Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Revan vagy Nihilius győzne...

Revan vagy Nihilius győzne egy párbajban?

Figyelt kérdés
Ki a jobb fénykardpárbajban, és ki a nagyobb erőhasználó? Ha mindkettőt használnák, ki győzne?

2016. máj. 15. 14:18
 1/4 Benyebonya ***** válasza:

Ha Nihilus-t fénykorában nézzül, akkor kétlem, hogy Revannak bármi esélye lenne erőhasználat-csatában. A sith elszívta egy teljes bolygó energiáját egy rakat jedijével együtt, Revan erős volt, de ennyire azért nem.


Vívánál már nehezebb eldönteni. Revan ha jól emlékszem a hetes stílust űzi elég magas szinten, Nihilus meg az ötöst. Az előbbi a kifinomultabb, és a sokoldalúbb, míg az utóbbi agresszívabb. Nihilust Meetra Surik legyőzte, de akkor már le volt gyengülve, így ebből is nehéz következtetni bármire. Egyszerűen ez a sith túl keveset szerepel bármiben. Én a magam részéről Revanre tippelnék, mert azt tudjuk, hogy Nihilus inkább erő használva konfrontálódot, és azt is, hogy a Malachor 5 melletti csata előtt valószínűleg nem volt kiemelkedő harcos.


Ha mindkettőt használhatnák? Revan nem érne Nihilus közelébe mielőtt elvesztené a harcot.

2016. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ugyanígy gondolom én is, Revan fan vagyok pedig, de nem elvakult :D

Ha látod a válaszom, és van kedved válaszolni akkor ide írok még néhányat:


A Sith Császár vs Nihilus

Sion vs Nihilus

Sith Császár vs Jedi Exile (mondjuk, ha jól tudom, a száműzött nyert, de javíts ki ha tévedek, nem rég kezdtem el jobban belemélyedni a SW világába)

2016. máj. 17. 18:36
 3/4 Benyebonya ***** válasza:

Sith Császár vs Nihilus


Elég jó kérdés, ha nem gond, idézek egy másik kérdésre adott korábbi válaszomból:


"Vitiate eszméletlen erős volt, de például Nathemát nem saját erőből pusztította el, és a hallhatatlanságára sem magától tett szert, hanem kihasználta más sithek erejét. Az uralkodása közben is folyton mások erejét használta. Revant, és Meetra Surikot is csak Scourge segítségével tudta legyőzni, és a jedi később még rá is vette a békekötésre, ami egy sithtől kissé fura.

Összességében Vitiate nem volt olyan erős, mint amilyennek első ránézésre tűnik. Inkább Sidioushoz hasonlóan kiváló, és türelmes manipulátor volt. 1300 éves tapasztalata ellenére is legyőzték végül.


Szerintem a kiterjesztett univerzum legerősebb erőhasználója Nihilus volt ereje teljében. Ő önerőből pusztított ki egy teljes bolygónyi lényt egy rakat jedivel együtt. Bár később ez az erő lett a veszte, éhségétől legyengülve tudták legyőzni."


Ok, ok Nihilus az egyik kedvencem, talán egy kissé részrehajló vagyok a javára, de legalább jól meg tudom indokolni.

Fénykard használat terén meg kb lehetetlen dönteni, egyikük sem vív sokat, inkább máshogy intézik az ügyeiket.



Sion vs Nihilus


Két elég badass karakter, ez viszont könnyebb kérdés szerintem. Erő használat szempontjából Nihilus, legalábbis Siontól kevésbé láttunk látványos dolgokat. Bár a tény, hogy életben van, és az, hogy minél jobban szenved, annál erősebb elég kemény dolognak számít, csak hát Nihilus közben művelt nagyobb dolgokat.

Vívásban biztosan Sion nyerne (bár, ha úgy nézzük, hogy nem használhatnak erőt semmilyen formában, akkor a vívás dolog eléggé offos, mertaz egyikük már konkrétan halott, és mások erejéből él, a másikuknak pedig már nem szabadna egy darabban lennie :p)



Sith Császár vs Jedi Exile


Hát talán Meetra erejét a legnehezebb megbecsülni, ők Kreiával együtt elég sajátosak. Egy ponton ha jól emlékszem képesek lehettek volna magát az erőt is megsemmisíteni, viszont van amikor meg egyértelműen úgy látszik, hogy Revan jelentősen erősebb a száműzöttnél.

Meetra és Vitate találkoztak ugyan, de akkor Revannel ketten voltak, és bár eléggé nyerésre álltak, Scourge hátbadöfte a lányt. Tehát ebből sem derül ki valami sok.

Erőhasználatban szerintem Vitate nyerne, bár ebben nem vagyok biztos. Végülis Meetra legyűrte a legyengült Nihilust, Siont, Trayát, tehát őt se kéne félteni.

Vívásban viszont egyértelműen Meetra nyerne.

2016. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ, és külön azt, hogy érveltél is, nem csak 1 nevet mondtál
2016. máj. 22. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!