Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ez csak nekem tűnt fel az új...

Ez csak nekem tűnt fel az új Karib-tenger kalózaiban?

Figyelt kérdés

- lesznek spoilerek lentebb -

Henry és Carina = Will és Elizabeth

kiderül hogy Carina apja egy kalóz volt = kiderül hogy Will apja egy kalóz volt

Salazar elátkozott legénysége és hajója, mely olyat tud mint semelyik másik hajó sem = Bolygó Hollandi

nem léphetnek a szárazföldre = Davy Jones (igaz, ott csak Davy Jones nem léphetett partra, itt az egész legénység)

Salazar legénysége a tenger mélyén mászkál a tengerfenéken = az első filmben ugyanezt csinálták Barbossáék

Salazar irányítja azokat a cápaszörnyeket = Davy Jones irányítja a Krakent

Scarfield = Norrington

Shansa = Tia Dalma

mikor Salazar elől egy szigetre menekülnek és Jacket elkapja az a vörös szakállú kalóz, arról is nekem a Pelegosto szigete jutott eszembe a második részből


amúgy én nem értettem azt mikor kiszabadultak Salazarék mert Jack "megvált" a tájolótól?

a harmadik részben is megvált tőle, odaadta Will-nek mikor Will beépült Beckettékhez

nem inkább úgy kellett volna fordítani hogy Jack "lemondott" a tájolóról?



2017. máj. 27. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Az ötödik Karib-tenger kalózai visszanyúl a gyökerekhez, és a rajongók kedvéért újrakeveri A Fekete Gyöngy átka és a Holtak kincse legjobb pillanatait."

[link]

2017. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első jól írta, a rendező több ízben így nyilatkozott.

Igen, a magyar szinkron nem mindig hibátlan.

2017. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ÉPP EZAZ, hogy aki nem látta az elöző 4 részt annak nagyon izgi de nekünk...hát... össze lett gyúrva, Salazar az David Jones, krakenből lett cápa, Barbarossa megint meghal elnyeli a víz, szóval igazából semmi újdonság nem volt benne. Az egyetlen hasznos infó, hogy kiderült kitől kapta Jack a tájolót :D
2017. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

amúgy nekem az is feltűnt hogy Salazar azt mondta Henry-nek hogy mindig életben hagy egyvalakit hogy az elmesélhesse a történetét

de a kalózhajó amit követtek az Ördög Háromszögébe, hát nem úgy nézett ki mintha annak a fedélzetén bárki is életben maradt volna..

2017. máj. 28. 15:31
 5/13 A kérdező kommentje:

"Az egyetlen hasznos infó, hogy kiderült kitől kapta Jack a tájolót"

egyébként a Holtak Kincsében nem azt mondta Tia Dalma hogy ő adta Jack-nek a tájolót?

2017. máj. 29. 03:02
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg bakker most esik le :D A tájoló amit adtam nem mutatni út? Valami ilyesmi volt fejből próbálom felidézni. Na mekkora bak!
2017. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nem baki...simán lehet hogy időközben elkeveredett a tájoló majd később ismét visszakerült Jackhez.
2017. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem, ezt csak simán retconolták
2017. jún. 1. 00:01
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Így van, a disney nem a figyelméről híres lásd az új fos warsban mennyi előzményhiba van.
2017. jún. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

elég sok hülyeség volt benne

az egyik a már említett tájolós dolgok, Jack Tia Dalmától kapta, és volt már hogy Jack önszántából megvált tőle

annak sem volt értelme hogy mikor Will lett a Hollandi kapitánya a hajó hogy mondjam "újjászületett", de az is el volt mondva hogy Jones, a legénysége és hajója azért torzultak el, mert Jones nem csinálta a feladatát

Ehhez képest a film elején mikor felbukkan a hajó az egész megint ugyanúgy nézett ki mintha Jones lenne a kapitány és Will arca is tele volt korállal meg tengeri csigákkal (aki meg azzal jönne hogy a 10 év alatt míg a Hollandi a víz alatt és a másvilágon volt akkor lett ismét ilyen, ez sem igaz, mert A világ végén végefőcíme után látjuk a 9 éves Henry-t Elizabeth-tel ahogy találkoznak Will-lel és ott még Will is, a hajó is normális állapotban van, szóval a Salazar bosszúja szerint egyik pillanatról a másikra lett Will és a hajó ilyen)

az is hülyeség volt hogy Jones feladatáról "átokként" beszéltek, nem átok volt, Calypso istennő adta ezt a feladatot Davy Jones-nak mivel kellett valaki, aki kapuőrként szolgál a tengeren a halandók és holtak világa között, ezért kellett egy új kapitány Jones halála után "A hajónak mindig kell egy kapitány"

szóval így hogy Will már nem a kapitánya a Hollandinak akkor azok akik meghalnak a tengeren megrekednek a két világ között (tehát ugyanaz a helyzet áll fent mint mikor Jones volt a Hollandi kapitánya)

azt sem értettem, hogy Barbossa volt a kapitánya az Anna Királynő Bosszújának és nála volt Fekete Szakáll kardja

akkor miért nem próbáltak meg harcolni Salazarék ellen, ha Fekete Szakállhoz hasonlóan irányítani tudta az egész hajót

Vagy ha erre az a magyarázat hogy Barbossa nem tanulta meg vagy nem tudta hogyan kellene a hajót irányítani akkor hogyhogy tudta hogy kell a Gyöngyöt kiszabadítani Fekete Szakáll kardjával?

egyébként aki látta a végefőcím utáni jelenetet, az duplán hülyeséggé teszi az egészet, mert ha megtörtek a tengeri átkok akkor Jones miért polip-rákember formában jelenik meg Will és Elizabeth hálószobájában? (és oké úgy néz ki mintha csak egy álom lenne, de aztán ott az utalás hogy a padlón tengeri csigák vannak, tehát mégsem álmodott)

egyszerűen ennek a filmnek a története annyira átgondolatlan, szar, tudom hogy már nem az eredeti csapat írja az új filmeket, de annyira semmibe vesznek dolgokat az előző részekből, érződik hogy nem vették a fáradságot hogy rendesen újraolvassák a korábbi részek forgatókönyveit és megbeszéljék egy brainstormingon hogy nem-e egy totális baromság hogy Jack az előző kapitánytól kapja a tájolót

2017. jún. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!