Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Trónok harca...

Mit gondoltok a Trónok harca 5. évadának befejező részéről? (SPOILER)

Figyelt kérdés
Akik olvasták a könyvet....komolyan meghalt Havas Jon, vagy van esély rá, hogy ez csak egy látomás/álom legyen?? Nem lehet ez igaz, szerintem ő az egyik legnagyobb létfontosságú szereplő ebben a sorozatban, benne volt minden reményem... És ha ez tényleg igaz volt, hová tűntek a vadak a Fekete várból?? Biztos nem hagyták volna ezt...na meg Szellem sem

2015. jún. 15. 23:26
1 2
 1/18 savanyújóska ***** válasza:
33%

A vadak már kivonultak, nekik mindegy. Szellem jó kérdés, de mivel nem teljesen fogyatékosok, nyilván előtte már lelőtték. Valószínűbb egyébként, hogy

a.) tényleg meghalt, ami minden ellenére elég epikus lépés lenne a sorozattól, én fejet hajtanék

b.) Melisandre közreműködésével mégsem hal meg, és még nagy dolgokra hivatott


A látomás dolgot kizárhatjuk, nem jellemző a sorozatra, így hirtelen egyet sem tudok mondani. (Kivéve Bran álmait, de azokról is elég hamar kiderül.)

2015. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát magának a regényfolyamnak olyan az elbeszélése, hogy fontos szereplők is hullanak. Ez fokozza a feszültséget, mivel senki nem lehet biztos benne hogy a hőse még életben lesz-e az adott részben a végelszámoláskor.


Amúgy logikátlan lépésnek tartom, én aki csak a sorozatot láttam, a könyveket nem olvastam.


Mert ugye ez a hullahadsereg mint kiderült fel tudja kelteni a népeket a sírjukból, hogy újabb katonákat hozzon létre. Tehát ha a vadakat teljes egészében magukra hagyják, akkor a másoknak sokkal több katonája lesz, amivel lerohanhatják a falat. Így hogy a vadaknak bizonyos százalékát kimentették, legalább kevesebb katonát adományoztak az ellenségnek. De hát azt a saját világunkból is tudhatjuk, hogy a régi sérelmek, főleg ha azok valósak soha nem múlnak el. És mivel az éjjeli őrök nem a vadak barátai, ezért nyírták ki Havas Jont. Az hogy ők maguk nem gondolkoztak távlatokban, az meg az ő bajuk.


Ezért bírom a törpét. Az legalább távlatokban gondolkozik.

2015. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Jaj istenem ezek a gyökér magyar fordításaitok :D
2015. jún. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon remélem h nem egy látomás volt, méltatlanul gagyi lenne a sorozathoz és a könyvekhez. Ha meghalt akkor csak a történet egyediségét erősíti Jon halála, de szerintem nem véletlenül ment vissza feketevárba a vörös papnő. Ha felélesztené akkor Havas mentesülne az őrségnek tett esküje alól, mivel az halálig tart. Szóval ebből lehetnek érdekes dolok. Egyes fanok szerint átvargol Szellembe, szerintem ezis gagyi, nehogymár ezentúl Jon egy kutya legyen...
2015. jún. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Jon valahogy visszatér tuti, és gondolom ebben Melisandre segít neki. Nagyon remélem.
2015. jún. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Ki mondta hogy meghalt?

Szimplán megkéselték,ahogy a sorozatban is.


Beric is meghalni látszott mikor a Vérebbel harcolt,meg a Catelyn-nek is átvágták a torkát,mégis tudjuk mi lesz vele.

2015. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

A könyvből is csak annyit tudni,h megszúrkálták. Én nem tudnám elképzelni,hogy a könyvben meghal, mivel mondhatni,h fő-főszereplő.

A sorozatban pedig már annyi hülyeség van,h nem lepődnék meg,ha abban tényleg megölnék. A színész is azt nyilatkozta,h már nem fog szerepelni, mert meghalt, ennyi volt számára a sorozat. De h trollkodott vagy igazat mondott, azt nem tudni.

2015. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy tényleg meghalt. A Trónok harcától ugyan nem idegen, hogy fontos szereplőket nyírnak ki (Ned Stark, illetve ott volt a Red Wedding), de Jon teljesen más kategória. Rengeteg kérdés van vele kapcsolatban (a legfontosabb talán a szüleinek kiléte), illetve, ha bebizonyosodik az, amit az emberek 90%-a gyanít (R + L = J), akkor ő a könyv meghatározó motívuma is: a tűz (Targaryen) és jég (Stark) dala. Emiatt nem gondolnám, hogy búcsút kellene intenünk tőle.

Szerintem 3 dolog esélyes:

1. Nem hal meg, csak súlyosan megsérült.

2. Mivel a Stark-vérvonalból származóknak van varg képességük (erre a könyvben kicsit jobban ráfekszenek), elképzelhető, hogy Szellem testében lesz egy ideig (nem hinném, hogy megölték), mielőtt visszatér a sajátjába.

3. A vörös papnő segítségével újjáéled, és mivel egyszer már meghalt, így a halála felmenti az esküje alól, és otthagyhatja a Falat. Szerintem amúgy ez a legvalószínűbb, Melissandre nem véletlenül hagyta ott Stannis-t.

2015. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy Kit Harington valóban annyit mondott, hogy ennyi volt, de egyrészt leszerződött a 6-7. évadra is, másrészt meg ha nem hal meg, azt sem árulhatja el, nem igaz? :D
2015. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
igen, egy interjúban most azt nyilatkozta hogy a következő évadra nem tér vissza.
2015. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!