Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan vigasztaljam meg a...

Hogyan vigasztaljam meg a kislányomat? Már mindennel próbálkozom.

Figyelt kérdés

Most 8 éves. Eddig csak úgy látta a Harry Potter filmeket, hogy bele-bele lesett, de nem nézte végig egyiket se. Viszont most karácsony előtt valahogy rákapott, és minden nap megnézett egy részt. Közbe olvasni is elkezdte, és szó szerint Piton professzor jelenti számára a világ közepét jelenleg. A beszélgetéseink 60%-ban róla csacsog, milyen aranyos, tetszik a ruhája, stb!!! Amit nem is értek, mert a filmekben azért minden elmondható a karakterről, csak az nem hogy aranyos. Tegnap eljutott a 7.részig, ahol ugye Piton meghal. Hát összedőlt a világ. Annyira sírt szegény, hogy beszélni alig tudott, levegője alig volt. Megvigasztaltam elmondtam neki, hogy nem hiába halt meg stb. Aztán azt mondta, hogy a könyvet ezek után nem is fogja elolvasni. Ma nagyon le volt törve szégénykém, és azt mondta írjunk levelet a színésznek aki játsza Piton professzort. Hát majd megszakadt a szivem. Mondtam neki, hogy nem lehet mert a szinész ebben az évben halt meg.

Teljes letargiába esett, megint sírni kezdett. Szó szerint beleszerelmesedett Alan Rickmanbe. Nyugtatgatom, remélem hamar elmúlik, de megszakad a szivem. Olyat is mondott, hogy gyertyát akar gyújtani a sírjáta. Teljesen lesokkolt. Mi a teendő ilyenkor?



2016. dec. 30. 23:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok trolkodni, nem szemrehányásként írom, ne értsd férre, de azért megemlíteném, hogy még túl kicsi volt ehhez a könyvsorozathoz. Tévesen azt hiszik az emberek, hogy ez egy gyerekmese, csak azért mert varázslók vannak benne. A könyv együtt nő Harryvel, amennyi idős ő a könyvekben, nagyjából olyan időseknek szól. Az első részkor Harry 11 éves, ehhez mérten a történet könnyedebb, a vége happy end, és senkinek nem esik komoly baja. Az utcsó részben meg Spoiler a karakterek már úgy hullanak, mint a legyek. Spoiler vége

Nekem is a kedvencem volt Piton, nagyon megrázott a halála. Viszont szerintem is érdemes lenne végigolvasnia mert Spoiler a feltámadás kövével Harry megidézi a szüleit és barátait, akik meghaltak. Tehát kiderül, hogy van a halál után élet, a karakterek nem tűnnek el a semmiben spoiler vége. Nekem ez vigaszt adott.

2017. jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem tudom, olvasod-e még, de én annak idején 10 évesen kaptam meg az első kötetet. Olyan szerelmes voltam Pitonba, mint annak a rendje. De a negyedik kötet után már nem gyereknek való. Ha már így alakult, olvassa el az összeset. Legalább olvasni megszeret. Elmúlik magától, mondjuk nálam évek kérdése volt, de csak kinőttem. Most 26 évesen fogom fel a történet tényleges értelmét, mert ez nem gyerekkönyv. Tényleg nem. Ha már ilyet szeret, egy Gyűrűk ura talán nem annyira kemény.

2017. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Készült egy előzményfilm is, még Piton és a Tekergők fiatalkoráról,javaslom megnézni. Itt értelemszerűen egy sokkal fiatalabb színész alakítja kedvenc bájitalmesterünket, viszont neki biztosan lehet írni, vagy megkeresni facebookon stb.

https://www.youtube.com/watch?v=EmsntGGjxiw

2017. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Lehet,hogy már megoldódott a probléma,szóval,ha későn írok,bocsánat.

Mondd el neki,hogy van egy olyan elmélet,mely szerint Piton valójában nem is halott!Végül is nem említik meg mi lett a holttestével,és amikor Harry a Feltámadás Kövével idéz,akkor Piton nem jelenik meg,pedig Harry már tudja az igazságot Lily és Piton kapcsolatáról.Viszont az írónő már elnézést kért,amiért megölte Pitont,szóval biztos a halála.:(Meséld el,hogy Pitonnak most jobb élete van...

2017. dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!