Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca, miért nem...

Trónok harca, miért nem futott cikcakkban? (Spoileres)

Figyelt kérdés
Természetesen Rickonról van szó...érthetetlen számomra, hogy miért futott nyílegyenesen előre...
2016. jún. 21. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is pont ezt kérdeztem magamtól...
2016. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Mert így írta meg a forgatókönyv író, de lehet a könyvben is így volt, azt nem olvastam.


Valóban a cikk-cakk a logikus, azonban ha a dramaturgiát nézzük (filmben és könyvben egyaránt) akkor bezony meg kellett halnia, hogy Havas Jonnak jobban essen a bosszú.

2016. jún. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
És arról nem beszélve, hogy egy jó lövész cikk-cakkban is leszed.
2016. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Gondoltam én is erre, de végül arra jutottam, hogy lehet, hogy úgy is meghalt volna. Ramsay játszott vele, tudja magáról is, hogy jó lövész.

Ha pedig nem akkor, akkor pedig lóháton lövi le, vagy Jont esetleg.

Az pedig, hogy miért nem úgy futott nem tekinthető a sorozat, forgatókönyvíró/író hibájának. Felfogható Rickon döntésének is... Futott szerencsétlen, amilyen gyorsan csak tudott, minél messzebb kerülni.

Sokan úgy állnak egy filmhez, sorozathoz, hogy "teljesen logikátlan az egész, miért nem így...."; sosem értettem ezt a felfogást. Egy szereplő nem hozhat logikátlan/helytelen döntést? Mindenki hozhat. Attól, mert az illető másképp cselekedne a helyében... (bár lehet az adott szituban ugyan azt tenné)

Nem konkrétan a te kérdésedre vonatkoztattam a fentieket, hanem általánosságban véve.

Ha egyenesen fut előre, akkor egyre messzebb kerül, egyre kisebb a cél(bízik, hogy addig nem találja el), ha cikkcakkban, akkor pedig lassabban ér oda, de nehezebb eltalálni + fárasztóbb. És egyébként sem tudja, hogy mikor céloz, akkor hátra kéne néznie. Amíg pedig új nyílvesszőt vesz, kifeszíti, stb, addig feleslegesen fut cikkcakkban...

Tehát én az ilyenféle szituációkat nem tekintem egy film, vagy sorozat hibájának.

2016. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Én minden filmben és sorozatban pontosan ugyanezt gondolom, mikor valaki menekül egy lövöldöző elől.

Futhatott volna cikkban, illetve a megfeszített égő emberek felé és ott el is bújhatott volna kicsit, hogy kifújja magát.

2016. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert Bolton játszott vele, és amint nem úgy történik valami, ahogy eltervezte, egy lövéssel leszedte volna Rickont. Nem hiszem, hogy direkt azért nem így futott, viszint ő is csak egy gyerek, nem mindig hoz jó döntéseket.
2016. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Könyvben így volt? Az igen XDDD
2016. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom ki mondta, hogy a könyvben így volt, de nem így volt. Ott Rickon még elő se került. A sorozat már külön utakat jár.
2016. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A könyvekbe amúgyis skagoson van nem Végső Menedékbe.Ott az Umber amúgyis Aryát és Theont viszi Stannis elé.Rickon nem volt fontos,ezért halt meg
2016. jún. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olyan sok helyen láttam már ezt a kérdést, és annyira felbosszant, hogy az emberek egy kicsit sem tudnak utánagondolni.

Miért, miért? Mert egy megrettent, fogva tartott, tizenegy-két éves, kiképzetlen gyerekről van szó, aki látja az utolsó élő rokonait, és az esélyt a menekülésre. Nem gondolkozik, hogy mi lenne a logikus, hanem fut, hogy minél hamarabb oda érjen.

Voltatok már bepánikolva? Igen nagy kontroll kell ahhoz, hogy stressz nyomása alatt még a leghétköznapibb dolgokat se csessze el az ember. Ilyenkor sietsz, kapkodsz, bénázol, csak minél gyorsabban túl akarsz rajta lenni, remélve, hogy összejön. Persze kanapéból ülve nézni, hogy mi lenne az ésszerű egyszerű, de gondoljuk már magunkat egy pillanatra annak a gyereknek a helyzetébe, a felvázolt szituációban.

Másrészről, így is az utolsó pillanatban lőtte le, játszott vele. ha cikkcakkban fut, az utolsó pár métert akkor is egyenesen teszi meg, akkor is lelövi Ramsey.

2016. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!