Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter fanok! Ezt...

Harry Potter fanok! Ezt elmagyaráznátok nekem?

Figyelt kérdés

Szóval, ugye sokatok shippel szereplőket egymással, ez ugye még nem is gond, csak érdeklődnék, hogy MIÉRT shippelitek a következő szereplőket: Severus/Harry, Draco/Harry, Draco/Hermione, Voldemort/Harry

Szerintem ezek a szereplők totál nem illenek össze, és egyszerűen képtelen vagyok megérteni miért shippelik olyan sokan, persze ha jól esik nekik/tek, akkor csinálja/átok, egy szavam nincs, csak érdekel (egyébként én is shippelek melegeket...sőt szinte csak olyanokat, szóval nem a slashel van a bajom)

Kérlek normálisan válaszoljatok, hisz nem akarok/tam megsérteni, bántani senkit, csak egy kérdést tettem fel. Válaszokat előre megköszönöm!!!



2015. máj. 28. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos én ilyen globális véleményt nem tudok írni, mert Dramionét például egyáltalán nem olvasok, de a sajátomat megoszthatom veled, snarry shipper vagyok (meg néha drarry)

Szerintem a Harry Potter nincs tele női karakterekkel, én pedig nem szeretek Hermionéval, vagy Ginnyvel főszerepben ff-t olvasni. Ez valahogy így alakult. Én a ff olvasást Severitusokkal kezdtem (Perselus és Harry közt apa-fia kapcsolat), ez teljesen véletlen volt, amikor a merengőre kerültem ez vol az első amit megnyitottam, egy alternatív univerzumos történet, ami remekül volt kidolgozva és tetszett az ötlet. Kb fél év alatt elolvastam az összes magyarul fellelhető befejezettt severitust és egy jópárat a befejezettlenek közül is, amikor találkoztam a Házasság Köve címével (a leghíresebb snarry ff)és amikor unatkoztam elkezdtem olvasni. Természetesen először fura volt, de ez pont egy olyan történet, hogy nem azzal kezdődik, hogy hopp beleszeretett!, hanem részletesen ki van dolgozva, hogy hogyan alakul át az utálat először tiszteletté, majd szerelemmé. EZ a történet elfogadtatta velem ezt az elméletet. A mai napig nem igazán kedvelem az olyan történeteket, ahol nincs megmagyarázva, hogy miért szretik egymást, mert az úgy elég hmm... hihetetelen. És a slashoz (vagyis inkább a snarryhoz) úgymond kell egy bizonyos fokú "érettség"(talán nem ez a legjobb szó, de nem tudom, hogyan írjam le), így például a szokásos klissékkel (pl: fogadás)egyetlen egyszer találkoztam, így ebben a műfajban még nem is hívhatjuk őket igazán klissének. A másik, pedig, hogy Harry érettebb a koránál, a folyamatos harcokat és a szörnyű gyerekkort pedig egy átlagos roxfortos nem fogja megérteni, míg Perselus (vagy Draco) mág át is éli azokat. Perselus megérdemelne egy kis boldogságot, hiszen gyerekkora óta szeretett egy nőt, hűségesebben, mint bárki más, feláldozta az életét világos oldalért, mégsincs senki aki aggódna érte, amikor Voldemort hívja és nem nyerte el méltó nyugalmát. Meg ugye Dumbledore is mindig mondja, hogy ismerjék meg egymást :DD A Volarryról pedig annyit, hogy az egyetlen amikor ezt el tudom fogadni, amikor az a múltban, Tom fiatalkorában történik.Egyébként rám is furán néznek az emberek, amikor megemlítem a shippem, bár lehet, hogy ez összefügg azzal is, hogy 13 vagyok :D És kihagytad a Piton/Hermionét, ők sem azok a tipikus *egymásnak lettek teremtve* pár :D

2015. máj. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Ment a zöld kéz!

Hát igen nem ma fogom elkezdeni ezeket a shippeket, és igeeen maradtak még ki párok, amiket nem értek, mint amit írtál is a Severus/Hermione, vagy más fandomból a Derek Hale/Stiles Stilinski (Stiles csakis Peteré!!), vagy a Bruce Banner/Natasha Romanoff (Natasha csakis Clintté), de mint írtam ez más dolog! Hát igen, szóval akkor gondolom neked az ilyen érzelmi része a fontos, hogy miket éreznek, hogyan jönnek össze, hogy szeretik meg egymást...mégegyszer köszi, sokat segítettél a megértésében (a shippelését viszont tényleg nem hiszem, hogy elkezdem...sorry:D)

2015. máj. 28. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Én csak a Draco/Hermione és Draco/Ginny fanfictionökhöz írnék véleményt. Én úgy gondolom, hogy akik a két lánnyal akarnak írni erotikus tartalmú ficeket, nem tudják őket elképzelni Harryvel és Ronnal. Ennek oka szerintem az, hogy őket 11 éves koruk óta ismerjük, és nem tudják elképzelni őket ilyen szituációban. Draco-ról viszont nem tudunk annyit, nem ismerjük annyira, így talán emiatt könnyebb beleképzelni egy ilyen helyzetbe.
2015. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!