Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok Harca (Game Of...

A Trónok Harca (Game Of Thrones) c. tévésorozat egyes évadja az A Tűz És Jég Dala (A Song Of Ice And Fire) c. könyv sorozat részeit milyen eloszlásban dolgozza fel?

Figyelt kérdés
Melyik évad melyik könyv?

2016. dec. 22. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeim szerint:

1.évad=1.könyv

2.évad=2.könyv

3.évad=3.könyv túlnyomó része

4.évad=3.könyv maradéke és 4.könyv

5.évad=4. és 5.könyvek és a sorozat készítőinek agyszüleménye

6.évad=5.könyv és a sorozat készítőinek agyszüleménye


Nem csak az 5. és 6.évadokban, hanem korábban is voltak már olyan dolgok, amik nem voltak benne a könyvekben, hanem csak a sorozat készítői találták ki, de akkor még nem olyan sok. Kb. a 4.évaddal kezdődően indult ez be, hogy egyre több ilyen tartalom lett.

Meg nagyon sok dolgot leegyszerűsítettek, kihagytak, illetve több eseményt és karaktert összevontak eggyé.

2016. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A problémám az, hogy befejeztem az 5. könyvet, viszont annak ellenére, hogy a készítők merítenek saját kútfőből is, egyes nyilatkozatok szerint, bizonyos meghatározó forduló pontokat a "kedves" Martin bácsi elárult nekik és azokat bele is teszik és tették korábban is a sorozatba.


Azt nem tudom eldönteni, hogy vágjak-e bele egy hat évadod darálásba a hetedik előtt, vagy várjak, mert elméletileg 2017 tavaszán jön a 6. könyv (remélhetőleg nem sokra rá magyarul is).


Nem örülnék neki, ha a könyv elolvasása előtt komolyabb fordulatokat ellőnének a sorozatban.


Dilemma.


A válaszosodat köszi.

2016. dec. 26. 18:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer olyat nyilatkoztak, nem pontosan szó szerint ezt, de hasonlót, hogy 3 nagyobb, meglepő, megdöbbentő dolog úgy lesz a sorozatban a könyvek előtt, mint majd a könyvben is.

Ezek SPOILER:

Shireen elégetése

Hodor halála

és a 3. a történet vége felé fog jönni

SPOILER VÉGE


Hogy ezeken kívül mik azok, amik benne lesznek a könyvekben is, azt nem tudni 100%-ra.

De pl. Martin mondta, hogy ahogy írja a történetet, úgy egyre több dolog jut az eszébe és el kell rajta gondolkodnia, hogy mit tegyen: válassza a korábban már kitalált megoldást vagy az újat valósítsa meg. És nem emlékszem pontosan, de már több hónapja lehetett, mikor azt nyilatkozta, hogy kitalált egy teljesen új történetszálat, ami 3-4 főbb karaktert is érint, és ez lesz benne a könyvben. Ilyenekkel pedig az HBO nem tud előre számolni.

2016. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

"A készítők agyszüleménye"


Martin megerősítette, hogy a hátralévő két könyvben is:


-Shireen-t elégetik

-Stannis meghal

-Daenerys Westerosba jön

-Cersei királynő lesz a Vastrónon

-Margaery meghal

-Jon lesz a King in the North

-Tommen és Myrcella meghal

-Hodor, Jojen, Summer, a Three-eyed raven és a maradék Children of the Forest meghalnak

-Rickon meghal

-Ramsay meghal

-lesz valamiféle Battle of the Bastards

-Sandor visszatér

-Arya visszajön Westerosba


Persze ezen események sorrendje is kérdésed és az is, hogy attól függetlenül hogy megtörténnek, nem biztos hogy a 7. könyv végére is érvényben lesznek.

2016. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom kedves kérdezö hogy vagy vele de én a könyveket csak a sorozat után olvastam ki.

És ugyanúgy nagyszerü élményt nyujtot.

2016. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!