Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen animét ajánlotok...

Milyen animét ajánlotok aminek a története normálisan le van zárva az utolsó résszel és nem lesz több évada?

Figyelt kérdés
Bármilyen témájú jöhet, csak a grafikája legyen szép és amit a kérdésben is írtam, legyen lezárva a történet.
2015. júl. 13. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Zankyo no terror

Shiki

Baccano!

No.6

Mirai Nikki

Guilty Crown

Mahou shoujo madoka magica

k-on

2015. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Full Metal Achemist Broterhood

From the New World

Madoka Magica

Terror in Tokyo

Parasyte(le van zárva, legfeljebb nem kaptunk választ mindenre)

Akamae ga Kill(anime original mert a manga még nem fejeződött be amikor az anime igen)

Death Note

2015. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

11eyes - akció, ecchi, fantasy, iskolai, kaland, mágia, romantikus, seinen, szupererő, természetfeletti, tragédia; nem a legjobb anime, de nem is olyan rossz, mint amilyennek sokan mondják. Egyszer meg lehet nézni, a története pedig kerek, lezárt.

Air - dráma, fantasy, romantikus, seinen, slice of life, természetfeletti, történelmi, tragédia; nekem nagyon nem jött be, a szereplőket se tudtam megszeretni, de ettől függetlenül neked még lehet, hogy tetszeni fog.

Akame ga Kill! - akció, dráma, fantasy, harcművészet, kaland, mágia, shounen, szupererő, vígjáték; ahogy fentebb is írták, original lezárást kapott, de szerintem jó lett.

Akane-Iro ni Somaru Saka - dráma, ecchi, iskolai, romantikus, seinen, vígjáték; régen láttam, de úgy rémlik, ezt is lezárták.

Aldnoah.Zero - akció, mecha, sci-fi, seinen, tragédia; amilyen jó lett az első évad, sajnos olyan rossz a második. Ettől függetlenül lezárták, de többet is ki lehetett volna hozni belőle.

Angel Beats! - akció, dráma, fantasy, iskolai, seinen, természetfeletti, tragédia, vígjáték; 10 rész vígjáték, kicsi drámával, 3 rész dráma, kicsi vígjátékkal

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai. - dráma, misztikus, romantikus, seinen, slice of life, természetfeletti, tragédia; szinte minden második részén sírtam, pedig első rész után nem gondoltam, hogy ennyire meg fog hatni. Készült hozzá még egy film is, azt még nem láttam, de elméletileg az anime után játszódik egy évvel. Szerintem nem ad hozzá semmit a történethez, azért készült, hogy a rajongók nosztalgiázhassanak.

Another - dráma, horror, iskolai, lélektani, misztikus, seinen, természetfeletti, thriller; teljesen feldolgozza a mangát, kerek, lezárt történet.

C - akció, fantasy, misztikus, sci-fi, seinen, szupererő; ezt is régen láttam, de úgy emlékszem, rendes lezárást kapott.

Chobits - dráma, ecchi, romantikus, sci-fi, seinen, vígjáték; teljesen feldolgozza a mangát, egész jó adaptációt ad, bár nekem a manga jobban tetszett.

Clannad, Clannad After Story - családi, dráma, fantasy, iskolai, lélektani, romantikus, seinen, slice of life, természetfeletti, tragédia, vígjáték; szintén teljesen lezárt történet, bár nekem a vége nem tetszett. Örültem neki, de így nem tragédia.

Code Geass Hangyaku no Lelouch, Code Geass Hangyaku no Lelouch R2 - akció, dráma, háborús, iskolai, lélektani, mecha, romantikus, sci-fi, seinen, szupererő, természetfeletti, tragédia; az egyik legjobb történetű anime, amivel találkoztam, kerek, lezárt történet, szinte minden kérdésünkre választ kapunk.

D.N. Angel - akció, fantasy, iskolai, mágia, romantikus, shoujo, slice of life, szupererő, vígjáték; nagyon régen láttam, de úgy emlékszem, rendes lezárást kapott.

Dakara Boku wa, H ga Dekinai. - ecchi, fantasy, romantikus, seinen, szupererő, természetfeletti, vígjáték; tényleg ecchi, a mellmutogatós fajtából.

Darker than Black - Kuro no Keiyakusha, Darker than Black: Ryuusei no Gemini - akció, dráma, fantasy, kaland, misztikus, sci-fi, szupererő, természetfeletti, tragédia; korrekt lezárást kapott, bár szerintem kicsit többet is ki lehetett volna hozni belőle.

Death Note - akció, dráma, fantasy, horror, lélektani, misztikus, shounen, természetfeletti, thriller; az anime első fele nagyon jó, de a második fele mintha kicsit szétesett volna.

Death Billiards, Death Parade - dráma, játék, lélektani, misztikus, thriller, tragédia; bár a világot kifejthették volna jobban, a főszálat lezárták. Ettől függetlenül lehet még folytatása, ha nem is sorozat, akkor OVA formájában.

Devil Survivor 2 The Animation - seinen, természetfeletti, játék alapján, proxy csata

Durarara!! - akció, iskolai, misztikus, romantikus, seinen, slice of life, szupererő, természetfeletti, vígjáték; ennek a lezárásában még nem vagyok biztos, mert a második évad (amit három részre szedtek) második harmada most fut. Folytatása:

Durarara!!x2 Shou - már vége

Durarara!!x2 Ten - most fut

Durarara!!x2 Ketsu - még nem fut, 2016 januárjában indul. Szerintem rendes lezárást fog kapni.

Ef - a Tale of Memories., Ef - a Tale of Melodies - dráma, iskolai, lélektani, misztikus, romantikus, seinen, természetfeletti, tragédia

Fate/stay night - akció, dráma, fantasy, harcművészet, iskolai, mágia, mitológiai, romantikus, seinen, szupererő, természetfeletti, tragédia; A Fate/ univerzum eléggé szerteágazó. Az eredeti Fate/stay night egy visual novel, ami több különálló route-ból áll, ezekből kettőt már feldolgoztak (a sima Fate/stay night és a Fate/stay night: Unlimited Blade Works). Előzménye a Fate/Zero, ez a visual novel alapján készült light novelből adaptálták. Rengeteg melléktörténettel rendelkezik, mint például a Carnival Phantasm vagy a Fate/Kaleid Liner Prisma Illya. Ráadásul a visual novelnek is van folytatása, a Fate/hollow ataraxia, amiből még nem készült anime, nem is biztos, hogy fog. Summa summarum, szerintem így érdemes megnézni (csak a főszálat írom le, a Fate/stay night-ot és a Fate/Zerót):

Fate/stay night - a 2006-os

Fate/Zero - az előzménytörténet, vannak kisebb-nagyobb ellentmondások.

Fate/stay night: Unlimited Blade Works - most ért véget, ugyanaz a stúdió vitte, mint a Fate/Zerót, emiatt több utalás van rá.

Fate/Stay Night: Heaven's Feel - még nem fut, nem tudjuk, mikor fog, csak annyi biztos, hogy lesz. Nem folytatás, csak másik szál, másik lánnyal.

Guilty Crown - akció, fantasy, mecha, sci-fi, shounen, szupererő

Hakuouki - akció, dráma, harcművészet, misztikus, romantikus, shoujo, szamurájos, természetfeletti, történelmi, tragédia; több évadból áll, elég jól lezárt történettel rendelkezik.

Hamatora, Re: Hamatora - akció, mágia, shounen, szupererő, tragédia; a második évad nekem annyira nem jött be, mint az első

Junketsu no Maria - ecchi, fantasy, mágia, seinen, történelmi

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu - akció, dráma, horror, iskolai, lélektani, sci-fi, seinen, tragédia

Mirai Nikki - akció, dráma, horror, kaland, krimi, lélektani, misztikus, nem gyerekeknek, őrültség, romantikus, seinen, szupererő, thriller, tragédia; az anime is lezárt, de mangahű lezárást a Mirai Nikki Redial ad

Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - akció, dráma, seinen, thriller, történelmi, tragédia; bár a manga még folytatódik tovább, szerintem nagyon jól lezárták a történetet, kétlem, hogy folytatnák (maximum OVA).

Shigatsu wa Kimi no Uso - dráma, iskolai, lélektani, romantikus, shounen, slice of life, tragédia, vígjáték, zenés

STEINS;GATE - dráma, sci-fi, seinen, thriller, vígjáték; bár a történet teljesen lezárt, 2016-ban jön a light novel alapján készült Steins;Gate 0. Van még egy film és egy special, ezek nem sokat adnak hozzá a történethez, de érdemes megnézni őket, ha tetszett.

Wolf`s Rain - akció, dráma, fantasy, kaland, misztikus, sci-fi, seinen, természetfeletti, tragédia

Yamada-kun to 7-nin no Majo - ecchi, fantasy, iskolai, mágia, romantikus, slice of life, vígjáték; original lezárást kapott, nem is dolgoztak fel mindent a mangából, a közepén elkezdtek kapkodni is, de nekem tetszett, a lezárásra se lehet panasz.

Zankyou no Terror - dráma, lélektani, thriller

Zetsuen no Tempest: The Civilization Blaster - akció, dráma, fantasy, lélektani, mágia, misztikus, romantikus, shounen, szupererő, természetfeletti, tragédia

2015. júl. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kati Tibor ***** válasza:
Csak annyi még hogy valójában a Fullmetal Alchemist Brootherhood(testvériség) a Fullmetal Alchemist folytatása szóval aféle második évadnak is lehet nevezni.
2015. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Full Metal Alchemist Broterhood nem folytatás.. Mind a sima, mind a Broterhood a manga elejével kezdődik, csak a sima FMA nagyobbrészt anime original lett, saját befejezéssel ami mozifilm formájában jött. Mivel a 2 animének teljesen más a sztorivonala, ezért nem beszélhetünk folytatásról.
2015. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Inuyashát.
2015. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
# Pont hogy a FMA Brotherhood követi a mangát és az első adaptáció (vagyis a bölcsek kövének nyomában) tér el a mangától és ez meg is látszik. Mind2 jó, de sztem a brotherhood
2016. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!