Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » George Lucas miért nem csinált...

George Lucas miért nem csinálta meg a saját elképzelései szerint a Star Wars 7-et?

Figyelt kérdés
Egy interjúban elmondta a véleményét a filmről. Először azt mondta, hogy tetszett neki, majd később kifejtette: "Szerintem a nézők imádni fogják". Ez elég sok mindent elárul. Énn látni/olvasni szeretném az ő elképzeléseire alapozott filmet vagy könyvet.
2015. dec. 18. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen lett az új film, de az előzmény trilógiát ismerve és figyelembe véve a változtatásokat a régi trilógia felújításai során, szerintem már azzal nyertünk, hogy nem ő csinálta meg.
2015. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csinálta meg, mert eladta a jogot a Disney-nek 4 milliárd dollárért, és ők nem kértek George Lucas ötleteiből.

A hírek szerint Lucas adott volna ötleteket a storyhoz, de éreztették vele, hogy "kösz nem kell, maradj távol".

Ez talán így is van rendjén, el kell fogadni, ha az új tulajdonos a saját emberitől várja el, hogy dolgozzanak.


Az is csak fikció, hogy Lucas ötletivel jobb lett volna a film, mert az is lehet, hogy sokkal rosszabb lett volna - különben is, ami az egyik rajongónak nem tetszik, lehet a másiknak igen.


Nekem az a véleményem, hogy ez a film stílusában nagyon elüt az előző részektől, nincs meg a régebbiekre jellemző Star Wars hangulata.

A történet, és annak a mesélés stílusa miatt is úgy gondolom, hogy a film legnagyobb erőssége az előzményeket övező kultusz meglovaglása, ez a rész látványosnak nevezhető ugyan, de nagyon ötletszegény.

A szereplők nagyon kevés kivételtől eltekintve humanoidok (emberek), csak mutatóban van néhány egzotikus lény a filmen. A droidok ennek a világnak alapvető részét képezték, számukat sikerült egyre redukálni (BB8), kiegészítve a kést "ősdroid" néhány másodperces jelenésével.

Amin egyszerűen csak röhögni tudok, az az egyik fő-gonosz, akinek már a személye is erőltetett (miért is ne ő lenne az, hát nem természetes?), de a karakter egy paródia. Nem tud meggyőző lenni, de a csúcs az, amikor egy olyan karakter elméjében akar kutakodni, aki azt sem tudja valójában, hogy létezik az erő, arról meg fogalma sem lehet hogyan (a két Skywalker mennyit kínlódott, hogy használni tudja az erőt), s meglepő módon ő lát bele a rettegett gonosz elméjébe, mire az kétségbeesetten el is fut. Lézerkarddal már mindenféle előképzés nélkül lehet harcolni, sőt, ha már úgy alakul, akkor a rettegett gonosz is bucira verhető vele:-)


Nézhető a film, csak ez már más, mint Lucas világa volt, s az utolsó képsorban azt találtam ijesztőnek, hogy komolyan gondolják, sok folytatásos szappanopera lesz a sorozatból? - merthogy ez a rész valaminek a kezdetét mesélte el, a történet befejezetlen.

2015. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

jövőre lesz még egy rész, de hát ez annyira nekem sem jött be... Nem is bánom, hogy nem fizettem be a mozira érte :D


A sztori valahogy... érvágás volt számomra.


Megoldatlan rejtélyek egyébként... Skywalker újranevelné a Jedirendet de egy Jedi ellene fordul... ezért "elmenekül"...


Hol a többi Jedi? Mi történt addig, amíg ez a "gyerek" felnőtt... megállt az idő? Mert csak nem 18 év kellett, hogy elkezdjen új Jedirendet összerakni...


Erőltetett az egész szerintem... Nekem még mindig az I-III viszi a prímet.

2015. dec. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van ez a film, és létezik az írott mese...

Lehet kombinálni, helyére kerülnek-e a mese-motívumok a filmvásznon, vagy teljesen más irányt vesz a történet.


Az írott mese:

- Han Solo és Leia Organa házasságából három gyermek születik: Jacen Solo, Jaina Solo, Anakin Solo.

A legfiatalabb, Anakin 17 évesen meghalt egy csatában.

A lány, Jaina Solo a legidősebb, öccse Jacen Solo 5 perccel később született (ikrek).

Mindhárman jedi tanítványok lesznek, később Jacen átáll a sötét oldalra, s Jaina lesz az, aki legyőzi őt.


- Luke Skywalker és Mara Jade Skywalker fia Ben Skywalker.


Akit érdekel a mesehősök rövid háttértörténete:

[link]

2015. dec. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
George Lucas volt az, aki kitalálta Jar Jar Binks-t. Lucas az előzmény trilógiával, a Holiday Specialssal, és gyakorlatilag a StarWars IV-VI.-n kívül minden filmjével bebizonyította, hogy ő nem egy jó rendező. Szerinten nem baj, hogy más vette át az új filmeket. Véleményem szerint ha nem is szárnyalta túl, azért a Star Wars szintet hozta a 7. rész.:)
2015. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lucasnak sem "ült" minden ötlete, Jar Jar és az ewokok enyhén szólva is megosztották a rajongókat, ergo nem tudhatjuk, hogy vele jobb lett volna ez a rész, vagy sem.

Különben is embere válogatja, kinek mennyire tetszett, avagy nem tetszett.

Nagyon rossz, illetve rossz minősítést nem hiszem, hogy sokan adtak, tehát nem arról van szó, hogy kimondottan rossz lett a SW7.

Sokak és az én véleményem szerint is az a fő hiányosság, hogy sok apróság nem passzol az előzményekhez, és ötletszegény, amit a látványosság csak részben tud ellensúlyozni.

2015. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem jobb lett volna, ha a Trawn trilógiát veszik forgatókönyvbe s csinálják meg
2015. dec. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7es, a Thrawn trilógia nekem is eszembe jutott, de ha belegondolsz, az a gond, hogy ott a sztoriban Leia még csak terhes, a színész meg már lassan nyugdíjas:D túl sok idő telt el azóta
2015. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Új színészek kellettek volna hozzá
2015. dec. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azért eléggé kibszta volna a biztosítékot, ha megjelenik valami önjelölt westernkalandor és azt mondja, hogy ő Han Solo:D nem, ilyet nem lehet csinálni egy ilyen szintű filmnél
2015. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!