Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A '60-as, '70-es években...

A '60-as, '70-es években gyakorlatilag mindenki dohányzott?

Figyelt kérdés
A legtöbb filmben annyira hangsúlyos szerepe van a ciginek.
2016. ápr. 12. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Nem, csak akkor cigi szerintem "divatnak" számitott. Ne felejtsük, hogy milyen cigi reklámok kèszültek vagy a Forma 1-ben is nagy reklám èrtèket kèpviseltek a különbő cigi márkák. Más volt a dohányzás règen szerintem. Ma már inkább kezd cikinek számitani a dohányzás..

Meg azèrt hatalmas dohányzás elleni tèmák is befolyásoltak a filmekben való cigizèst. Amit sajnálok mert szerintem vannak olyan karakterek akiknek kell a cigi :D


Leonardo Di Caprio majdnem minden filmjèben dohányzott. Vagy Robert De NIro maffia filmjeiben is dohányzott ès remekül ált neki.

2016. ápr. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy mennyire volt divat a dohányzás, de jónéhány film és sorozat készül úgy, hogy valaki rágyújtott benne. A valóságban például James Hunt szenvedélyesen cigarettázott, ezért is gyújt rá az őt alakító Chris Hemsworth a Hajsza a győzelemért című filmben. A szinte mindenki által ismert nyomozó, Columbo hadnagy pedig szivarozott.

Viszont azért voltak kivételek is. Például bár eredetileg a Kojak sorozat készítői a "kopasznak" is szivart akartak adni, de a főszereplő Telly Savalas a valóságban épp akkor szokott le a dohányzásról, ezért kellett módosítani a forgatókönyvet, melyben így Kojak nyalókázik.

Tehát konkrétan nem tudom, hogy akkoriban tényleg mindenki dohányzott-e, vagy csak ezzel akarták jobban feldobni a karaktert.

2016. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!