Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek csak én látok a...

Szerintetek csak én látok a Star Wars 7 történetébe túl sokat vagy elképzelhető egy ilyen nagyon durva csavar a későbbi filmekben?

Figyelt kérdés

Mindenki arról sír, hogy ilyen-olyan kiszámítható a film, meg mintha egy óvodás írta volna a forgatókönyvet meg, hogy tudott Rey győzni Kylo ellen, nos nem tudom ki, hogy van vele, nekem van egy nagyon vad teóriám, amit én -ha én írnám a forgatókönyveket-, el mernék sütni, de kérdés a Disney be meri-e vállalni, szóval:


Az új trilógia pozitív főhőse igazából Kylo Ren a politikai és talán erő szempontjából vett főgonosz pedig nem más mint az anyja, Leia.

Oké tudom ez így erős elsőre és én sem néztem még meg többször a filmet, de nézzünk végig néhány dolgon.

Kylo példaképe nem valami ősi Sith nagyúr, hanem Darth Vader, aki elhozta az egyensúlyt az erőben. Azóta ez az egyensúly kibillenhetett, és Ben Skywalker magára öltötte a Kylo Ren "álcát", hogy az új Vader szerepét mintegy eljátszva és a nagyapja szellemi vezetése -mivel Jedikről van szó ezt szó szerint kell venni- által újra egynsúlyt teremtsen az erőben.

Mi billenthette ki az erőt az egyensúlyából? Az, hogy például Leia, akiben elvileg uganakkora erő volt mint Luke-ban átállt a sötét oldalra. Emiatt Luke száműzetésbe vonult és elküldte Ben-t, hogy Kylo Renként épüljön be az Első Rendbe.

Vissza Leia-ra, a lázadók hőseként Vader lányaként és Alderaani hercegnőként az Új Köztársaságban így is hatalmas befolyása lehetett, de ő politika helyett katonai vezető lett, ráadásul a Starkiller bázis teljesen elkészült, sőt használta is az Első Rend, -méghozzá anélkül, hogy ez ellen a Köztársaság flottája bármit tett volna!-igen ám, de min? Azon a rendszeren, ahol a köztársaság kvázi fővárosa volt, így Leia felhasználva az Első rendet egyszemélyben a galaxis katonai diktátorává válhatott, hisz kiirtották minden ellenfelét, főleg, ha még a sötét oldalt is szolgálja titokban ő lehet az új Sith nagyúr, aki átveszi Palpatine helyét, ezt akarta/akarja Kylo és Luke megakadályozni. Kylo egyszer sem mondja a film során, hogy egyetértene a fegyver bevetésével! Sőt a fiatal tábornokkal aki viszont rajong az új bázisért kifejezetten ellenséges stb.


Továbbá a falusi mészárlás idején Kylo észreveszi, hogy egyedül Finn nem lőtt, mi van, ha azért rendelte el a falusiak megölését, hogy lássa van-e még emberség valamelyik katonában, akire számíthat?

Mi van, ha Han azért ment szét Leia-val, mert látta, hogy valójában diktátori ambíciói vannak, és szándékosan hagyta, hogy meggyilkolja őt Kylo, hogy ezáltal a fia végleg elnyerje Snoke és az Első Rend bizalmát. (ez már csak részben saját ötlet, neten már mástól is láttam, és sokan megjegyzik, hogy sisak nélkül Kylo mennyire hasonlít a fiatal Severus Snape-re, tehát többen is valószínűsítik ezt a Harry Potteres típusú kettős ügynök szerepet)

Elképzelhetőnek tartom, hogy szándékosan vesztett Rey-el szemben, hogy az így el tudjon menekülni, és ne kelljen őt Snoke elé vinnie stb.


Sok itt a ha az esetleg meg a talán és az én teóriám is tele van logikai lyukakkal, de azért legyünk őszinték, érdekes lenne egy ilyen csavar a sablonsztorik helyett a változatosság kedvéért, nem?



2015. dec. 25. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem olvastam el, de ezen megakadt a szemem:


"Továbbá a falusi mészárlás idején Kylo észreveszi, hogy egyedül Finn nem lőtt, mi van, ha azért rendelte el a falusiak megölését, hogy lássa van-e még emberség valamelyik katonában, akire számíthat? "


Komolyan???? Emberséges katonát keres AZÁLTAL? HOGY MEGÖLET EGY CSOMÓ ÁRTATLANT?

2015. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyrészt fenn kell tartania az álcát, hogy sötét karakter, másrészt a Starkiller bázis milliárdokat gyilkolt meg, és a rohamosztagos férfiakat és nőket, ahogy Finn mondja is a filmben egy dologra képzik gyerekkoruktól, hogy gondolkodás nélkül kövessék a parancsokat, ő mégsem tette ezt, mert nem volt képes rá, és ez bizony feltűnhetetett Kylo-nak. De mit mondtam, ezek amiket leírtam csak ötletelések.

Valójában bármennyire is annak akarja láttatni, a film sosem mutatja Kylo-t igazából gonosznak, csak elhisszük róla, hogy az, és épp ez az, amit ő is akar.


De épp azért írtam ki ezt a kérdést, hogy cincáljátok szét a teóriám, és bizonyítsátok be, hogy tévedek, a végén úgyis a forgatókönyvírók meg a Disney dönt, hogy mi legyen.

2015. dec. 25. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Amit írtál annak se füle se farka...


Hadd tegyek tisztába valamit:


A 6. rész után a Birodalmat legyőzték, kikiáltották az Új Köztársaságot, a megmaradt birodalmi erőket pedig visszaszorították az Ismeretlen Régióba. Megkötötték a fegyverszünetet, megegyeztek a békés egymás mellett élésben, így a birodalom maradványaiból megalakult az Első Rend. Az Új Köztársaság pedig igyekezett egy demokratikus államszervezetet kialakítani úgy, hogy minél kevésbé hasonlítson a Régi Köztársaságra (pl. a vezetőt kancellárnak és nem főkancellárnak hívják, a főváros és a szenátus székhelye mindig változik, stb...) Azonban, mint minden államban, itt is kialakultak politikai ellentétek. Leia úgy vélte, hogy nem szabad félvállról venni az Első Rendet, azonban sokan nem értettek vele egyet, így összeesküdtek ellene, és letörték a politikai hírnevét. Ezután létrehozott egy önálló katonai szervezetet, az Ellenállást, az Első Rend fenyegetése miatt. Viszont nem szakította meg a kapcsolatot a Köztársasággal, gyakorlatilag a szövetségesük maradt, de nem igazán élvezte a Köztársaság támogatását


Ez a sztori pedig a 7. részben folytatódott...

2015. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként meg nem Ben skywalker... Inkább Ben Solo ugyanis ő HAN ÉS LEIA fia..
2015. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem tudom miért lettem lepontozva... amit írtam, azt a Az ébredő erő - képes útmutatóból szedtem
2015. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ő nem Ben Skywalker, hanem Ben Solo. Han fia, nem Luke-é.
2016. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Edócsa ***** válasza:
Emberek, ne szóljuk le őt. Megmozgatta a fantáziáját a film, kérdései vannak. Mint mindenkinek szerintem, aki megnézte. Benne ez a teória vetődőtt fel, bennem más. Én kifejezetten élceztem olvasni, és ha nem is így lesz igaz a sztori, ki tudja, talán pár dolog igaz benne. Pl. Solo halálánál valószínűnek tartom én is, hogy Han segíteni akarta a fiát valamibem, és hagyta magát megölni. De lehet, más dolog miatt, mint írtál.
2016. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!