Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Walking dead megtörténhet a...

Walking dead megtörténhet a valóságban?

Figyelt kérdés
Ha lenne egy ilyen vírus, ami csak harapással terjed, és zombivá változtat, azt az amerikai hadsereg simán kiiktatná nem? Olyan nagy a hadsereg létszáma, meg annyi fegyverük van, hogy gond nélkül megölnének bármennyi zombit. Pl. csak egy tank megöl több ezret, amíg ki nem fogy az üzemanyagból, oda nem tudnának bejutni. Erős túlzás ez a sorozat nem? Most tegyük félre azt, hogy ilyen vírus nem fordulhat elő.
2016. máj. 4. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Zombik a valóságban nem léteznek, innentől kezdve minden csak fantázia kérdése.
2016. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A 28 nappal késõbb még legalább addig a problem ntig reális, hogy egy harapással (és úgy általában testnedvekkel) terjedõ vírustól megõrülnek az emberek. Ilyesféle fertõzések a valóságban is léteznek. De ami halottakat hozna funkcionális állapotba, az biológiailag lehetetlen.
2016. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Két fajta zombis film van manapság. Az egyik az élő halottas, amikor a halottak mozognak és embert esznek, de közben rohadnak is. Ez gyakorlatilag lehetetlen, ha megáll a szívük, nem pumpál vért és oxigént ami az izom összehúzódáshoz kell. Még ha megelőlegezzük, hogy valahogy mozognának is és a legrosszabbat feltételezzük (vagyis amikor a filmben mindenki odamegy egy szörny arcú emberhez hogy miben segíthet és őt is megmarják) akkor is az első pár nap katasztrófa után éhen halnának / elrohadnának teljesen.


A másik, manapság divatos zombi a veszettségre hasonlító fertőzött aki teljesen elállatiasodik és csak ölni akar. Ez már egy fokkal hihetőbb főleg városban. Ha elegen lennének akkor amit mondasz, hogy fegyverekkel meg tankokkal meg lehetne fogni őket az nem lenne olyan egyszerű, főleg városokban. Ugyanis a rendfenntartó szervek nem tudnak mit kezdeni tízmilliókkal, maximum ha lebombáznak városokat vagy válogatás nélkül lőnek a tömegbe ami azért - bár a filmekben könnyűnek látszik - nem olyan egyszerű. Viszont ennek is van egy komoly logikai hibája (azon kívül, hogy ezek is valószínűleg éhen halnának ha mindenkit megölnek a környéken), mégpedig az, hogy egymást nem bántják. A veszett állat mindenre támad, nem kérdezi meg hogy most veszett-e az illető.


Ha igazi horrort akarsz akkor van egy olyan gomba Dél-Amerikában amelyiknek a spórái bogarak páncélja alatt kelnek ki és belefúrják magukat az agyába majd arra ösztönzik a bogarat, hogy keressen hasonló gombákat és áldozatokat, hogy tovább terjeszkedhessenek. Persze komoly élőlénybe nem tudnak belenőni... vagy mégis? ;)

2016. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
A Walking deadben nem harapással terjednek a zombik. Aki meghal az feltámad zombiként.
2016. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mennyit láttál a The Walking Dead-ből? Csak mert a sorozatban elég hamar kiderül, hogy *SPOILER* lényegében minden ember fertőzött, tehát ha meghalnak, zombiként kelnek fel. Ezt már nem olyan egyszerű kiirtani, hiszen nem is kiirtani kell, hanem megtalálni az ellenszert.
2016. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2 évad 8-adik részéig láttam, tegnap kezdtem el. Ha nem harapással terjed, akkor amelyik tagot megharapja egy zombi, azt miért viszi el kivétel nélkül a láz?
2016. máj. 4. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem harapással terjed, a harapástól alapvetően "csak" meghalnak az emberek. És attól válnak zombivá, hogy meghaltak.
2016. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Most valóságról kérdezel, s arra válaszolnak, vagy mi?

A valóságban nem léteznek zombik.

2016. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most a 2 évad 12 részénél látom, hogy tényleg mindenki alapból fertőzött.

Egyébként én azt nem értem, ti mit nem értetek. Tudtok szöveget értelmezni?? Én is tudom hogy ilyen nem lehet a valóságban, arról szólt a kérdés, hogy az amerikai hadsereg letudna győzni ilyen zombikat, vagy sem.

2016. máj. 4. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez is a te kérdésed?


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__7751..


Ha igen, akkor már minden világos. A linkelt kérdés nem értelemmel bíró emberé.

2016. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!