Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsírokkal bajba vagyok, egy...

A#szilard kérdése:

Zsírokkal bajba vagyok, egy kis gyorstalpalót adnátok nekem?

Figyelt kérdés

Hali :)

Nem tudom,hogy kéne beépíteni az étrendembe a zsírokat.

Most vannak ilyen kapszulák azokat érdemes venni vagy inkább folyadék? 1g/ttkg


2015. nov. 27. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy :) lényeg, hogy meglegyenek az esszenciális zsírok.

Legjobbak kb sorrendben:

Halolaj, lenmagolaj, tökmag, oliva...

Hőkezeléssel tönkre teszed bennük azt ami miatt jók, hőkezelésre transzzsírok keletkeznek bennük, ami lerakódik az érfalakon és szív és érrendszeri gondokhoz vezetnek... Sütni legjobb a kókuszzsír, ami igaz telített zsír, de nem lesz belőle hőkezelésre transzzsír...

Telítetlen zsírból én halolajat fogyasztok tabletta formában, valamint lenmagolajat 1 evőkanállal elkeverek a reggelimben, 1 evőkanállal mindig teszek a shakekbe, 1 evőkanállal mindig teszek a salátámra... Bár arra általában oliva olajat.

2015. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

amit az első + olajos magvak nagyon jók még.

Én van hogy csak betolok egy 100g földimogyorót, hogy vigyek be + kalóriát

2015. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az Omega-3 család három leglényegesebb tagja az ALA, EPA és DHA.

A halolaj tartalmazza mindhármat, a lenmagolaj csak az ALA-t, de a szervezetünk képes nagy mennyiségű ALA-t átalakítani 5-10%-ban EPA-vá és DHA-vá. Összességében a halolaj jobb, de a lenmagolaj ár-érték arányban mégis jobb. Én mindkettőt szedem, 5g halolajat és 10-15g lenmagolajat egy nap.


És csak és kizárólag folyadék, anyagi okokból.

Ahol én veszem a lenmagolaj 680Ft/200ml, a halolaj valami 2.500Ft/250ml. Átszámítva kapszulásra tiszta horror.

2015. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!