Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Lenne egy pár kérdésem a...

Lenne egy pár kérdésem a Harry Potter világával kapcsolatosan, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1: Hogy tudta Hisztis Mirtill kifröcskölni a budiban lévő vizet amikor ő elvileg mindenen átmegy és nem lép kapcsolatba a fizikai dolgokkal?


2:Harryt miért nem zárják az Azkabanba az IMPERIO átokért amit a Gringottsban alkalmazott a koboldon?


3:Ha Harryék a repülő autóval Londonból követni tudták a vonatot akkor a sínt visszakövetve meg lehetne találni hogy honnan indul a vonat. Már pedig az egy elvarázsolt helyről indul, tehát nem értem akkor hogy találhatták meg a hozzá vezető sínt? A mugliknak sose tűnt fel hogy ott van egy sín és csak egy vonat megy rajta egy romos várhoz?


4:Ha Hermione szülei be tudtak menni az Abszol útra akkor bárki be tudna nem?


5:Varázspálca nélkül is tudnak varázsolni?


6:Volt olyan aki elvesztette a varázserejét valamilyen okból?


7:Ha Voldemort meghal és Horcruxaiból csak egy darab marad pl a medál, akkor ő a medálban élt volna tovább? Vagy ez hogyan elképzelhető? Kijött volna a lelke egy része a tárgyból és lidércként élt volna?


8:Miért nem használták az időnyerőt a Voldemort elleni harchoz?



2017. jan. 29. 01:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Amire tudok válaszolok :)

1.A könyvben nem tudom melyikben talán 1. vagy 2. részben leírták Hóborcnál a másik szellemnél hogy ugye dobálja a diákokat hogy a szellemek képesek megtanulni kisebb dolgok mozgatását.

2.Bezárták épp volna hisz eleve is körözték mivel Voldemort megakarta ölni csak hát elmenekült.

4.Hát mivel a falat csak varázslattal lehet kinyitni szerintem mindenképp kell hozzá egy varázsló.

5.Itt csak tippelek, de ha jól emlékszem, csak a gyerekek tudnak pálca nélkül varázsolni, mert túl teng bennük a mágia, de ők se céltudatosan teszik.

7.Ilyen eset volt az is mikor Harry miatt Voldemort teste elpusztult ő pedig test nélkül maradt valamiféle árny de mivel voltak a horcruxai így nem halt meg és beleköltözött Nagini majd Mógus professzor testébe, végül pedig varázslattal újra testet öltött.

8. Ezt én se nagyon értettem először de elvileg ugye nem lehet belezavarni a tér idő kontinuumba, szóval veszélyes lenne megváltoztatni a múltat mint ahogy mondjuk az elátkozott gyermekben is kiderült.

A 3. nem teljesen értettem a 6.-ban pedig nem tudok róla, de lehet csak nem emlékszem.

2017. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

1. A szellemek képesek mozgatni dolgokat. Hóborc is mindig dobálja a gyerekeket mindenfélével.

2. Harryt eleve körözték Voldemort irányította a Minisztériumot!! Miután meg legyőzte Voldemortot hogy zárták volna börtönbe?! Ilyen erővel Mrs. Weasleyt és számos más embert is lecsukhattak volna, amiért nem hogy az Imperiot, de az Avada Kedavrát használták!


3. Harry és Ron varázslók, még jó hogy megláthatták a sínt. A muglik nem látják.

4. Hermione szüleinek van egy boszorkány lányuk be vannak avatva. Ráadásul varázslók társaságában mentek be, szóval így bejuthattak.

5. Dehogy tudnak varázsolni! Különben mi értelme lenne a vvarázspálcának?! Az oké, hogy a 11 alatti gyerekek csinálnak dolgokat, de az nem varázslat,nem is szándékos.

6. Erről nincs tudomásunk, de biztos. Amiről nem ír a könyv, és J.K Rowling sem mondta el, nem tudunk.

7. Nem a medálban élt volna! Voldemort normálisan élt volna tovább, úgy, hogy a lelke a medálban van.

8. Olvasd el a Harry Potter és az elátkozott gyermeket!

2017. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem tudnak pálca nélkül?


És a Hoppanálás? Az is pálca nélküli varázslat.

Akkor ott van a seprű kézbevétele a földről a "fel" szóval.

2017. jan. 30. 13:41
 4/13 anonim válasza:
91%

Talán elolvashatnád a könyvet és nem kéne olyan kérdéseket feltenned amikre a könyvben benne van a válasz

6. részben a hoppanálás 1.részben a seprű használat, amúgy pedig az nyilvánvalóan maga mágikus tárgy így minek kéne hozzá varázspálca

2017. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én a könyvekről beszélek :) Miért kellene elolvasnom újra?


Egyébként miért nem látok olyan beszólást is: " talán meg kellene nézned a filmet is" :)


Mindig csak fordítva jönnek ezek mondások :) Holott a könyvről és a filmről is összességében van szó(univerzum).


Egyébként valóban vannak olyan dolgok amiket pálca nélkül is csinálnak, tehát mégsem szükséges feltétlenül pálca a varázsláshoz. Vagy legalábbis nem mindhez.

2017. jan. 30. 15:10
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ne is foglalkozz ezzel a" talán el kellene olvasni a könyveket " válaszokkal. Ez mindenhol ott van ha film/könyv kérdésről van szó. Azért van ez az oldal hogy választ adjunk a kérdésekre és ne megkérdőjelezzük azokat.


Szóval pedig: Nem a pálca miatt tudnak varázsolni, az csak úgymond összegyűjti és koncertálja a használójában lévő varázserőt, ergo IGEN anélkül is tudnak varázslatokat és tudják használni az erejüket, csak nem olyan koncentráltan, illetve vannak olyan varázslatok amikhez alapból nem kell pálca mert így vannak kifejlesztve.


Remélem választ tudma adni a kérdésedre.

2017. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Azért írtam hogy olvasd el a könyvet mert számomra a kérdéseidből az derült ki hogy egyáltalán nem olvastad, de ha igen akkor bocs , viszont azért a helyedbe még egyszer elolvasnám mert láthatólag nem sokra emlékszel és meg is éri mert nagyon jó könyvek.

Azért nem írtam hogy nézd meg a filmet még egyszer, mert abba nem derül ki ezekből egyikre se nagyon a válasz, azonkívül szerintem alapjában véve ha egy film egy könyvből készül, akkor ha válaszokat teszek fel róla nyilván a könyvet fogom alapul venni nem a filmet, ettől függetlenül lehet ugyanolyan jó ne tettem rá semmilyen utalást hogy a film rossz.

2017. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1.a könyvekben sehogy,csak a filmben volt ilyen a látványosabb hatás kedvéért.

2.felnőtt volt már,vagyis nem volt rajta nyomjel ami kimutatná,hogy milyen varázslatot vagy átkot használt,ezért csak tanuk által lett volna elítélhető,ami meg nem volt,mert a többiek nem fogják felnyomni.

3.mugli riasztós meg egyéb módon láthatatlanná tett a sínpálya,vagyis muglik nem látnak belőle semmit hiába van ott.

4.mugli riasztós a fekete üst,vagyis mugli nem látja a bejáratot,így bemenni sem tud csak varázsló kísérővel.

5.nem.

kell valamilyen eszköz a varázserő közvetítésre.

6.igen.

voldemort anyja elveszítette a szerelmi csalódottságtól és a magánytól,majd meghalt.

7.ott élt volna benne és ha van lehetősége megszállta volna a viselőjét.

8.mert hermione tanév végén visszaadta mcgalagonynak az időnyerőt,az visszakerült a misztérium ügyre és a 5. részben lévő harc alatt megsemmisült az összes.

2017. márc. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó : Ha az 5. kérdésre NEM a válasz akkor Dumbledore hogy tudta csak pusztán a kezével megállítani Harry-t amikor a 3. részben a dementorok miatt leesett?
2017. márc. 19. 18:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

aha,az intervenum momentum.

a könyvben vagyis az eredetiben nincsen szó arról,hogy pálca nélkül hajtotta volna végre,szóval ugyanaz érvényes rá,mint amit az első pontra írtam.


egyébként most jut eszembe,hogy az 5ös kérdéshez nem írtál faji megkötést,mert csak az embereknek kell közvetítő eszköz,de a koboldoknak és a házimanóknak nem kell.

és igazából az sem világos,hogy az oklumenciához feltétlen kell-e.

ha nem kell,akkor bizonyos varázslatok valóban elvégezhetőek pálca nélkül,de igazából nem ez az egyetlen ellentmondás a hp-ben.

mert vegyük a legnagyobbat.

miért dolgoznak a varázslók?

miért van köztük gazdag és szegény,amikor ilyen félisteni hatalommal bármit megszerezhetnének könnyedén?

vagy ki a fene fizeti a roxforti diákok kajáját?

mert azért nem semmi ami ott naponta többször az asztalra kerül.

2017. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!