Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek kik nyernék...

Szerintetek kik nyernék ezeket a kardpárbajokat a Trónok harcából: Ser Jaime vs Davos Seaworth És Véreb vs Bronn?

Figyelt kérdés

2016. jún. 7. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem rémlik, hogy Davost láttam-e már harcolni. Jaimenek meg fél keze van, szóval nem tudom megmondani. A másik párbajt meg szerintem Bronn nyerné. Bár attól függ milyen fegyvert használna a Véreb és hogy páncélban van-e.
2016. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Davos az lényegében nem igazán tanult kardot forgatni, Jaime viszont igen, de 1 keze van. És mint tudjuk: a jobb kezére volt ügyes. Ettől függetlenül szerintem Jaime nyerné (ha csak vissza nem hozzák Davost számtalanszor a halálból xD )

Második esetben, ha a testvérét írtad volna oda, a hegyet akkor egyértelműen Bronnt mondanám. Ő lassú, de erős. Bronn viszont fürge. Láthattuk a Sasfészekben, amikor Tyrionért harcol, akkor elintézte az ellenfelét (nevét nem tudom :/) Kezdetben nem is ütött, lényegében csak kifárasztotta a páncélban lévő emberkét. Nos a Véreb is nagy darab, de közel sem akkora, mint a testvére. Még az 1. évadban láthattuk őket összecsapni is, de az nem sokat jelent most, viszonylag rövid volt.

A Véreb erős, páncélja erős, közepesen gyors, de láthattuk őt több emberrel is elbánik, ha kell (pl. kocsma) Bronn viszont közel sem tisztességes, lehet kimerítené (ahogy a lovagot), vagy pedig netán tüzelő karddal menne ellene (A Véreb pedig ugyebár fél a tűztől)

Nagyon nehéz megállapítani, szerintem a szerencsén is múlna. Lehet Bronnt mondanám, de egyáltalán nem vagyok biztos a döntésemben.

Az 1. esetben pedig Jaimet, még a műkezével is tud ügyeskedni :)

2016. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Apropó, a Véreb az esése óta sántít, szólva...

:)

2016. jún. 8. 18:34
 4/8 A kérdező kommentje:
És egy Bronn vs Tormund csata? :D
2016. jún. 8. 18:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, de egészen jól néz ki. Azért a fát bírta vinni :) egymaga!


Bronn egy zsoldos, jó kardforgató. Tormund egy vad. Igazán vívást nem tanult sehol, bár abban nőtt fel. Ha a történelmet nézzük, akkor a barbárok lehet erősek fizikailag, de viszonylag nehéz őket fegyelmezni + nem a legjobb vívók. Inkább csak akkor jelentettek mindig veszélyt, ha többen voltak. Persze köztük is volt mindig egy jó, kiemelkedő harcos.

Én Bronnra tenném a voksom, mivel tapasztaltabb vívásban, főleg 1v1 harcban.

Amúgy meg elmész a te a ..... ha még1 embert kérdezel xD Nehéz dönteni és egyikben sem vagyok biztos. Legalábbis, amiket kérdeztél.... :)

Tormundot igazából úgy vívni/harcolni nem láttam, Bronnt pedig már láttuk párbajban.

És te mit gondolsz róluk? Az összes esetről? :)

2016. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hogy én mit gondolok? :)


1. eset: azon méláztam, hogy a félkezű Jaime száméra ki lenne az az ellenfél, aki ellen nem lenne tuti halál egy szemtől szembeni párharcban. Szóval Davos jutott eszembe, akinek az egyik kezén az ujjai csonkák, ráadásul bevallottan nem jó kardforgató. Szóval szerintem is Jaime nyerne, de azért nem lenne olyan könnyű menet. :)


2. eset: Én is Bronn-ra szavaznék. De másik állításoddal nem értek teljes mértében egyet. A Hegy Westeros legerősebb embere, és nem hiába nem állt ki ellene akkor Bronn, amikor Tyrion bajnokának kérte. (persze a Cersei ajánlatának se szívesen mondott nemet)


3. Na erről fogalmam sincs, talán Bronn, de ez tényleg nem egyértelmű küzdelem. :)


Amúgy köszi a kifejtéseket! :)

2016. jún. 8. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy Westeros legerősebb embere, de lomha. Most meg félig zombi is xD

Ha úgy nézzük, akkor Oberyn is leverte, simán kivégezhette volna.

Egy baszott nagy karddal szokott rohangálni a Hegy, amivel ha üt 1-et és kikerüli a másik, akkor simán leszúrhatják.

Oberyn sem volt erős, csak jól tudta forgatni a kardot, és gyors. Na meg mérget is használ(t)... ami a hegy esetében nem hatott kellőképpen.

Persze Bronn azért nincs Oberyn szintjén, de adok neki esélyt.

Bronn pedig azért nem hülye, miért tenné kockára az életét a Hegy ellen? Egy zsoldos, viszonylag egyszerű ember. Főleg az érdekli őt, hogy legyen egy vára és egy asszonya. (vagy több :D)

Azért mégis csak a legerősebb embere... csak nem a legjobb kardforgatója. Meg szerintem hamar kifárad (így élőholtként nem tudom mennyire változtak eme tulajdonságai, de a szeme sem áll jól xD)


Ha egy valós küzdelmet is nézünk egy nehéz páncélban lévő, nagydarab ember hamar kifárad, viszont egy könnyen felszerelt, kis tömegű, jó erőben lévő ember simán kifáraszthatja a másikat + háta mögé kerülhet. Egyedüli hátrány a páncél lehet, de az pedig átszúrható bizonyos helyeken, bármilyen is legyen az. A testet egyik sem védi teljesen. Ha meg ne a dotrakik menjenek neki azzal a szarral, mert az esélytelen :D Egy pallos, lándzsa, vagy egyéb szúrásra alkalmas fegyver kell


Örülök, hogy segíthettem :)

2016. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaime 2 kézzel vs Davos=egyértelműen Jaime

Jaime 1 kézzel vs Davos=kérdéses, Jaime 1 kézzel bamba, Davos bal kezén az ujjainak a végei levannak vágva és sosem volt harcos


Véreb vs Bronn=Véreb, mert sokkal nagyobb, így sokkal erősebb fizikailag, Bronn nem mert Gregor ellen kiállni ezen okokból, a Véreb kisebb, mint Gregor, viszont gyorsabb

2016. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!