Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan vigasztaljam meg a...

Hogyan vigasztaljam meg a kislányomat? Már mindennel próbálkozom.

Figyelt kérdés

Most 8 éves. Eddig csak úgy látta a Harry Potter filmeket, hogy bele-bele lesett, de nem nézte végig egyiket se. Viszont most karácsony előtt valahogy rákapott, és minden nap megnézett egy részt. Közbe olvasni is elkezdte, és szó szerint Piton professzor jelenti számára a világ közepét jelenleg. A beszélgetéseink 60%-ban róla csacsog, milyen aranyos, tetszik a ruhája, stb!!! Amit nem is értek, mert a filmekben azért minden elmondható a karakterről, csak az nem hogy aranyos. Tegnap eljutott a 7.részig, ahol ugye Piton meghal. Hát összedőlt a világ. Annyira sírt szegény, hogy beszélni alig tudott, levegője alig volt. Megvigasztaltam elmondtam neki, hogy nem hiába halt meg stb. Aztán azt mondta, hogy a könyvet ezek után nem is fogja elolvasni. Ma nagyon le volt törve szégénykém, és azt mondta írjunk levelet a színésznek aki játsza Piton professzort. Hát majd megszakadt a szivem. Mondtam neki, hogy nem lehet mert a szinész ebben az évben halt meg.

Teljes letargiába esett, megint sírni kezdett. Szó szerint beleszerelmesedett Alan Rickmanbe. Nyugtatgatom, remélem hamar elmúlik, de megszakad a szivem. Olyat is mondott, hogy gyertyát akar gyújtani a sírjáta. Teljesen lesokkolt. Mi a teendő ilyenkor?



2016. dec. 30. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen sokáig megfog maradni,de az én ötletem a következő lenne:

-nem feltétlenül kell megszakadnia ettől a kapcsolattól,talán egy plüss aminek Pitonhoz van köze és így ellehet azzal.

-egy új karakter,ember megszeretése,ilyenkor a régi háttérbe szorul,talán el is felejtődik.

2016. dec. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányod egy igazi vérbeli rajongó.

Itt gyújthatok gyertyát érte, ha gondolod : [link]

2016. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom. Vígasztalásképpen megrendeltem neki Piton professzor varázspálcáját. Biztosan örülni fog neki. De rettenetesen sajnálom őt. Annyira rosszul érintette a dolog, hogy rendesen meglepődtem.

Meg ezzel a gyertyagyújtásos dologgal nagyon szíven ütött.

2016. dec. 30. 23:26
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Például javasolhatod neki, hogy írjon mesét arról, mi lett volna, ha nem hal meg a varázsló, továbbszőheti az élő Piton májsztróval a történetet. (Bár nem ismerem a Potter sorikat, talán egy egész estés filmet láttam belőle egyszer.)


Számodra meg tanulságos lehet, próbálj ráérezni, mi válthatta ki belőle ezt a fajt rajongást azon túl, hogy vélhetőleg alkati. Mindennek van oka, annak is, h ő aranyosnak találta a szereplőt, míg te nem. Lehet h valamit kompenzál ezzel, vagy valamire emlékezteti a múltjából, ami hangsúlyos.


Egy evidens kérést is hadd eszközöljek, kedves kérdező:

Légyszi NE írj ki sehova spoilert, esetleg csak ha nagy betűvel előre jelzed, hogy SPOILER következik.


A spoiler ugyebár azt jelenti, hogy elárulni egy történet egy, vagy több eseményét, vagy bármilyen olyan jellemzőt, szereplő olyan vonását stb, melynek előzetes ismerete tönkreteheti azok leendő élményét, akik még nem olvasták, nem látták a az adott művet, vagy nem végig látták/olvasták/hallották.


Tehát kérlek, ne áruld el máskor mások előtt, akikről nem tudod biztosan, h olvasták / hallották / látták az adott részt, művet, hogy hányadik fejezetben mi történik, és/vagy kire mi jellemző, hacsak nem az adott mű legelejét. Köszi megértésed.

2016. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
gyújthattok*
2016. dec. 31. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Neten van fanfiction oldal, amin rengeteg olyan történet van, ami úgy folytatódik, hogy Piton nem hal meg. Keresgéljetek ezek között.

Leginkább a Merengő nevű oldalt ajánlanám, csak figyelj, hogy a figyelmeztetések között ne legyen a "szereplő halála", valamint ne egy 18+ történetet olvasson.

Van sok olyan sztori is, ami Piton roxfortos éveiről szól, azok között is biztos van jó.

Meg vannak Severitusok, azok olyan történetek, amikben Piton végülis Harry nevelő apja lesz, vagy valami olyan... azt hiszem (nem igazán szoktam ilyeneket olvasni, én a tekergős és a nextgen sztorikat jobban bírom).

Remélem tudtam segíteni

2016. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Először is, elnézést kérek az spoiler-ért, hogy őszinte legyek nem is figyeltem rá, hogy lelövöm a poént. Szóval bocsánatot kérek mindenkitől. Köszönöm a tanácsokat, nem tudom mi állhat az mögött, hogy ennyire megszerette a karaktert már az első részekben. Meg magát a színészt is. Az utolsó válaszolónak is köszönöm a merengős ötletet, keresek majd valamilyet. Szegénykém ma is eléggé le volt törve. Remélem a varázspálca felvidítja kicsit.
2016. dec. 31. 14:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nehéz tudom, én is nagyon kibuktam, amikor ahhoz a részhez jutottam. De nekem az anyukámat nem érdekelte, rámhagyta a dolgot, szóval MINDEN TISZTELETEM A TIED, amiért foglalkozol ezzel a problémával.

Nos, én azt tudom ajánlani, hogy az új Harry Potter könyvből (Harry Potter és az elátkozott gyermek, 8. résznek mondják) olvassa el azt a részt SPOILER!!!! amikor Piton szelleme megjelenik. Talán az kicsit felvidítja! A Merengő oldalon vannak jók, csak ajánlani tudom, plusz szerintem olvassa végig a könyveket, mert azért szerepel benne rendesen Piton is. Meg még hallottam egy olyan könyvről, hogy : A nagy Piton vita. Nem tudom, hogy magyarul megjelent-e, de talán ez az ötlet segít. Lehet azért ilyen, mert rádöbbent, hogy mi az a halál, a karakter elvesztése által. Nagy Harry Potter fan voltam/vagyok, bántott, hogy a professzor meghalt, de nem hiába. Nagy hatással volt rám, mai napig kedvenc (már annyira fanatikusan nem, de azért megvan a nyoma). Ezt azért írom le, mert ugyan ebbe a cipőbe jártam, mint a lányod :)

Kitartást, remélem segíthettem!!!

2017. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De aranyos :)

Szerintem mond neki hogy olvassa azokat a könyveket, meg nézze azokat a filmeket amikor még él Piton :)

2017. jan. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

8 éves. nem neki való a HP. még az első részek sem nem hogy a 7.!

ha nagyobb lenne, értené, hogy ez mese, hogy Piton csak egy karakter, és a színész sem azonos azzal, akit játszik. De 8 éves, és nem érti.

Tereld el a figyelmét, mutass neki valami más mesét, könyvet, ami leköti, és neki való.

2017. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!