Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Doctor és Gallifrey viszonyáró...

Doctor és Gallifrey viszonyáról egy kis gyorstalpalót?

Figyelt kérdés

A LEÍRÁS SPOILEREKET TARTALMAZHAT, HA NEM VAGY UP-TO-DATE, AKKOR NE OLVASD EL!


Szóval. Ugye tudjuk azt, hogy a "War Doctor" elpusztította Gallifrey-t és emiatt lelkiismi furdija volt sokáig. Meghogy ő az egyedüli a fajtájából stb....


Erre jött rákontrázva az 50. évfordulós rész, amikor is Clara két szép szeméért a Doctor úgy döntött, inkább csak lefagyasztja a bolygót és egyszer majd rátalál.


Még hogy mindig a viszonyt filózzam, a Karácsonyi részben (megjegyzem szintén Clara két szép szeme volt a fő hangsúlyban) Gallifrey időlordjai úgy döntöttek Karácsonyi ajándék gyanánt a Doctornak egy egyszerű Fez helyett inkább egy totál új regenerációs ciklust ajándékoznak. -ERGO AZ IDŐLORDOK A NAP HŐSEI -


De hogy még egy korábbi részt említsek, a Mester az Idő végzete c. részben (ha nem abban bocsájtsatok meg a hibámért, de túl sok idő lenne betölteni a google-t :P) vissza akarja hozni az időlordokat, de a Doktor (Akkor még Tennant) ezt megakadályozza, merthogy az időlordoknak semmi keresnivalójuk a földön. --> Jó ezt még nagyjából meg tudom érteni, mert ott is elmagyarázta, hogy háborúból odarendelni őket csak a földön is háborút szítana és elpusztulna az univerzum blabla...


Ebből én erőteljesen azt a következtetést vontam le, hogy a Doctor szereti a népét. Én naív...


Volt szerencsém egész pontosan 12 perccel ezelőtt befejezni a Heaven Sent c. epizódot. Imádtam... De nem ez a lényeg. Szóval ha láttad, olvasd tovább, ha nem akkor AZONNAL ZÁRD BE AZ OLDALT, KAPCSOLD KI A SZÁMÍTÓGÉPED, VERD BE A KÉPERNYŐT EGY KALAPÁCCSAL ÉS GYÚJTS RÁ A LAKÁST!!!


Szóval a rész végén mindannyiunk álma (legalábbis az enyém biztosan) teljesült, Gallifrey visszatért. Vagyis a Doctor megtalálta. Hogy hol, azt nem tudom, meg igazából azt sem igazán értem, hogy hogyan,(Remélem egy később elolvasott kritika segíteni fog a megértésben) de lényeg, hogy ott állt szülőbolygója sivár, homokos talaján. Elkezd magyarázni egy kölöknek, hogy szóljon a Galli góréjának, hogy visszatért, és csúnya világ lesz. Merthogy a Hibrid nem Dalek-Időlord keverék, hanem az, a lény, aki elpusztítja Gallifrey-t...


És nálam itt lett teljesen elszakadva a cérna, ha élhetek effajta szenvedő szerkezettel.


Csak néhány kérdés:


1. Ha most a Doctor el akarja pusztítani Gallifrey-t, akkor miért lihegett annyira, hogy anno megmentse?


2. Mégis mit tettek azok a drága TimeLord-ok, hogy a saját népük szülötte általi halálra vannak száműzve, aszerint a bizonyos jóslat szerint?


3. Miért küldték el a Doctort az időlordok a saját Confession Dial-jébe (Gyónókorong)?


4. Tulajdonképpen azért zabos rájuk a Doctor mert közvetetten felelősek voltak Clara haláláért? Vagy inkább, mert bezárták őt a saját gyónókorongjába és arra száműzték hogy haljon meg újramegújramegújramegújra?


Szerintem ennyi. De biztos kihagytam valamit, mert ismerem magam :D Aki elolvassa és válaszol is annak már előre is jövök egy cuppanóssal vagy egy sörrel. Behajtani lehet, csak derítsétek ki, ki vagyok :D



2015. nov. 29. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Várd ki az évad végét. :D
2015. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
NEM VAGYOK RÁ KÉPES... Megszállott Whovian vagyok :SSS De igazából azért írtam a kérdést, hogy hátha előismeret hiányában vagy a hülye agyam miatt nem értettem valamit. Persze, gondolom sok dolog lesz megválaszolva az évadzáróban, de attól félek, hogy nekem még az is kérdés ami másnak már nem :D
2015. nov. 29. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy is lesz egy-két ütős húzás szokásosan. Bár jobban örülnék ha egy komplex évadot kapnánk egybe, mert bár ez sem volt rossz, azért az 5. de főleg a 6. évadhoz fel nem ért.
2015. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké, mint Classic Who fan gyorstalpaló:


-az időlordok nagyjából hisztis kislányok tömegpusztító fegyverekkel és túl sok szabadidővel. kiszámíthatatlanok, szeszélyesek, megalomániások, korruptak, kegyetlenek.


-a Doktor tök jogosan zabos rájuk. mondjuk azért, mert kb 10szer halálra ítélték már, száműzték, kizárták a tardisból, lemásolták, átverték...


-a fandom által ismert időlordok 80%a szociopata, idegbeteg roncs


-a Doktor törvényen kívüli renegát, nem manipulálható...annyira


-nagyon tudnak s egget nyalni ha arról van szó


1:ahogy néztem Rassillont és sleppjét akarja csak arról kódítani


2:mér, mit nem?


3:azért hogy kivallassák.


4:ez már egy szó szerint több ezer éves perpatvar.

Clara ígyis-úgyis meghalt volna.

2015. dec. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Elore leszogezve bocs az ekezetek hianyaert.Igazabol ami szerintem minden kerdesedre valaszol ha jol emlekszem a 4. evadkozepefele a masodik mesters resz vegenel mikor a Galifry(nemtudom hogy irjak) eljon a foldre a doktro elmondja hogy nem hozhatja vissza a bolygot mert azert van idolakat alatt az idohaboru es azert kezdodott el mert az idolordok megakartak olni magukat hogy csupan csak eszmek legyenek, es vagy azert mert a Galifrey viszajottevel kiszabadulna sok gonosz leny pl Dalekek , a remalom gyermekei, az oszes skaro fajzat.
2016. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyit javítanálak, hogy a War Doctor nem pusztította el a Gallifreyt eredetileg sem, csak ő hitte ezt. Ahogy elmagyarázták a rész végén, a Gallifrey megmenekült, de ő nem fog emlékezni rá, így magát fogja hibáztatni. És ez fix pontként mindig így történik.
2016. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!