Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek mi lett volna ha...

Szerintetek mi lett volna ha (SPOILER) Voldemort tudja, hohy Harry egy horkrux?

Figyelt kérdés

2015. aug. 19. 01:14
 1/8 A kérdező kommentje:
*horcrux
2015. aug. 19. 01:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogságba vetette volna...vagy lehet megéri így is megölni, van még egy pár másik:D
2015. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha ott tudja meg az erdőben akkor nem hiszem mert akkor már nem volt sok horcruxa.
2015. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha az erdőben akkor nem, én arra gondoltam, hogy mondjuk miután megölte a szüleit érezte volna, hogy mi történt és később amikor visszajött, vagy még előbb valamilyen csatlósa által tett volna intézkedéseket.
2015. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, hogy saját lekének darabját elpusztítsa, mert azzal saját magat gyengítene.

De mivel nem élhet az egyik még él a másik, a jóslat miatt lehet, hogy elgondolkozott volna rajta.

Az nem lett volna elég hosszútávú megoldás ha bezárja valahová, mert Harry meghalt volna előbb utóbb, mert más megölheti(Lily varázsa csak Voldemorttal szemben védi)vagy természetes halálban meghal, Voldemort pedig halhatlan szeretett volna lenni.

Azt nem hiszem, hogy ha Harry meghalt volna akár természetesen akár más varázsló miatt, a horcrux is elpusztult volna. A horcrux nem pusztítható el gyilkos átokkal.

Még az is lehet, hogy képes lett volna más testbe elhelyezni akár élőbe vagy élettelenbe. Pl Nagini is ugyanúgy elpusztulhatna akár mikor(természetesen), Voldemort ezt tudta mégis a kígyóba helyezte lelkének egy darabját. Nyilván nem akarta hogy a horcrux elpusztuljon, szerintem képes lett volna áthelyezni. De végül a horcrux azért pusztult el mert Naginit a karddal ölték meg.

2015. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 amanojaku válasza:

A horcrux nem pusztítható el egy egyszerű Gyilkos Átokkal, igaz. Nem, kivéve, ha a készítője maga szórja ki az átkot. Ez történt akkor éjjel, amikor Harry "Eljött meghalni" Voldemort őt akarta megölni, nem tudván, hogy a saját horcruxa. De így Harry lelke sértetlen maradt, ám Voldemort lélekdarabja megsemmisült.


Mi lett volna, ha akkor, mikor Harry odaállt Voldemort elé leengedett pálcával, Voldi megtudja, hogy legfőbb ellensége a saját horcruxa? semmi, ugyanúgy megöli, legfeljebb számít rá, hogy kétszer kell kimondani rá a halálos átkot. Voldinak ugyanis teljesen mindegy volt, hány darabra hasítja a lelkét. elpusztít egyet, de vele együtt az ellenségét is, utána meg csinál egy másikat, nem nagy ügy.


Ha előbb megtudja, hogy Harry Potter horcrux?

Szerintem sokban nem változtat a helyzeten. illetve de. Eddig ugye az volt, hogy minden alkalommal az volt a parancs, hogy nem ölitek meg, azt csak ÉN tehetem meg. Csak ÉN ölhetem meg. Szerintem, ha tudott volna a horcrux-ügyről, pont fordítva lett volna. Valaki mással tök mindegy, kivel megöleti Harryt, akinek így a saját lelke psztul el, míg a holttestében a Voldiféle lélekdarab a) vígan éldegél tovább, mintha csak egy tárgyban lenne és Voldemort totemként fog vigyázni rá, vagy elrejti, mint a medált, vagy esetleg inferiust csinál belő; vagy b) Voldi gyorsan átmenti valami másba, és Harry, miután az a valaki más megölte, nem lesz más, mint lélekdarab-mentes, harry potter-hulla.

2015. aug. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szólt volna Bellatrixnak, hogy Harry is kerüljön be a széfbe, ne csak a kehely!
2015. aug. 20. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

6-os, részben egyetértek veled de

"míg a holttestében a Voldiféle lélekdarab a) vígan éldegél tovább, mintha csak egy tárgyban lenne és Voldemort totemként fog vigyázni rá"


ezt nem tartom valószínűnek, mert Harry teste nem lenne holt, ha egy lélekdarab benne lakozna.

Már eleve az élettelen tárgyakba rakott horcruxoknak is varázsereje van pl a Denem napló ami emlékeket képes volt felidézni, vagy a medál ami befolyásolta Ront.

Harry halott testében a horcrux otthont találna, hisz Voldemort is hány évig testre vágyott. Vagy nem?

Elég durva elképzelés, mert a nem tudni, hogy a varászvilágba hogy működik, mert ha az Avada Kedavrától tegyük fel nem sérül meg az agy, csak a lélek hal meg akkor Voldemort lelke azonnal átveheti a testben az uralmat. De ha szervi leállások vannak mint a való életben akkor max az élettelen testben tudna tovább élni. (mint pl Nagini Bathilda testében) de előbb utóbb az a test megsemmisül. Biztosan van valami bűbáj amivel átlehet helyezni.

2015. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!