Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Folyamatosan a sírás kerülget...

Folyamatosan a sírás kerülget már két napja, nem akarom hogy vége legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A sírás kerülget enyhe kifejezés. Konkrétan 2 napja bőgök megállás nélkül, és felváltva vagy borzalmas fájdalmat vagy ürességet érzek.

Az a helyzet hogy tegnap véget ért a Vámpírnaplók című sorozat 8 év után, ami az életem egy meghatározó része volt. Hatodikos voltam amikor elkezdtem, ez már 6 éve volt. 6 éve vártam hétről hétre az új részt (a szüneteket kivéve, de ott is sokszor eszembe jutott), rengeteg erőt merítettem egyes karakterekből,rengeteget tanultam a történetből és sokszor nevettem és sírtam a szereplőkkel együtt, soha semmilyen sorozat nem váltott ki belőlem ennyi érzelmet és ekkora kötődést mint ez. Minden egyes szombat reggel az volt az első gondolatam hogy ma kijött az új rész, az izgalmasoknál meg tűkön ültem egész héten a folytatást várva.

Ne értsetek félre, nem vagyok sorozatfüggő. Volt 5-6 sorozat amit egész életemben néztem, de mindet csak elkezdtem, abbahagytam 2-3 évad után, nem váltott ki különös érdeklődést. A könyvek annál inkább, főleg egy hosszabb könyvsorozatnál éreztem amivel együtt sírtam és nevettem (pl.Harry Potter, ami a gyerekkorom egy meghatározó része volt) hogy megszakad a szívem ahogy vége lett, napokig/hetekig rányomta a bélyeget a hangulatomra az, amihez nagyon kötődtem érzelmileg.

A Vámpírnaplókat ráadásul az akkori legjobb barátnőmmel néztük (akit azóta teljesen megváltoztatott a gimi, már nem is beszélünk) és rengeteg emlékem kötődik ahhoz ahogy együtt nézzük, átbeszéljük, órákon át sztorizgatunk róla, meg eleve az általános iskolai boldog emlékeim is eszembe jutnak erről a sorozatról.

Vagy egy millió Youtube videót láttam ezalatt a 6 év alatt a Vámpírnaplókról, tegnap is vagy 20-30-at legalább megnéztem, amit nem tudom miért kínoztam magam vele mert csak méginkább sírtam rajta.

Semmihez nincs hangulatom szó szerint, mindenről ez jut eszembe, főleg zenékről, egyszerűen nem akarom elhinni hogy vége van, hogy nincs többé új rész. Olyan mintha a gyerekkorom egy részét szakították volna ki belőlem, ami azért is rossz, mert lassan 18 leszek, és ígyis rosszul vagyok a gondolattól hogy lassan itt a felnőttkor, ez még csak rontott a helyzeten.

Mit tegyek? A könyveknél könnyű, ott újraolvasom és felfedezek apróbb részleteket, esetleg fanfictionokat olvasok lezáratlan szálakról. De ez más. Újranézhetem de az már nem lesz ugyanolyan, és hiányozni fog belőle az a bizonyos izgalom, hiszen már előre tudom mi fog történni, és így legalább boldog emlékeim vannak ha visszagondolok rá, nem szeretném ha ez változna. Ráadásul egy több éves szépen lezárt történetet újrakezdeni furcsa érzés lenne. Lezáratlan fejezet sem maradt, minden olyan amilyennek lennie kell, gyönyörű befejezést kapott, ezt fanfictionokkal kár bolygatni.

Tudom, nem a világvége, hiszen nem egy embert vesztettem el, de esküszöm ez ugyanolyan rossz. Veszítettem már el közeli rokont, nem is egyet, és ez is ugyanolyan fájdalmat okoz, hiszen az életem, gyerekkorom egy darabja ért véget.

Van/volt valaki hasonló helyzetben? Mi erre a "gyógymód"? Vagy majd ahogy telik az idő, szépen lassan rendbejön minden?

(És nem az a gond hogy nincs szociális életem, vannak barátaim, sőt, még sportolok is, nem itt van a gond.)

17/l



2017. márc. 12. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%
Taps-taps.
2017. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy értelmes válaszokat várok...
2017. márc. 12. 18:17
 3/16 anonim válasza:
100%
Egyszer minden sorozatnak vége, nem jó, ha sokáíg húzzák.Kezdj el nézni egy másik sorozatot...
2017. márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz egy idő után, most még semmi kezdem mást elkezdeni egy jódarabig.
2017. márc. 12. 19:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Én még nem tartok a végénel (8. évad 2. rész), de hallottam, hogy már befejeződött, és bár én nem a megjelenés óta nézem (szüleim nem engedték kicsiként, hogy ilyet nézzek), de most, hogy így itt van a vége én is érzek valami szomorúságot. Épp ma jutott eszembe, hogy bár eddig azt gondoltam 8 évad bőven elég egy sorozatból, már erőltetettt is, de mégis hiányozni fog az, hogy nézem, aztán másnap beszélünk róla, stb. Talán nem is csak sorozat hiányzik, hanem azok az idők is mikor ezt néztem, vagy nem tudom hogyan fogalmazzam meg.

A Vámpírnaplók, illetve a Teen Wolf volt az a sorozat amit néztem és nem untam meg (jó, most úgy tűnhet, hogy egy primitív tinilány vagyok amiért ezeket szeretem, lehet is :D) és nemsoká mindkettőnek vége. Ezt szerintem sokan nem érthetik, hogy mondjuk számomra mit jelenthet egy egyszerű sorozat, és valójában elmagyarázni se tudnám. Te mondjuk kicsit összetörtebbnek tűnsz, de én is szomorú vagyok. Gondolkoztam, hogy újranézem, de rájöttem én is, hogy nem akarok új emlékeket a nézéséről. De úgy gondolom az idő megoldja. Nem fogok megfeledkezni róla, de biztos, hogy később majd már csak boldogan fogok rá gondolni. Lehet, hogy most is csak a nosztalgia miatt van ez a keserűség... És az lehet majd boldogság is.

Szóval ne aggódj, ennek a sorozatnak most vége, az életednek ez az apró részlete is befejeződött, de kezdődik valami új mindig. Jó volt azért. :)

2017. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sziaaa, nyugi ez tok normalis, en is nagyon szerettem ezta sorozatot, igaz csak a 6. evadtol nem neztem, de akkor is megrazott hogy vege lett:)

Sird ki magad utanna sokkal jobb lesz, es egy het mulva mar csak egy jo emlekkent fogsz ra gondolni.

Gyogymod igazabol nincs, de mondjuk nezheted a The Originalst aminek asszem meg nincsen vege :DD

Vagy kezdj el masik sorozatokat, tudom ajanlani neked a Teen Wolfot biztos tetszene, sot szerintem imadnad.

Nyugi majd elmulik ezaz erzes, komolyan egy ket napon belul :)

2017. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Elmesélek valamit.

Anno volt egy sorozat, Terminátor Sarah Connor Krónikái.

Emlékszem hogy imádtam, végig néztem. Csak sajnos nem kapott méltó befejezést, mert nem volt elég pénz rá. Én is nagyon szomorú voltam. Szépen megnéztem másodjára az egészet. Ugyan olyan szomorú voltam és hiányzott. Harmadjára is. Negyedjére is. Ötödjére a felénél abba hagytam mert már elég volt. Azt gondoltam hogy ettől jobb úgyse lesz soha. Ennek ellenére azóta láttam 6 másik sorozatot és mind a 6 lepipálta amit anno úgy imádtam.

2017. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kezd újra :)

Vagy nézz bele a The Originalsba

2017. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én is ezt érzem most. Sőt. Nálam kicsit rosszabb, mert tegnap éjjel néztem meg az utolsó részt is, és tegnap olvastam ki egy fantasztikusan jó könyvet is. Szóval kettős ez az elveszettség érzés bennem. Bár én nem nézek annyi filmet, inkább olvasni szeretek. A könyveknél úgy van, hogy amíg "benne vagyok még a történetben", tehát még csak most olvastam ki, addig csak bele-bele lapozok könyvekbe. Igazából nem tud lekötni semmi. Ezt nem szeretem. Aztán persze találok valamit, ami megfog, és kész. Nálad is így lesz. Még nagyon friss, még benne vagy a történetben. A végtelenségig amúgy sem csinálhatták, hiszen míg a vámpírok nem, addig az emberek bizony öregednek.
2017. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kedves választ és a tippeket:)

A Teen Wolfot egyszer elkezdtem, sajnos az nem tetszett. A The Originalsot az első évad végénél hagytam abba, az is olyan szokatlan volt, úgy látszik tényleg csak egyetlen sorozat van amihez ennyire tudom ragaszkodni, az a Vámpírnaplók. Viszont ha Caroline átmegy az Originalsba, talán belekezdek újból abba is:)

Valószínűleg az idő tényleg megszépíti majd, de most még nem érem azt a boldog nosztalgiát.

Ami azt illeti, borzalmas nagy kedvem lett újranézni az egészet, a videókat nézegetve rájöttem hogy sok jelenetet elfelejtettem már, meg nagyon szívesen nézném így is végig, hogy már tudom a végét.

Bár ahogy tegnap, ma is úgy érzem érzem hogy még nem állok készen újrakezdeni (ez de drámai volt:D), egyszer, talán pár hét/hónap múlva újra nekikezdek:)

2017. márc. 13. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!