Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Star Wars vagy...

Szerintetek a Star Wars vagy a Trónok harca a jobb? Ti melyiket szeretitek inkább és miért?

Figyelt kérdés

2017. máj. 9. 15:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na, akkor kérdezőként én is megszólalok, mert elég meglepőek voltak a válaszok. Én alapvetően Star Wars rajongó vagyok, a Trónok harcát nem láttam még, csak olvastam róla meg egy-két jelenetet kaptam el belőle, de azért azt választottam összehasonlítási alapnak mert az tűnik jelenleg a legnépszerűbb sorozatnak, tehát valamit biztos jól csinálnak. Azzal semmi gondom nincs hogy mindenki a Trónok harcát szereti jobban, sőt ez arra késztet hogy én is belevágjak a sorozatba, de a Star Wars-szal történő összehasonlítás során olyan indokokat adtatok meg amitől kevésbé lesz érdekes vagy szerethető, amik egyszerűen nem igazak. Tételesen meg tudom cáfolni azokat a kikfogásokat amik felmerültek vele szemben:


*Nem érezhető, hogy ezek hús-vér emberek. -> Senki sem mondta hogy azért készült a Star Wars, hogy a valósággal bármiféle párhuzamot állítson. Már a legelső mondat a filmben az, hogy "Réges régen egy messzi messzi galaxisban...", ergo ha még fel is tételezzük hogy valóságosnak akarják ábrázolni azokat az eseményeket és szereplőket, akkor is elképzelehetetlenül messze kell őket keresni térben és időben, ahol másak a fizikai törvények, más a tudás, mások a fajok és úgy alapvetően minden. Nem úgy mint a filmek többségét, pl. egy Rambo vagy Die Hard filmben, ahol a Földön, a mi időnkben, valóságos(nak beállított) emberekkel történnek az események. Tehát nem is kell hogy bármiféle emberi hasonlat legyen köztünk és a szereplők közt azon túl hogy ember színészek játsszák a karakterek zömét. Én pl. nem azért ülök le egy Star Wars-film elé, hogy megtaláljam önmagam Anakin Skywalkerben, Obi-Wan Kenobiban vagy éppen Yoda mesterben, hanem szórakozni.

*Itt fűznék rá a másik, nagyon hasonló aggályra, mely szerint a karakterek "tökéletesek", csak tipikusan jó és rossz karakter van, nincs átfedés, nincsenek ellentétek és nincsenek összetett karakterek. -> Ez így egész egyszerűen nem igaz, maximum az mondja ezt aki csak 1-1 filmet látott vagy azon is elaludt. Ha a komplett Star Wars történetet megnézzük, nem csak 1-1 filmet vagy sorozatepizódot ragadunk ki belőle, akkor látjuk hogy elképesztően sok az összetett karakter, itt is bőven akad árulás, köpönyegforgatás, manipuláció, megtérés, érzelmi vívódások, szerelem, barátság, elnyomás ás még sorolhatnám. A karakterek többsége nagyon is összetett. Eleve a főszereplő Anakin Skywalker/Darth Vader nagy reménységből különféle traumák, vélt vagy valós árulások és manipuláció hatására válik szörnyeteg, hogy aztán a végén a fia segítségével visszatérjen megannyi rémtett után. De a többi fontosabb karakter közt is bőven van aki nem az akinek mutatja magát, pl. Palpatine a fő sz-rkavaró, a jedik közt is lesznek árulók, vagy akik kiábrándulnak és otthagjyák őket, míg a "gonosz" birodalmiak oldalán is találunk olyat (és most aki nézi a Star Wars Lázadók sorozatot és még nem látta a 3. éved részeit az ugorjon 2 sort), aki miután megismeri az "ellenséget", rájön hogy miért harcolnak és hogy amiben eddig hitt az nem okés, ezért átáll a jó oldalra (Kallus ügynök).

*Ebből következik a jellemfejlődés hiánya mint aggály. -> Ez sem igaz. Rengeteg olyan karakter van, aki hatalmasat fejlődik, ahogy a történet halad előre. Pl. Ahsoka úgy mutatkozik be mint egy cserfes, nagyszájú, nemtörődöm suhanc, aztán ahogy halad a történet egyre inkább megkomolyodik, bölcsebb, elhivatottabb lesz.

*És ide pedig remekül passzol a legutóbb felhozott kritika, miszerint egy film sosem bonthatja ki úgy a karaktereket és a történetet mint egy sorozat. -> Megint egy alapvető tévedés, a Star Wars nem "egy film", hanem egy történet, ami áll (most már) 9 filmből, egy sorozatból ami 6 évadot ért meg, évadonként talán 22 db 20-25 perces résszel, egy másik sorozatból ami még fut, eddig 3 évada van szintén kb 20 résszel évadonként, valamint egy kazal regénnyel és képregénnyel (most a videojátékokat meg társait direkt nem számolom ide). Azaz mivel ez mind egyetlen hatalmas történetet mesél el, bőven van kapacitás kibontani a karaktereket és a cselekményt, és ezt meg is teszi. Csak a főszereplő, az említett Anakin Sykwalker az eddig elkészült 8 filmből 7-ben szerepel és minimum 5-ben főszereplő, valamint az animációs sorozat epizódjainak 80%-ában szintén jelen van. De számos más szereplő is sok-sok órányi képernyőidővel rendelkezik, a fontosabb karakterek tucatjainak megismerjük a motivációit, személyiségét, érzelmeit, vágyait, kudarcait. Persze vannak töltelékkarakterek is, de hát nekik pont semmi más a céljuk mint higy a történetet lőrébbmozdítsák valahogyan. Meglepően sok karakter ki van dolgozva.


Tessék nézni is és akkor nem kell hamis illúziókba ringatni magunkat. :D Ezzel csak meg akartam védeni a Star Warsot, attól még a Trónok harca simán lehet ilyen jó vagy akár még jobb is, csak azt (még) nem ismerem, és egész egyszerűen igazságtalannak tartom olyan szempontok alapján lehúzni a Star Warsot, amik nem is helytállóak.

2017. máj. 29. 12:08
 12/12 anonim ***** válasza:
42%

az sw 7 el tudta érni,hogy ne érdekeljen a 8 ami rajongóként azért nem kis teljesítmény.

egyedül a köztes filmekben látok fejlődési lehetőséget,mert a zsivány jól sikerült,bár a han solo megintcsak érdektelen lesz,mert eleve érdektelen és unalmas a karakter.

a th tv sorozat meg ha le is van kurtítva igencsak a könyvhöz képest eléggé várós és 1 percre sem ismétli önmagát.

2017. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!