Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok ajánlani filmet az...

Szilvia07 kérdése:

Tudnátok ajánlani filmet az alábbi szempontokat figyelembe véve?

Figyelt kérdés
Nevelőként dolgozom egy speciális gyermekotthonban, 14-18 éves rossz fiúkkal. A tegnapi nappal elkezdtünk velük dolgozni egy klasszikus filmnézős- megbeszélős csoportban. Kéthetente megnézünk egy - a problémáikkal (drog, bűnözés...etc.) tematikus filmet, és a rá következő nap csoportfoglalkozáson, a kudarctűrő- illetve megküzdési képességeik növelésének szem előtt tartásával közösen beszélgetve feldolgozzuk azt. Kérlek benneteket segítsetek nekem olyan filmek ajánlásával, ami elősegítheti ezen kis bórembukkok szocializációját.... (...a gagszta peredájszon emelkedjünk felül, bár kuajófilm kicsit változtatni szeretnék a palettán:) Köszönöm! Szép napot.

2016. jan. 21. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A vegallomas gyermekei - kemeny film.

Youtube-rol Pesty FEkete doboz - Lacikaek heroinoznak

K1 és K2 - film a prostitualtakrol (ez ket külön film)

Bebukottak 1-2.

2016. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja es meg egy eszembe jutott: Requiem egy alomert
2016. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amerikai história X
2016. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Heló!


Rekviem egy álomért (drog, hamis remények)

Kóla, puska, sültkrumpli - a hüyleségeket ignorálni a filmből, mert van egy pár, de amúgy jó)


Bár szeirntem sokkal jobban járnátok olyan filmekkel, amik kapcoslatban lehetne ka problémáikkal, és nem az lenne avégeredmény kb, hogy "ne drogozz, mert ez lesz, old meg aproblémáidat", és a szokásos tanácsok - már már kliéskként.


Ilyenek a kvöetkezők:


Kölykök (1995), Haragban a világgal, Valahol Európában, Fiúk a rács mögött, Mechanikus narancs, Édentől keletre (1955), Die Brücke.


Aztán még ide venném egyfajta "bónuszként" a többihez: a 12 dühös embert - eredeti -, Ne bántsátok a feketerigót!, A rakparton, Legyetek jók, ha tudtok.


Valószínűleg ezek a gyerekek sosem nézénk meg ezeket a filmeket, nem látnának ilyet, ha nem mutatjátok meg nekik. Midnegiyk kiváló film, nem egy mestermű, fontos és tartalmas mondanivalóval.

2016. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak kerdes, hogy megertik-e a mondanivalot...:(
2016. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha megnézi ka filmet, kell, hogy legyenek gondolataik afilmmel kapcsolatban. A felnőtteknek meg kel lhallgatniuk ezeket, és a legfontosabb, hogy nem úgy, mint nagyon sok tanár teszi, hogy "Amit én gondolok, mondok, azt akarta arendező is, az így van, meghallgatlak, de az afontos amit mondtam mert azt akarta a művész".

Itt egyszerűen beszélgetni kel la látottakról, ha ez megtörténik, akkor az már egy nagyon szép dolog.

2016. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

remélem ezek között is lesz, amelyik hasznosítható:


Veszélyes kölykök

187

Saját szavak

A diadal (2006)

Egy kosaras naplója

A harag sodrása

Jack (2014)

Srác a biciklivel

Vasárnapi szülők

Kölykök

Ez itt Anglia

A kerületi srácok

Bronxi mese

Isten városa


bár nem fiú(k)ról szól, hanem lányról, de szerintem a fiúkat is elér(het)i az internet ilyen káros hatása, mint ami ebben a filmben van: Trust

2016. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

La haine (Gyűlölet)

Pokoli lecke

Tizenhárom

A bűn hálójában

A hullám

Az osztály

Imák Bobbyért

Gilbert Grape

2016. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Átnevelő tábor

Vezet a ritmus(bár itt nem ezen van a hangsúly)

2016. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tettem már fel itt kérdéseket, általában nem vagy használhatatlan válasz érkezett. Most csak ámulok, hogy mennyi hozzászólás és mind értékes! Köszönöm nektek! Tényleg!
2016. jan. 23. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!