Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az 1976-os...

Garrison 2001 kérdése:

Mi a véleményetek az 1976-os Ómen c. filmről, illetve a 2006-os remake-jéről (Ómen 666)?

Figyelt kérdés
Én az eredetit sokkal jobbnak tartom, szerintem profibban megteremti azt az "apokaliptikus" hangulatot, és a színészek is ezerszer zseniàlisabbak benne. A kisfiút az újban egy nagyon aranyos kisgyerek játsza, akiről az ember - legalábbis én - egyszerűen képtelen elhinni, hogy ő az Antikrisztus, míg a régiben sokkal hitelesebb volt a kissrác, ott helyenként tényleg lehetett tőle "félni". Ja, és a főszereplő házaspár.. az eredetiben Gregory Peck és Lee Remick fenomenálisan hozták a karaktereket, igazán lehetett sajnálni őket, viszont az újban pl. Julia Stilest egyáltalán nem tudom komolyan venni, vagy izgulni érte. Plusz mégemlíteném még Mia Farrow karakterét.. sztem ez a nő túl aranyosnak és kedvesnek néz ki, hogy egy gonosz dadát játsszon. Lehet h furán hangzik kicsit, de nekem a kisfiúval ők a filmben talán a legszimpibb szereplők. És még egy dolog: az eredetiben érdekes - de NEM TÚL VÉRES - elhalalálozások voltak, talán a fotós halála volt kicsit az, de az is inkább izgalmas volt. Az újban viszont pl. a pap és a fotós halálát eléggé brutálisan gyomorforgatónak találtam, meg amugy sem bírom,bha gore-ral akarnak népszerűsíteni egy filmet - bár ez kicsit már szubjektív dolog. Összességében szerintem ezt a filmet nem kellett volna ujra feldolgozni(hasonlóan egyébként a Psycho-hoz, de ez most más tészta :)), és az eredeti klasszikust én sokkal-sokkal többre tartom. Ti hogy vagytok ezzel? :) 19/F

2016. okt. 25. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az eredeti egy remekmű , a másolat nyomába sem ér . A klasszikus régi alkotások ritkán születtek tömegével , évente kijött 1-2 új film . Színészek se voltak tucatszám ,hangulatosak voltak a western filmek , élvezhetők a mai napig akár a 86-os ROBOTZSARU .
2016. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. :) Amúgy az eredeti Óment én kb. 90 százalékra értékelném, de a 2006-os újat csak kb. 30-35-re.
2016. okt. 26. 10:19
 3/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Én örültem neki hogy elkészítették a további részeket.

Mostani sorozatokban és filmekben megjelenített halálok és Omen között azért sok különbség van. Értelem nélküli kaszabolás és trancsírozás folyik a mai filmekből.


Omennel kapcsolatban viszont érdekességeket is megtudhatsz, keresve az interneten.

Például amikor Damien szerepére meghallgatták Harvey-t, arra kérte a rendező támadja meg, aki szó nélkül nekirontott. Ezért egyből megkapta s szerepet.


Damien eredetileg szőke volt.

Gregory Peck gyermeke öngyilkos lett röviddel a film forgatás előtt.

Amikor a szafari parkba forgattak, akkor a majmokat előző este kiéheztették, és két majom bébit betettek a kocsiba.

Az anya tényleg megrémült a támadásban, valódi a sikolya.


A forgatás során sok balszerencsés dolog történt.

Pl amelyik hotelben a rendező megszállt, szafari forgatás alatt az IRA lebombázta.

A stáb forgatás miatt helyeket foglalt egy charter járaton, amire végül nem került szálltak fel, de a gép lezuhant és mindenki meghalt rajta.

A Rottweilerek ténylegesen megtámadták a dublőröket, akik a védőfelszerelés miatt nem sérültek meg.

A forgatás utána a speciális effektekért felelős rendező két tagja autó-balesetet szenvedett, egyikük meg is halt.

2016. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

*** "végül nem került szálltak fel"

akarom mondani, végül nem szálltak fel :)

2016. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, ezek közül többről olvastam is a forgatás hátterével kapcsoltban. Azért durva, hogy a filmezés során baljós dolgok történtek, és talán ez jelent/jelentett is vmit... :) Az Ómen folytatásai(legalábbis a 2. és a 3. rész) sztem sem sikerültek rosszul, bár én csak a 3-ból(A végső leszámolás - 1981) láttam vmennyit, és a 4. részről(Az ébredés - 1991) hallottam nagyon lehúzó kritikát. Én csak a remake-re mondtam, hogy az nekem nem jött be.
2016. okt. 26. 10:41
 6/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Kritikákat és szubjektív véleményeket általában csak azután olvasok hogy megnéztem a filmet.

A remakeben sok dolgot nem tudtak olyan hatásosra leutánozni mint ahogy az az eredetiben volt.

Nekem szembetűnt az, hogy elsőben a szereposztásban tényleg zakkant mind :)

2016. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt, hogy "mind zakkant", azt a remake-ben szereplő színészekre érted? Mert azzal bizonyos szinten egyetértenék, bár sztem a kisfiú inkább aranyos, de ahogy már írtam, sztem Julia Stiles nem játszotta elég hitelesen az anya(Katherine) karakterét, Lee Remick az eredetiben kábé 1000-szer jobban alakított, Gregory Peck-ről nem is beszélve. :)
2016. okt. 26. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!