Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorozatot nézzek angolul?

Milyen sorozatot nézzek angolul?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek középfokú nyelvvizsgára, és szerintem úgy tudnék legjobban gyakorolni a magnóhallgatásos feladatra, ha angolul, felirattal néznék egy jó sorozatot ami érdekel is. Szóval tudnátok olyan sorozatokat mondani ami könnyen megérthető angolul és izgalmas is?

2015. máj. 20. 20:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is brit sorozatot nézz, eleinte eléggé merész tud lenni az amerikai angolhoz szokott fülnek, de pont ezért kell sokat hallgatni, mert nyelvvizsgán is az RP-t nyomatják. Na meg szvsz a brit sorozatok fényévekkel jobbak, mint az amcsik.

Régi, de marha jó Monty Python and the Flying Circus, tipikus brit humor. A Fresh Meat modernebb, fiatal egyetemistákról szól, szintén szórakoztató. Black Mirror és Inside Number 9 minisorozatok és zseniálisak!

De pl. beírod, hogy 'British series IMDB', és ajánlani fog bőven, én is mindig így keresek.

2015. máj. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Én a Columbo-t néztem, amúgy is az egyik kedvenc sorozatom, végig mentem mind a 12 évadján. Brit angol sorozatból a Sherlock Holmes filmeket néztem, az a fajta Sherlock Holmes amiben ha jól tudom, Jeremy Brett játsza Holmes-t
2015. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is az angol sorozatokat forszírozd nyelvizsgára


Black Adder

Doctor Who

IT Crowd

A Bit of Fry and Laurie


na és persze a Top Gear


nem csak a British English miatt érdemes ezeket nézni :)

2015. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!