Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Trek sorozatokat és...

Star Trek sorozatokat és filmeket milyen sorrendben nézzem?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, elkezdem megnézni az összes Star Trek sorozatot és filmet. Összegyűjtöttem az évadokat és filmeket, azok kiadási dátumát, és sorrendbe raktam aszerint, ahogy jónak gondoltam. Aki látta már esetleg, meg tudná mondani, jó-e ez a sorrend, esetleg más sorrendben érdemes nézni?


Ezen a képen látható a sorrendem:

[link]


Köszi előre!


2016. dec. 3. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk dátum szerint.
2016. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Filmek sorrendje magától értetődök.

A sorozatoknál viszont van átfedés, illetve utalás a filmekre vagy épp fordítva, de ha kronológiailag nézzük, akkor ezt a sorrendet javaslom:


- Enterprise

- TOS

- "TOS filmek" (ST 1-5.)

- TNG

- "TNG filmek" (ST 6-9.)

- DS9 és VOY párhuzamosan mehet, talán a DS9 sztorija jár előrébb 1-2 évvel

- "TNG film maradék" (ST 10.), ez azután játszódik, hogy a Voyager véget ért


- reboot filmek, sorrendben

2016. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 3. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Enterprise az "prequel", előzménysorozat. Akkor élvezed, ha tudod, minek az előzménye (szerintem a TOS megnézése után már jöhet).

Többit így javasolnám:


TOS

Filmek 1-6 (a 6 az még TOS film)

TNG

Filmek 7-9 (a 7 akár mehet rögtön, ahogy a szereplőket megismered, mert az összeköti a két sorozatot)

DS9 és VOY

Film 10

reboot filmek

2016. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!