Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca. Havas Jon...

Trónok harca. Havas Jon tényleg Lyanna Stark gyermeke?

Figyelt kérdés
Már több helyen is olvastam, hogy miután II. Aerys királyt megölte Jamie Lannister, Lyanna még megszülte közös gyermeküket, akit a nő halála után, bátyjára, Eddardra bízott, hogy nevelje fel. Ezért nem emlegette Ned, hogy kitől is származik Jon, mert nem akarta, hogy kiderüljön, hogy Targaryen vér folyik az ereiben, mivel sejtette, hogy azonnal megölnék a fiút. Ha ez a sztori igaz, akkor Daenerys és Jon testvérek (féltestvérek?) lennének? Ráadásul Viserys nem volt igazi sárkányvérű (mivel Khal Drogo leforrázta arannyal, amitől elvileg egy Targaryennek nem szabadna meghalnia), ami megkérdőjelezné az ő származását is. Ha valaki tudna valamit mondani erről, azt nagyon megköszönném, mert nagyon sok az üresjárat ebben a témában, és szeretném tudni, mi az igazság. (Nyugodtan hozhattok fel példát a könyvekből, illetve a sorozatból is, mindkettőt követem)

2015. nov. 21. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jujj, nem vagy teljesen képben.


Aerys idősebb fia, Rhaegar (aki Elia Martell férje volt) szeretett bele Lyannába. Ő rabolta és ő ejtette valószínűleg teherbe. És innen származik Jon.


Dany nem Jon testvére, hanem a nagynénje.

Mivel Dany Rhaegar kishúga, Aerys és Rhaella lánya.

2015. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

+Még valami. Viserys valódi Targaryen. A család tagjai nem tűzállóak. Dany sem az. Amikor kikeltette a tojásokat az teljesen egyedi eset volt.

Egyáltalán nem kérdőjelez meg semmilyen származást.


A sorozatnézők között elterjedt tévhit, hogy a Targaryenek tűzállóak. De NEM AZOK.

2015. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na tessék, itt a Targaryen-Baratheon családfa, itt elég jól lehet tájékozódni, hogy ki-kinek a kicsodája.


[link]

2015. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól leírta (azt hiszem mindhárom válasz te voltál :D)
2015. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, én voltam. :D
2015. nov. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahha, azt hiszem most már értem. Úgy tűnik valami nagyon leegyszerűsített és elferdített változatát olvastam a sztorinak. Akkor most már értem, köszönöm a válaszokat :D
2015. nov. 21. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:

A Targaryenek sem tűzállóak. Pl. volt egy, aki futótüzet ivott és meghalt, vagy volt egy baleset, amiben több Targaryen is a tűz áldozatává vált. Dany tényleg jobban bírja, de teljesen ő sem tűzálló, mivel pl. leégett a haja és itt-ott felhólyagosodott a bőre.


És ahogy írták előttem, a "legelfogadottabb" teória szerint Rhaegar az apa, nem pedig Aerys, ahogy te írtad.


Példák? Általában ezeket szokták felhozni amellett,hogy Jon szülei Lyanna és Rhaegar:

1) Azt beszélték,hogy Rhaegar elrabolta Lyannát. Azonban Lyanna a megismerkedésük után kb. 1 évvel tűnt el, így valszeg nem rablás,hanem szöktetés történt.

2) Dany látomásában benne volt Rhaegar a családjával, amiből kiderült,hogy Rhaegar felesége, Elia Martell nem volt képes több gyereket szülni, de Rhaegar minden áron akart egy harmadikat is.

3) Ugyancsak Dany látomásában egy jégfalból egy kék virág nőtt ki, ami úgy utalhat a kérdésre,hogy Lyanna kedvenc virága egy kék virág volt, Jon pedig a Falnál van, ami lényegében egy jégfal.

4) Mikor a Targaryenek már elbuktak, a Kingsguard/Királyi Testőrség 3 tagja még akkor is Lyannát őrizte egy toronyban Rhaegar kérésére, és inkább meghaltak, mintsem odaadják őt Nednek.

5) Ned a toronyba érve egy vérrel teli ágyban találta Lyannát, aki haldoklott. Mivel nem valószínű,hogy a Kingsguard vmelyike támadta őt meg, és az sem,hogy valaki beosont mellettük, így a sok vér jelenthet gyerekszülést.

6) Lyanna a halála előtt azt kérte Nedtől,hogy ígérje meg. Az nem derült ki,hogy mit, de Nednek nehezére esett, viszont megígérte. Ez teljesen logikus lenne,hogy ha Lyanna azt kérte volna tőle,hogy vigyázzon a fiára.

7) Mikor Robert haldoklik és Ned írja a végrendeletét, akkor Robert azt kéri tőle,hogy foglalkozzon Joffreyval, gondoskodjon róla, amiről Nednek egyből Lyanna és az ígérete jut eszébe.

8) Mikor Ned rájön,hogy Jon Arrynnak azért kellett meghalnia, mert rájött,hogy Joffék fattyak, egyfajta királyi fattyak, akkor Jonra gondolt.

9) A "tipikus" Starkok sötét hajúak, a Targaryenek világosak, ezüstösek, és amíg Ned minden gyerekének sötét bundájú farkasa van, addig Jonnak fehér.

10) Ned sosem nevezte Jont se a fiának, se a fattyának. Mindig csak annyit mondott, hogy Jon az ő vére, és nem beszélt róla tovább.

11) Tudott,hogy Ned Lyanna halála után elment Starfallba a Dayne házhoz,hogy elvigye nekik Arthur Dayne kardját, és mikor onnan visszaindult, akkor azt már egy kisbabával tette. Edric Dayne pedig azt mondta,hogy neki és Jonnak ugyanaz a nő volt a szoptatósdajkájuk.

12) A könyvben szerintem többször is említésre kerül,hogy a sötét haj miatt sokszor a szem is sötétebbnek tűnik.

Felbukkant a könyvben egy fiú, akire azt mondják,hogy ő Rhaegar halottnak hitt gyereke, Aegon. Álcázásból a haját kékre festették, amitől -Tyrion szerint- a szeme is sokkal sötétebbnek tűnt.

Jon tipikus Starkként van bemutatva: sötét haj, és szürke szemek, amik már-már feketék. Rhaegar szeme indigó, tehát sötétebb lila színű volt. Így lehet,hogy Joné is inkább ilyen,de a sötét haja miatt azt is sötétebbnek nézik.

2015. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Így lesz a 6. évadban.


szpoooooojleeeeeer



"...Bran jelenetei többnyire a flashback-ekre lesznek korlátozódva. Az első ilyen amikor is a fiatal Ned, Robert és Hodor fakardokkal játszadoznak. Robert arcoskodik, hogy bárkit le tudna győzni egy párbajban, majd Ned lefegyverezi. Robert elsőre dühös lesz, aztán csak nevet az egészen. Ezután Robert ecseteli, hogy feleségül veszi majd Lyanna-t. Hodor(akkor még Walder) azt mondja neki, hogy Lyanna szerinte majd Rhaegar mellett köt ki. Ned csatlakozik hozzájuk és látja Robert-en, hogy mennyire dühös lesz emiatt. Hodor/Walder addig kötekszik vele, míg Robert egy jókorát nem csap a fejére. Ned megállítja őt, még mielőtt nagyobb baj lenne belőle, de már késő. Walder ezek után csak annyit bír mondani, hogy Hodor.(Hodor származását megerősítő jelenetről is írtak, és a fiatal Ned-ről és Robert-ről is, pipa). A második látomás, amint Lyanna és Rhaegar egy titkos csókot váltanak Harrenhaal-ban a torna közben. Lyanna aggódik, hogy valaki rajtakapja őket, főleg Robert. Rhaegar közli, hogy megöli őt érte, ha kell. Lyanna válasza, hogy ne mondjon ilyet és elsétál. Az utolsó flashback az Öröm tornya cucc. Ned és Howland Reed összetalálkozik a királyi testőrség tagjai közül 3-al, köztük a híres nevezetes Arthur Dayne-el. LEsz némi eszmecseréjük róla, hogy Rhaegar vesztett a csatában és Ned csodálkozik, hogy miért védik még Lyanna-t, ha a herceg és a hercegnő már Essos-ba tartanak. Dayne nem árulja el neki, inkább jön a párbaj. Reed megsérül, de Ned megöli Dayne-t. Felmegy a toronyba, ahol rátalál a haldokló hugára, aki egy csecsemőt tart a kezében. Megígérteti Ned-el, hogy nem árulja el Robert-nek a dolgot. Ned lesétál Reed-hez, aki kérdezi, hogy ki a gyermek. Ned annyit mond neki, hogy a saját fattya, Északi Havas és mindenki így fogja tudni. Reed megesküszik, hogy titokban tartja a dolgot, de a neve iránt érdeklődik. Ned válasza: Jon. Majd egy rövid jelenet a Háromszemű hollóval a látomás után, amint mondja Bran-nek, hogy most el kell végeznie..."

2015. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Igen van ilyen teória.
2015. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Miért pontozzátok le az utolsó előttit? Én már láttam a neten sutyiban készített felvételt,amin a 3 királyi testőr és Észai ruházatú emberek harcolnak egy torony mellett.

Szerintem a kiszivárgott Scriptek valósak.

2015. nov. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!