash!
2015. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van annak aki brit sorozatot ajánlott. Downton Abbey, Musketeers, Call the Midwife, Midsummer Murders, Being Human (angol verzió), Father Brown. Ők inkább minisorozatokat csinálnak, van sok kosztümös, ha nő vagy akkor inkább azokat ajánlom. Pl Cranford, Büszkeség és balítélet, Édesek és mostohák, Észak és dél.
2015. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2015. máj. 21. 17:55
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Destination Truth with Joshua Gates
2015. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem kell brit sorozatot nézni valakinek ahhoz, hogy megértse az angol nyelvet.. Tudom, hogy brit angolt hallgattatnak veled.. Nekem csak érettségim van, de minden szót megértek, brit angol videókban is.. Úgyhogy nem kell mindenbe belekötnöd, csakhogy te legyél itt a nagy ész..
2015. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!