Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti örültök az új magyar,...

Ti örültök az új magyar, díjnyertes holokauszt filmnek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 14:03
1 2
 11/20 anonim válasza:
76%

Nem tudom, nem igazán izgat.

Még nem láttam, de azért egyszer meg fogom nézni.

2015. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
89%
Kis magyar idill... Mármint a vélemények sora. Fanyalgás, fikázás, közöny, legjobb a "tetszik, de...".
2015. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Na a jobbikos neonácik már itt is megjelentek és osszák a "mondandójukat" anélkül, hogy egy kockát is láttak volna a filmből.


"Hány milliárd forint közpénz is ment erre? "


Milliárdok?


Kb. annyi támogatást adott az állam, ami egy nemzetközi produkciónál max. csak a stábbüfét fedezné. És voltak azért "magán" finanszírozások is. Mindezek ellenére érte el azt a világraszoló sikert.


"Egy Párizsban élő féfi készít Amerikában élő színészekkel "


Ez inkább szomorú, hogy honfitársaink csak külföldön tudnak boldogulni, a mo.-i állapotok miatt.


Szerinted mennyi díjat nyerne egy nemzetközi filmfesztiválon egy olyan film ami Albánia vagy Bulgária területi veszteségeit dolgozná fel?

Kb.: ugyanez lenne " trianonnal is.


Aki meg közönbös válaszokat írt az meg elégé egysikú gondolkodású lehet, hogy nem érdeklik a "közügyek". Na az ilyeneket lehet demagógiával mevenni.

2015. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

Azért díjnyertes mert holokauszt film. Ha ugyanez a stáb, ugyanilyen szereplőkkel ugyanilyen jó filmet csinálna csak más témában, akkor sehol nem hallanál róla.


A komcsik és a zsidók sokkal több embert döntöttek nyomorba mint ahány zsidót, romát, meleget, kisebbséget megöltek 70 éve a németek. De érdekes módon ez nem téma.


Elítélek minden ártatlan embert érintő erőszakosságot, sajnálatos dolog volt ami történt, de tényleg kezd már az agyamra menni ez a sok erőltetett holokauszt téma. Akkor vegyék elő a másik oldalt is.


Valószínűleg ez a válasz törölve lesz, ilyen ez a magyar cenzúra.

2015. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon örülök! Büszke vagyok, mikor egy hazánk fia nemzetközi, ráadásul ennyire rangos elismerést kap.


Vannak olyan történelmi események, amikre nem lehet azt mondani, hogy rég volt, lépjünk túl rajta, mert lejárt lemez. Ilyen a holokauszt is. Számomra elképesztő, hogy micsoda ellenkezés van ebben az országban a mai napig, ha szóba kerül. Egyre kevesebben élnek azok közül, akik személyesen voltak érintve ebben a dologban bármelyik oldalról (hozzátartozók persze bőven vannak), mégis egy csomóan próbálják szőnyeg alá söpörni, nem beszélni róla, mintha valami számukra is kínos dologról lenne szó.

2015. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14-es: attól még, hogy a kommunisták hány embert öltek meg, nem lesz kisebb a holokauszt jelentősége. Ennyi erővel egy-egy háborús filmet is lehetne kifogásolni, merthogy jujj, de sokkal nagyobb csaták is voltak annál...

Szóval nem értem, hogy jön ide ez a dolog. Minek mutogatsz ujjal, mint valami dedós, hogy ki az, aki még csúnyább dolgot tett? Biztos vagyok benne, hogy Te nem voltál ott a lágerben, és nem zavartál senkit gázkamrába, szóval nem értem a védekező hozzáállásod.

Amúgy meg kik azok a zsidók, akik a holokausztáldozatoknál több embert pusztítottak el? Kérlek, mesélj!

2015. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem mondtam, hogy egyik jobb mint a másik. Ugyanolyan bűnöket követtek el, viszont csak az egyik van felfújva. Ez itt a probléma.
2015. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
17%

Mindenki örül a magyar sikereknek. Ugyanakkor nem biztos, hogy közpénzből filmeket kellene támogatni, amikor rengeteg helyre (oktatás, egészségügy stb.) jól jönne ez a pénz.

Ha már filmeket támogatunk érdemes lenne azt is vizsgálni, hogy az adófizetők milyen témájú filmeket látnának szívesen a saját pénzükből.

2015. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
23%

Nem akartok mindjárt népszavazást erről?

Meg hogy ennél fontosabb dolgokra kellene a pénzt adni?

Igen, de mivel sz@r az egészségügy meg az oktatás, meg sok más, ezért a kultúrát nem kell támogatni? Épphogy a lényeg: a filmre adott pénz MEGÉRTE! Így kéne nézni a dolgot, nem demagóg dumát nyomni. Az löki a Viktor.

2015. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Trianonról miért nem forgatnak filmeket? Azt bezzeg a szőnyeg alá söprik.
2015. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!