Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mik a legrosszabb filmek amit...

Mik a legrosszabb filmek amit valaha látattok?

Figyelt kérdés
Nekem a golyóálló szerzetes,alien tornádó,randi guru,titkok könyvtára, és az ördög építésze.

2015. jún. 26. 11:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10: miért is?
2015. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
300-at a legrosszabb filmek közé sorolni....
2015. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

a legtöbben a becstelen brigantikba kötnek bele, hogy azt miért tartom pocsék filmnek.


no de kérdésedre válaszolva, a 300 több szempontból is egy undorító film.

a, a 300 egy visszataszító amerikai republikánus propagandafilm, ami egyszerre egy nacionalista pamflet, egyszerre egy képmutató us army allegória és egyszerre egy ízléstelen, irán-, perzsa-, arab- és keletellenes gyalázkodás. emellett fasisztoid és fundamentalista.

b, az, hogy ezt a középnyugati, amerikaias, polgárháborús szemléletmódot visszavetíti az ókorba, egy hatalmas történelemhamisítást követ el a film.

c, technikailag dilettáns és rettenetesen gagyi a sminkelt hasizmokkal és a förtelmesen eltúlzott, egyfolytában alkalmazott slomoval. a hetvenes évek kungfu filmjeiben nem volt ennyi (teljesen felesleges) lassítás. a 300 legfőbb erénye, hogy a film összes posztere megtalálta méltó helyét a konditermek falain.

d, a zenéről kiderült a bíróságon, hogy lopta a zeneszerző, noha ettől még egy teljesen átlagos, az afganisztánban foglyokat kínzó amcsik tankjaiból jól ismert zenéről van szó.

e, a 300 spártai katona története miért nem elég erős egy filmhez? miért kell ilyen ostoba, cinikus módon feldolgozni óriás szörnyetegekkel?

f, állandóan fröcsög az undorító pátosz. leonidász ordibálása rettentően hatásosnak van szánva, de valójában csak egy szerencsétlen, hordón álló bolond, aki hitlernek képzelve magát meg akarja igézni a környezetét - sikertelenül.

g, tele van apróbb baromságokkal az egész, kezdve ott, hogy spártában mindig is két király volt, egészen addig, hogy ha dögkútba rúgják szerencsétlen perzsa követeket, már rég megdöglött volna mindenki a pestistől.

és h, az egész allegória arra szolgál, hogy a spártaiak (=amerikaiak), a szegény, 300 (millió) fő kicsinálja a gaz perzsákat (irániakat, arabokat, etc.), akik el akarják pusztítani a görög (nyugati) kultúrát. undorító, főleg annak tükrében, hogy az elmúlt ötven évben egyedül amerika volt az, aki bevonult más, földművelő országok területére, széttaposta a társadalmukat, tönkreverte a kultúrájukat mindezt azzal a felkiáltással, hogy terjeszteni kell a demokráciát (azaz a mcdonaldsot).

az amerikában származó ideológia tökéletesen leképeződött az ilyen 300-féle pamfletekben.


és mielőtt még megvédenéd, nem. nem menti meg az a tény, hogy ez egy képregény. a sin city rohadt jó volt, ODA való az eltúlzott világ, mert az egy film noir paródia. ez pedig csak egy patetikus, propagandisztikus vacak. nagy sin city rajongóként rettenetesen vártam a 300-at, és majdnem kifordult a belem a moziban.

2015. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Valami tornádós katasztrófafilm, aminek a végén már szó se esett a tornádóról és valami teljesen másról kezdett szólni és az egész ott lebegett elvarratlanul. Valami elég ZS kategóriás lehetett, a címére nem emlékszem, csak ott ragadtam a tévé előtt, de maradandó élmény lett. És nem, nincs több része. :D


Pretty in pink. Egyszerűen nem tudom mi történt a rendezővel meg a színészekkel, de értékelhetetlenül rossz volt a többi filmjükhöz képest.


Ragyogás. Az élmény maga nem volt szörnyű, mert poénnak fel tudtam fogni és jókat röhögtem rajta. De mivel nem ez lett volna a célja, mégiscsak ide sorolom. :D


Battle Royal. Lehet, hogy annak jó film, aki semmit nem tud a könyvről, de hogy köze nincs egymáshoz a kettőnek, az biztos. Egy nagy összevisszaság az egész nulla sztorival, csak ölik egymást halomra, pedig ennél azért jócskán árnyaltabb a sztori.


Meg az összes gagyi, de népszerű vígjáték - bár ezeket inkább meg se nézem önszántamból. A legtöbb horror meg sci-fi is olyan rossz filmen, hogy sose jutok a végükig. Pedig nem vagyok egy kultúrsznob és a megfelelően tálalt gagyit még élvezni is tudom. Na de ezek nem azok. :D

2015. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nemár, hogy a Kubrick-féle Ragyogást szarozta le épp most valaki. na EZ a para.
2015. jún. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Sok rettenetes filmet felsoroltatok, de a nyertesek szerintem magyar filmek: Álom.net és Vuk (az "új").
2015. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A becstelen brigantyk az jó film meg a ragyogás is.
2015. jún. 27. 11:59
 18/18 anonim ***** válasza:
6., 13: Menő ízlésed van. Írnál olyan filmeket, amelyeket jónak tartasz.
2018. dec. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!