Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Igazán ijesztő, félelmetes...

PalomaRaul kérdése:

Igazán ijesztő, félelmetes horror filmre lenne szükségem. Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Nézegettem itt GYK-n a hasonkló kérdéseket/válaszokat,de nem sok olyan filmet találtam amin tényleg rettegni lehet. létezik még ilyen? kedvenceim a szellemes horrorok,de a dámonosakat is szeretem.

Jó lenne ha nem lenne régi,olyan 2008-tól felfelé.. Kérlek ha tudtok ilyet írjátok le,nagyon megköszönném,pénteken szeretnénk megnézni. előre is köszönöm !!



2016. aug. 4. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
The thing. A regi boduletesen jo, az uj nezheto, de nem az igazi.
2016. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 |Orfeusz| ***** válasza:

Kicsit régi, de akkoriban ezen halálra rémültem, hatalmas traumát okozott. Még most is nehéz megnéznem. https://www.youtube.com/watch?v=ASnh7_zSimU


Mostanában a Conjuringot találtam félelmetesnek.

2016. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A 2004-es thai Shutter (nem az amerikai, az pocsékabb sokkal) szerintem a valaha készült egyik legijesztőbb horror, nálam abszolút favorit. Nem is régi, hiszen 2004 és 8 között a horror szinte semmit nem változott stílusban.

Ez egy extrém módon ijesztő szellemes film, középpontjában egy thai friss házaspár áll, akiket egy bosszúálló szellem kezd el üldözni.

Ha egy baromi ijesztő filmet szeretnétek estére, ezt ajánlom elsőnek.



A 2014-es "Úgy fent, mint lent" szintén egy minőségi darab. A found-footage műfajon belül nálam a REC szintjén mozog. Úgy ez egy kézi kamerás film, és arról szól, hogy pár amerikai szabadúszó régész betör a francia katakombákba vizsgálódni. Klausztrofób, félelmetes és hangulatos film, mindemellett eredeti is.


A 2010-es Insidious talán leginkább a Shutterre hasonlít, szintén képes jó párszor ráhozni a frászt az emberre. Egy amerikai családi házat megszáll egy szellem. A történet valóban elég egyszerű, de ami kihoztak belőle, az szerintem ijesztés terén minőségi lett.


Zsákutca (2003)

Egy család karácsonyozni indul este, ám rövidebb útban reménykedve letérnek a megszokott menetrendről, s egy végtelen, elhagyatott erdős útra tévednek.

Szellemes, de nagyon hangulatos is.


De ha még egy régebbi, 70-es évekbeli film belefér, akkor az 1973 "Wicker Man"-t tudom ajánlani. Ugyan régi, de nagyon hangulatos, félelmetes és érdekes film. Egy rendőrről szól, aki egy angol pogány szigetre utazik nyomozni egy eltűnt lány után.

Ennek is van egy nagyon rossz remake-je, azt nagyon nem ajánlom, ellenben ezzel a klasszikus remekművel.

2016. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!