Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az, ami a leginkább zavar...

Mi az, ami a leginkább zavar a filmekben?

Figyelt kérdés

Engem a történetek kidolgozatlansága, lyukak a történetben.

Írjatok konkrét példákat is!


2015. jún. 13. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valakibe tövig belevágják a kardot és amikor kihúzzák nem véres. Vagy az egyik jelenetben még véres a másikban pedig nem amikor a csata még nem ért véget.
2015. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
á, tehát a rendezési hibák!
2015. jún. 13. 12:12
 3/6 anonim válasza:

Naplóbejegyzések narrálása, béna szinkron, értelmetlen jelenetek (fanservice), túl hangos háttérzene, halk szinkron, hangos háttérzajok, erőltetett poénok, erőltetett szerelmi szálak

Ezektől a falra mászok.

2015. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem az zavar amikor kidolgozatlan karakterek vannak, szélsőségek: az egyik a jó a másik meg gonosz, és még véletlenül sincs más tulajdonságuk. Ez szinte minden akciófilmben így van. De ennél még gázabbak a romantikus filmek karakterei, amikor van egy csaj, aki mondjuk éppen férjhez készül menni, és valahogy érdekes módon mindig a vőlegényéről derül ki hogy "rossz" és nem ő az igazi, hanem a másik. Olyan film szerintem még nem is készült a témában, hogy igazi dilemma legyen számára a választás, mert mindkettőnek van jó és rossz tulajdonságai is. Nem. Hanem a film elejétől persze a másiknak kell drukkolni. És mondanom se kell hogy mindig ugyanaz a vége.


Aztán még az is zavarni szokott, amikor annyira túljátszák a szerepeket, hogy nem természetes. Ez kb. minden amerikai vígjátékban megtalálható, ahol a csajok fülsiketítő hangon visítoznak, mert ők a kis buta plázacicák. A valóságban max vihognak, ez a visítás erős túlzás.


Meg az ezredszer elsütött poénosnak szánt erőltetett jelenetek is gázak pl. amikor a főszereplő megy a tortával és már előre lefáradok tőle, mert tudom megint az jön hogy elesik vele és valakire ráborítja. Szánalmas.


Akkor vannak még a művészfilmek: na az meg a másik fele. Lehet hogy reálisabb a történet meg hitelesebbek a karakterek, de ott is mindig vannak olyan részek, ami "kötelező" jelleggel mindegyikben ott van. Pl. az összes francia drámában cigiznek az ágyban.

2015. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem a befejezetlen történetek. Csinálnak egy szuper filmet, befejezés nélkül..
2015. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem általában az eltúlzott karakterek tudnak zavarni. Mikor annyira kiemelik, mintegy felhalmozzák az adott karakter sztereotip jellemzőit, hogy gyakorlatilag önmaguk karikatúráivá válnak.

Illetve a nagyon sajnáltatott, erősen állszerény karakterek irritálnak még. És persze a propaganda karakterek.

2015. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!