Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A rohamosztagosok klónok?

Semmi, szinte por.. kérdése:

A rohamosztagosok klónok?

Figyelt kérdés
Nem egészen értem ezt a részt.. A rohamosztagosok klónok? Vagy vegyesen? Mi történik a többi klónnal?

2016. szept. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Először igen, később vegyes.
2016. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A köztársasági klónsereg, mint a nevükből is kiderül klónok, ellenben a birodalmi rohamosztagosok mindig is fizetett, hivatásos katonák voltak. Az első rend meg janicsár módra, a szüleiktől elrabolt gyermekeket nevelnek rohamosztagosoknak, de ők is mind emberek.

Hogy pontosan mi történt a klónokkal nem tudom, talán foglalkozik ezzel valamelyik "nem kánon" könyv. De olyanokat hallottam, hogy a klónsereg készítése és fenntartása jóval drágább, mint a rohamosztagosoké, és elvileg a klónok élettartalma rövidebb is. Gondolom Palpatine, ahogy bezúzatta a számára addig hasznos droid sereget, úgy talált módot a klónok forgalomból való kivonására is.

2016. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A klónok hamarabb halnak, és instabilabbak is, mint a természetes úton "készült" felnőtt katonák. Előnyük annyi volt, hogy viszonylag rövid idő alatt tudtak kiállítani egy nagy, és jól képzett haderőt.

A Birodalom elején lassan kihaltak a klónok, és helyüket átvették a fizetett katonák, ők lettek a rohamosztagosok. Han Solo és nagyon sok másik, későbbi lázadó katona is a birodalmi seregben kezdte a pályafutását.

2016. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!