Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Daenerys hogy kíván uralkodni...

Daenerys hogy kíván uralkodni Westeroson?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a dotrakiakkal elfoglalja a Hét Királyságot, de utána mi lesz? Vad barbár sereggel akarja megtartani az uralmát? Vagy azt hiszi, hogy Westeros népe mellé áll?Minek tennék?
2016. jún. 12. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Naiv, és azt hiszi, hogy mindenki támogatni fogja. De amúgy szerintem szinte biztos, hogy nem ezért fog végül Westerosba kerülni, hanem esetleg az északról jövő fenyegetettség miatt.
2016. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha átkelne Westerosra, akkor abban bízhatna, hogy mellé állnak a Tyrellek és a Martellek. A Tyrellek azért, mert mindig Targaryen-pártiak voltak, mivel nekik köszönhették, hogy anno ők lettek a Reach/Síkvidék urai. A Martellek azért, mert Rhaegar Targaryen felesége Elia Martell volt, így Dany a hozzátartozójuk. Illetve mindkét ház szívesen jutna nagyobb hatalomhoz márcsak preszízs okokból is. Csak ebben az a baj, hogy a Tyrellek és a Martellek kb. ősi ellenségek és nem szokásuk támogatni egymást :D Plusz egy Tyrell a királyné.

Emellett még reménykedhetne abban, hogy kisebb, vagy nagyobb de haldokló, vagy nagyobb és hataloméhes házak állnak mellé, pl. a Baratheon támogatók maradékai, a Tullyk, stb.


De egy Dothraki hordával nem sokra menne Westeroson. Egyrészt először át kellene kelniük a tengeren. Westerosnak vannak hajói, így azok valószínűleg többet is elsüllyesztenének, így több ezer Dothraki is odaveszne mire partot érnek. Aztán ott lenne egy páncélzat nélküli Dothraki horda egy ismeretlen vidéken egy tetőtől talpig páncélba öltözött sereggel szemben, ami még a hely adottságait is ismeri. Egy ilyen összecsapásban a Dothrakikat felmorzsolnák.

Szinte ugyanez vonatkozik a Makulátlanokra is. Az egy dolog, hogy a legerősebb gyalogos egységek és volt olyan a történelmükben, hogy 3000 Makulátlan legyőzött 25000 Dothrakit. Viszont 25000 páncélozott lovassal szemben már valószínűleg elhasalnának.

A sárkányok pedig még nem nagyok, Aegonnak nagyobb sárkányai voltak és ígyis megölték az egyiket a dorneiak.


Plusz Dany le se szarja Westerost. Csak megakarja hódítani, de nem foglalkozik az ottani szokásokkal, történelemmel, nem érdekli, hogy mik zajlanak. Jorahtól kapott westerosi könyveket, hogy feltudjon készülni, de inkább Drogóval dugott meg becézgette :D Barristan Selmy is ott van mellette, aki tudna mesélni,de Danyt nem igazán foglalkoztatja a dolog.

2016. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most majdnem leírtam egy hosszú választ, le is gépeltem... de felmerült bennem egy kérdés: pontosan hol is tartasz a sorozatban? Nem szeretném lespoilerezni neked :)
2016. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már a végén tartok,szóval nyugodtan írhatsz bármit.:)
2016. jún. 12. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!