Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek én vagyok az...

Szerintetek én vagyok az egyetlen akinek jobban tetszik a Csillagok háborúja új trilógiája, mint az eredeti?

Figyelt kérdés

Az új alatt a Baljós árnyakat, Sithek bosszúját mega Klónok támadása részeket értem.


Én jobban szerettem a szereplőket, a látványt meg mindent. Igaz, hogy úgy nézett ki mint egy pc játék 2004-ből, de a design (szerintem) jobb volt. Sőt a történet is jobban megfogott. Luke egyszeűen nem érdekelt, számomra ellenszenves volt.

Ha ránézek az eredeti trilógia bábjaira rosszul vagyok. Annyira csúnyák meg viccesek.

Véleményem szerint az első trilógia túl korán jelent meg. 2000 környékén kellett volna meg kezdeni a forgatását.



2017. ápr. 20. 19:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

ha igy vesszük akkor minden film túl korán jelent meg és mindent most kéne kezdeni, 20év múlva pedig ugyanezt gondolhatjuk

nem te vagy az egyetlen, de kevesen vagytok ez tény

2017. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az egyetlen :)


"Igaz, hogy úgy nézett ki mint egy pc játék 2004-ből"


Ezzel nem értek egyet, szerintem nagyon is szép a látványvilág, a mai napig az egyik leglátványosabb trilógia. A maga idejében pedig az volt a cgi csúcsa, amit ez a 3 film felmutatott... nyilván a Baljós árnyak 18 év elteltével, már nem mutat olyan szépen, mint anno, de azért ma is simán megállja a helyét szerintem. Ráadásul, sokan azt hiszik, hogy szinte minden csak cgi benne, de ez nem igaz, forgatási képekkel lehet igazolni azt a számtalan díszletet, ami megépült :)

2017. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az új sz@r lett. Részemről nem is létezik. Nem ismerek olyat, aki másképp gondolja.
2017. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"2000 környékén kellett volna meg kezdeni a forgatását."


Ha nincsenek az eredeti Star Wars filmek, a Hollywood-i filmgyártás valószínűleg közel sem lett volna azon a szinten, amin 2000-ben volt, legalábbis a speciális effektusok terén biztosan nem. Az eredeti trilógia lényegében megreformálta az effektfilmek gyártását, és a megannyi filmeffektes mérföldkövet magáénak tudó ILM cég sem létezne a Star Wars nélkül. A kulturális jelentőségéről nem is beszélve.


Az eredeti film a tökéletes időben készült el, akkor, amikor a látványos műfaji filmeknek nem volt nagy konkurenciájuk, és amikor a látványfilmek készítése sem volt úgy elkorcsosulva, mint ma vagy épp mint a 2000-es évek környékén. Az ezredfordulóra pont jellemzők voltak a feledhető, középszerű, a történet és karakterek helyett a látványra és üres akcióra hangsúlyt fektető nagy költségvetésű tömegfilmek (amilyenek mellesleg a Star Wars előzmények is).


Azaz még ha feltételezzük, hogy a Star Wars filmek és az ILM más művei által elerjesztett technológiák léteztek is volna 2000-ben, George Lucas-ban még mindig meglett volna a fiatalkorára jellemző energia és újító szellem, és ugyanolyan emberekkel vette volna körül magát és minden egyéb tényező ugyanúgy alakult volna, mint a 70-es években... ha mindezzel együtt 2000-ben kezdik meg a Star Wars gyártását, csak elkavarodott volna a többi effektfilm dömpingjében.


Ezzel szemben a 70-es évek közepe-vége felé mik voltak? Néhány kimagasló műtől eltekintve az effektfilmek szinte ugyanúgy néztek ki, mint húsz évvel korábban, és senki sem vette komolyan őket. Optikailag felnagyított kisállatok, farsangi jelmeznek kinéző szörnymaskarák meg játékdinoszauruszok képviselték a színvonalat, és technikai szempontból még Ray Harryhausen stoptrükk szörnyfilmjei vagy a Japánból importált Godzilla filmek is messze lemaradtak az olyan kimagasló filmekhez képest, mint amilyen a Superman, az Alien, a Cápa vagy a Star Wars volt. Felfogod, hogy a saját korukban ezeknek mekkora jelentőségük és mekkora hatásuk volt? Ha igen, akkor tudod, hogy milyen értelmetlenül hangzik a véleményed.


"Ha ránézek az eredeti trilógia bábjaira rosszul vagyok. Annyira csúnyák meg viccesek. "


A később készült részek és az eredeti trilógiába utólag betoldott jelenetek is ugyanúgy tele vannak röhejes, groteszk, sokszor egyenesen rajzfilmszerű figurákkal, szóval itt erősen benéz nálad a kettős mérce. Másfelől számos űrlényt eleve direkt olyanra csináltak, hogy csúnya és vicces legyen, tehát az ítéleted alapján tökéletesre sikerültek.


Nem mintha ezzel a számítógépes effektek ellen akarnék felszólalni, és az is igaz, hogy az eredeti trilógiában is volt jó pár ocsmány bábu és jelmez. De az eredeti filmek legalább mértéktartóan bántak az idegen karakterekkel és szörnyekkel, és azért például a bábu Jabba vagy Yoda sokkal hitelesebbek és meggyőzőbbek a többi filmben használt rajzfilmes verzióknál, jól előadják a történetbéli szerepüket, és már csak a puszta megvalósítás szempontjából is figyelemreméltóbbak.



De egyébként nem, nem te vagy az egyedüli, aki így vélekedik. De azért jobb lenne, ha azoknak, akik így gondolják, megalapozottabb és kevésbé szűk látókörű véleményük lenne.

2017. ápr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nos azt hogy 2000 kröül kellett volna megjelennia azt úgy értettem, hogy ma már röhejes. Elhiszem, ohgy régen miylen szép volt, de ma már ronda (mai mércével, ne azt nézzük, ohgy mikori). De nem ez a fő oka, hogy nem annyira kedvelem az eredetit.

Hanem inkább a szereplők, a történet, meg hasonlók. Számomra ellenszenves szinte az összes. Meg a béna efektetknek (mai mércével!) szinte röhejesnek hatnak a klónok. Ezt persze az előzmény trilógiára is rá lehetne fogni, de legalább ott droidok voltak.

MEg a Birodalom bénáskodásai is röhejesek. Én a film elejétől azt vártam, ohgy Luke mikor hal meg és mikor robbantsák fel végre a lázadók bolygóját, de ugye a tervezési "hibának" köszönhetően ez elmaradt (Rogue one-ból kiderült, hogy miért).


Persze ez csak saját vélemény.

2017. ápr. 20. 21:59
 6/18 anonim ***** válasza:
szerintem is jobbak, tavaly elkezdtem nézni kronológiai sorrendben, és a második 3 rész viccnek tűnt az első háromhoz képest, viszont a 7. is rossz lett
2017. ápr. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem kellett az előzménytrilógia, hogy megszeressem a sorozatot. Pontosabban kellett a 3. rész, hogy megértsem az egészet, mindent, ami korábban volt (és utána következik :)).

Nem mondom, hogy ez vagy az jobban tetszik. Látványra nyilván minél újabb, annál jobb... történetileg meg most már nem tudom elkülöníteni őket, mert nekem így kerek egész, és bármit hozzátesznek, akkor azzal együtt lesz kerek egész a számomra.

2017. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. ápr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Legalább nem húzod le őket divatból mint a többi szerencsétlen.
2017. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én jómagam nem húzzon le.. :D

DE az amit a Diznike csinál, az nem Star Wars, hanem valami teljesen más... elrontják a diznis poénokkal.. :'(

amúgy, meg jó lenne...

2017. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!