Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nézik sokan a tv-t?

Miért nézik sokan a tv-t?

Figyelt kérdés
Én már 10 éve nem láttam tv-t a sok hülye reklám miatt.Inkább dvd-n vagy blu-rayen nézem a filmeket.

2016. ápr. 19. 16:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg a sok népbutító rakás szar saját gyártású...
2016. ápr. 19. 16:04
 2/10 Titusztitusz ***** válasza:
78%
Akik manapság tévét néznek, azok szerintem vagy túlságba is elfoglalt,fáradt emberek,(Ezek azok, akik este kimerülten lehuppannak ugye a tévé elé, bekapcsolnak valamit, aztán vagy nézik mereven amit adnak a képládában, vagy csak háttértévézést folytatnak, hogy ne legyen síri csend a szobában...) vagy idősek, akik megszokták már ezt a fajta tevékenységet az elmúlt évtizedek alatt, és már nem tudnak, vagy nemis akarnak váltani...(Amúgy én szintén nem nézek tévét már sok év óta...Egész pontosan azóta, amióta be van kötve nálunk a net...)
2016. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Én sem nézek tv-t, pénzkidobás lenne a kábeltv előfizetés amikor van internet. Amúgy szerintem szimplán, mert ez (furcsán fog hangozni) már a kultúránk részévé vált. Az átlag magyar ha jól emlékszem már több mint 5 órát néz TV-t naponta, ami emelkedésnek számít, szóval mégcsak nem is csökken. Generációról generációra átörökítették, hogy ott ülnek a TV előtt és nézik. Most ez annyiban változott, hogy közben bújják az okostelefont, szóval nem is beszélgetnek egymással nagyon közben.


Amúgy ti (akik már hosszabb ideje nem tvztek) nem érzitek azt, hogy amikor valaki másnál vagytok és be van kapcsolva a tv nonstop manipulálni akarnak valamivel? Iszonyú idegesítő érzés. A reklámok, a bugyuta műsorok, ahol csak próbálnak valami nagyon felpörgött műsorvezetővel a csatornán tartani mind kb. full csak a manipulációról szólnak. Amikor régebben még néztem már fel se tűnt.

2016. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Még a sorozatokban és a filmekben is ez megy, folyamatosan manipulálják az agyadat. A Comedy Central különösen ilyen, hiszen a viccekkel a legkönnyebb elültetni valamit az emberi agyban. Elviccelik, nevetsz rajta, de közben ottmarad az agyacskádban valahol mélyen. Kivéve, hogyha ezt már előre számítasz rá és nem veszed komolyan.
2016. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Titusztitusz ***** válasza:
15%
3-as...Ha már eljutottál odáig, hogy valakinél vendégségben vagy, és IDEGESÍTED MAGAD a vendéglátó tévéjéböl áradó műsorfolyamon, a manipuláló erők szerintem már félig sikerrel is jártak nálad...Mivel ha bosszantod magadat valamin, akkor az a valami akaratlanul is jól beépül a tudatalattidba, és az emlékeidbe...Hiába bosszantó az a dolog számodra...Éppen ezért én úgy szoktam csinálni a dolgot ilyen esetekben, hogy egyszerűen tudomást sem veszek a tévéböl ömlő szennyröl, mivel eleve abbol indulok ki hogy:Egyszerűen NEM ÉRDEKEL az, ami ömlik a képládábol műsor címén, úgyhogy még annyit se foglalkozok a tévé adásával, hogy egyáltalán odapillantsak...(Max. csak olyankor teszek kivételt, ha valami tudományos csatorna ismeretterjesztő műsorárol van szó...)Éppen ezért sem értem azt soha, hogy egy MAI VILÁGBAN hogy a csudában lehet MÉG MINDIG ennyire népbutító, népmanipuláló eszköz valakik kezében a szerkesztett média????(Azaz a tévé-rádió-nyomtatott újságok...)Hát hogy a csudában lehet az hogy EMBEREK TÖMEGEI a jelek szerint még MINDIG "adnak arra", amit a tévében látnak, rádióban hallanak, újságban olvasnak?Ez teljességgel elképesztő a számomra...Azért a 2016.évben(!!) itt tartani embereknek?? Hogy szerkesztett médiák agymosásai után alakítani ki BÁRMIRÖL IS véleményt??? Én magam amúgy már vagy 10-12 éve nem láttam pl. tévéhíradót, nem hallgattam rádióhíreket, nem olvastam nyomtatott sajtót...A világrol beszerzett infóimat szinte teljes egészében netes portálokrol szoktam beszerezni, különös gonddal ügyelve arra, hogy CSAK A NEKEM MEGFELELŐ portálok híreit olvassam...Nemis értem azt sose, hogy miként lehet olyan ember ebben az országban, aki ezt nem így csinálja...De sok jel mutatja azt, hogy bizony még mindig rengeteg olyan ember él szép hazánkban, aki ezt nem így csinálja...
2016. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én speciel azért, mert a netes stream igen sokszor akad, a TV-adás azért ritkábban és ez azért sportközvetítésnél igen sokat számít. Másrészt a számítógép eléggé a sarokban van, a képernyő elég kicsi, a TV-t fekve is tudom nézni, ha kell. De ha már itt tartunk, van olyan, aki még mindig hallgat rádiót, pedig az már tényleg nem divat, de én azt is hallgatok, még ha csak heti egyszer 1-2 órát :-)
2016. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Titusztitusz ***** válasza:
Nem akarok kéretlenül tanácsokat adni, de én úgy tudom, hogy a számítógépet össze lehet kötni a tévével egy speciális kábellel, legalábbis a modernebb tévéket...Aztán lehet a tévén is nézni a netes filmeket...A rádiózás meg szerintem nem ment még ki valszeg a divatbol,én magam is szeretek pl. rádiót hallgatni, amit írtam fentebb, az csak a HÍRMŰSOROKRA vonatkozik...Viszont a hangjátékokat, kultúrális műsorokat, stúdióbeszélgetéseket, betelefonálós műsorokat mindig is módfelett kedveltem, és ma is kedvelem...De a jelenlegi "tévéműfajt" azt viszont rettenetesen utálom, és lenézem...És mára már TELJESEN ELAVULTNAK is tartom mindenféle értelemben...
2016. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Titusztitusz, a rádióval nem rád céloztam, hanem általánosságban írtam. Amúgy a portálok hírei is a szerkesztett média részei, ezért az nem jó példa. Persze vannak jó, kevésbé jó és kifejezetten rossz hírportálok. Jó pl. Origo, CNN, Euronews, MSN News, BBC, SkyNews, de én ide sorollnám az RTL Klub és az ATV híradóját is. Kevésbé jó pl. Index, Blikk, Bors, Tények vagy az M1 csatorna. Kifjezetten rossz pl. a Mindenegyben Blog vagy a Csubakka.


Én elfogadom, hogy te olyan módon szerzel híreket, ahogy csinálod, de hidd el, abba is bele lehet kötni, ha nagyon akar az ember... épp ezért nem értem, miért akadsz fönn azon, miért nem úgy szerez be híreket úgy valaki, ahogy te... Mindenki azt a hírforrást prefarálja, ami neki jó, legyen az TV, rádió, internet újság vagy egyéb.

2016. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Origo, CNN, Euronews, MSN News, BBC, SkyNews, de én ide sorollnám az RTL Klub és az ATV"


Remélem, nem gondolod komolyan, hogy ezek nem irányított, vagy nem féligaz híreket adnak?

Van olyan hír, amiről csak akkor tudod meg, hogy kamu volt, ha éppen részese vagy.

2016. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Titusztitusz ***** válasza:
8-as...Abban mondjuk igazad van, hogy a netes "hírkeresőn" olvasott hírek is szerkesztett hírek, és alapvetően manipulálásrol szólnak azok is, de azért EGY NAGYON KICSIVEL (Avagy nagyon naggyal...)mégiscsak jobb helyzetben van a netröl tájékozódó ember, mint mondjuk egy tévé híradót néző szerencsétlen...Azért van jobb helyzetben némileg, mivel a net olvasó ember valamennyire TUD SZELEKTÁLNI...Énis pl. nap mint nap átfutom a neten rengeteg netcikk címét, és csak AZT A NÉHÁNY CIKKET OLVASOM EL, ami érdekel, a többit meg átlépem, aztán annyi...Jól is néznék ki, ha azt a rengeteg ostoba netcikket végigolvasnám sorban, aminek kint van a címe a hírkeresőn...Viszont aki mondjuk tévéhíradót néz, AZ NEM TUD, VAGY LEGALÁBBIS CSAK NAGYON KÖRÜLMÉNYESEN TUD szelektálni a sok idiótaság között, amiket ont magábol a képláda...Hát most csak gondolj már bele:Leülsz nap mint nap a tévé elé mondjuk, és várod, hogy "megtudd azt,hogy mi történt aznap a világban"...Aztán jönnek a lelkendező hangu hír összeállítások, harsány hangu tévébemondók kommentjei hogy:"Kisoroszlán született a riói állatkertben, meg lelőtte haragosát egy férfi a zalaszentrátóti autóbuszmegállóban, meg két személyautó összeütközött az M 0-ás kivezőtőkapujánál, meg hasonló nagy okosságok...EZEK volnának az érdemleges történések a világban???? Hát...Viszont mivel a tévéző ember ugye "TÉVÉHÍRADÓT" NÉZ, hát nem tudja átlépni ezeket a "hatalmas jelentőségü híreket", kénytelen VÉGIGÜLNI ŐKET NAP MINT NAP...És végignézni...Viszont a neten böngészve az ilyesmi nagy horderejü híreket fél perc alatt ki lehet szelektálni, és lehet NEM OLVASNI ŐKET...Azért nem olvasni őket, hogy NE MÉRGEZZÉK az ember agyát a szennyel-szeméttel...Nem hiszem el, hogy te NE LÁTNÁD A KÉT MÉDIA nyujtotta lehetőségek közötti különbséget...Vagy tényleg nem látod?
2016. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!