Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok a Trónok harca...

Mit gondoltok a Trónok harca 7. évadáról eddig?

Figyelt kérdés

Most néztem meg a 4. epizódot. Azt kell mondjam, irritálóan elszúrták ezt a sorozatot!


Indult egy fordulatos, eredeti, látványos, magával ragadó történetként. Most meg egy elamerikaiasodott, liberális és feminista beütésű hulladék lett, ráadásul olyan logikai képtelenségek történnek benne, hogy már fogom a fejem. Hogy lehetett ebből az eredetileg kiváló sorozatból egy ilyen kommersz szemét?



Kíváncsi vagyok a véleményekre, más hogyan látja a kérdést!



2017. aug. 8. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd ezt a liberális feminista dolgot?
2017. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
A 4. évadig GRRM aktívan részt vett a sorozatban is. Aztán elzavarták megírni a 6. könyvet, és azóta a sorozat lejtmenet. De mivel klasszikus fantasy-ból semmi kínálat nincsen, ezért nézem azt, ami van. Egyébként GRRM is liberális feminista. A könyvek és a sorozat is az elejétől kezdve az volt. Csak értelmesen és átgondoltan.
2017. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos van benne valami.

Azért szemétnek nem mondanám, még elvezhető, de tény, hogy oda a kockázat, vannak logikátlanságok, stb.

De minden sorozatnál ez van, nem tudják hozni a várt színvonalat.

Úgy érzem, hogy a csatáknak nincs tétje, hisz minden kedvelt szereplő érinthetetlen, hát majd meglátjuk. Mindenesetre eddig nem sok minden történt és az évadnak is vége nemsoká...

Csak a könyvet várom már nagyon, onnantól kezdett süllyedni a színvonal, hogy elvált a könyvektől a cselekmény.

2017. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem semmi problémám vele. Én személy szerint nem tapasztalom azt a minőségromlást, nálam a sorozat még mindig 10/10. Lehet hasonlítani a könyvhöz, de én külön kezelném a kettőt, ugyebár jelenleg nem is lehet könyv híján :/

De egyébként miket értesz a logikai képtelenségek alatt? Például?

Viszont 1 biztos: szarnak, hulladéknak semmiképp nem mondható el.

Akárhogy is nézzük az emberek többségének tetszik: [link]

2017. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-es, kifejtem.


Liberális: gyakorlatilag már jóideje afelé halad a sorozat, hogy kettéválassza a szereplőket JÓK-ra, és ROSSZAK-ra. A jók első számú képviselője: Daenerys Targeryen. Mégis miből áll neki a jósága? Hát főként abból, hogy ő a felszabadító, a szabadság elhozója. Ez a SZABADSÁG mantra pedig tipikusan egy liberális filozófia. "Légy szabad, dönts szabadon!"

Semmitmondó üres filozófia, amely hangzatos ugyan, de aki kicsit is gondolkodik, az tisztában van vele, hogy mennyire káros.


Következőként van nekünk egy Havas Jon szereplőnk, akit megválasztottak a Fal vezetőjének. Erre mit csinált? Beengedi azt az ellenséget, aki ellen már ki tudja hány száz éve harcoltak. Persze a vadakból hirtelen büszke, becsületes, törvénytisztelő emberek lettek, akik egyből vállvetve harcolnak majd a többiekkel.

Most komolyan, ez így hihető? A sorozat tartalmaz fantasy elemeket, de ez nem kéne, hogy azt jelentse, hogy teljesen elrugaszkodik a realitások talajától.

(És gondolom nem csak én vagyok úgy, hogy érzek ebben némi politikai felhangot, hogy "engedjük be az idegen népeket!")


Én ettől hányok. Attól is felfordul a gyomrom, hogy számos néző a szimpátiáját kizárólag az alapján méri, hogy az illető szereplő mennyire helyes. Hát ez meg egyszerűen röhejes! Mert "jajj Havas Jon olyan szexi, olyan kis cukik lennének együtt Danyvel".

És ez számomra azért kiborító, mert eddig úgy éreztem, hogy ezt a sorozatot arra a célcsoportra írták, amihez én is tartozok. Akik szeretik a váratlan fordulatokat, a realitást, akik szerint nem egyszerűen feketék vagy fehérek a dolgok. Akik szeretnek GONDOLKODNI. Akik például úgy gondolták, hogy Ned Stark volt a legnagyobb balf@$z az első évadban.


Most meg fogták az egészet, nyakon öntötték egy adag liberális szósszal, és a gondolkodni szerető emberekről átálltak az "ú, de édes!" szemléletű közönségre.



Feminista:

Na ne már, hogy ezt nem látod! A sorozat tele lett grrrl power-rel! Csak pár példát mondok:

- Brienne legyőzi a Vérebet. A könyvben azért haldoklott a Véreb, mert berúgott állapotában megtámadták 3-an FÉRFIAK. Most meg egy nő önmaga legyűri Westeros egyik leghalálosabb harcosát (nekem egyébként az egyik kedvenc szereplőm volt Sandor Clegane).

- Arya Stark lett az első számú gyilkos.

- A Martelleknél fellázadtak a csajok, és kinyírtak mindenkit átvették az uralmat. Persze a film nem nélkülözte a jelenetet, hogy a nők annyira profin harcolnak, hogy még ütközet közben megbeszélik teljesen nyugodtan, hogy melyikük öli meg a férfit.

- Asha Greyjoy. Talán nem feminista volt az a jelenet, amikor Danyvel beszélgetett, és elmondta, hogy azért jött hozzá, mert "egyesek szerint a nők nem tudnak olyan jól uralkodni, mint a férfiak". És a nők összeesküvőn összenéztek, azzal a tipikus "majd mi megmutatjuk ezeknek a férfiaknak, hogy ki az úr a háznál" nézéssel.

- Daenerys Targeryen. A feminista mintapéldány. Aki a 7. évad 4. részében annyira felháborodik, hogy 10 perc alatt megtesznek kb. 1500 mérföld utat. Mert ő olyan hatalmas, hogy még ez is megy. A sorozat inkább félreállítja a logikát, csakhogy a a női karakter kimutathassa hatalmasságát.



SPOILER KÖVETKEZIK:

.

.

.

.

.

.

Tudjátok, ha a régi stílusban folytatódott volna a sorozat, akkor a mostani negyedik rész úgy zárult volna, hogy Jaime Lannister keresztüldöfi azt az idióta p!c$át, a seregének meg csapdát állítottak volna, és felszecskázzák őket.

Csakhogy azóta a logikát teljesen kihagyták a történetből, és a seregek csak úgy ugrálnak téren és időn át - plusz ne már, hogy a Lannistereknek nem volt annyi eszük, hogy felderítőket állítsanak!

.

.

.

.

.

.

.

Spoiler Vége.

2017. aug. 8. 21:29
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

"De egyébként miket értesz a logikai képtelenségek alatt? Például?"


Te kezdted :)

- Euron nem tud ennyi idő alatt ekkora flottát építeni

- Arya kb. napok alatt átutazta a kontinenst

- A flották úgy kerülgetik az egész kontinenst, ahogy nem szégyellik. Euron flottája megkerülte egész Westerost, hogy az Iron Islands-ról King's Landing-hez menjen. Közben Dany flottája megkerülte az egész kontinenst, hogy Dragonstone-ról Casterly Rock-hoz jusson. Mire Euron flottájának egy része megint megkerülte a kontinenst, hogy elégesse az ő hajóikat, és ott ragadjanak. És közben a Lannister sereg Casterly Rockból Highgardenig átmasírozott a fél kontinensen, aztán onnan vissza King's Landingbe még egyszer.


Nekem az egyik nagy agyf..szt okozó dolog az, hogy én rajongóként ismerem a rohadt térképet. A sorozat írói meg láthatólag nem. És úgy ugrálnak rajta, mintha minden városban tucatnyi teleport lenne. Pár nap, amíg Jon elér Dany-hez. Mivel ők ténylegesen a kontinensnek ugyanazon az oldalán vannak. És mennyi ideje van ott Jon? Max egy-két hét. Az ezalatt lejátszódott események minimum olyan fél évet vennének igénybe.


Aztán pl. ott vannak a fölöslegessé vált szereplők. Gyakorlatilag északon mindenki csak húzza az időt. Littlefinger a nagy lángelme csak üldögél. Bran tud ismeretlen mennyiségű dolgot, de azt pl. nem hozza elő Sansának, hogy a pasija elárulta az apjukat, meg ilyen apróságok. Aztán az egész Dorne-i szál. Doran karakterét a könyvből teljesen kihagyták gyakorlatilag. Helyette kaptunk Ellariát, akinek az a terve a Martell-ház felemelésére, hogy lemészárolja a tagjait. És a többi Dorne-i ház az hogy van ezzel? Mindenki elfogadta Ellariát?


És ezt kiterjeszthetném egy harmadik nagy dologra. A sorozat írói láthatólag nincsenek tisztában azzal, hogy egy területen nem csak egy ház él. Hol vannak a Lannister seregben a más házak? Hol voltak a más házak, amikor a Lannisterek megtámadták Highgardent? Hol van a többi ház Dorne-ban? Stb.


Ja, és Stannis. A földrész egyik legnagyobb hadvezére... kikapott úgy, hogy nekiment egy sokkal nagyobb seregnek. Ja és Jon nem kevésbé volt hülye. Meg Sansa, amikor nem mondta el neki, hogy jön a felmentő sereg. Sokkal kevesebben halnak meg, ha a Vale-sereg meg Jon északi serege tud egymásról.


Stb. Nem szeretném az egész estémet ezzel tölteni. GRRM nagyon alapos, a sorozat meg "hát nagyjából" alapon áll a dolgokhoz.

2017. aug. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Nekem tetszettek az eddigi részek, nem volt vele gondom. Bár én a Sansa - Arya kimért találkája helyett inkább Jon-Arya találkozást várom nagyon. Remélem még ebben az évadban benne lesz. Ha nem nagyon morcos leszek...
2017. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Még egy képtelenség eszembe jutott, ami egyszerűen nevetséges: Arya és Brienne párbaja.


Adott Brienne, a nagydarab, mázsás nő, hatalmas kétkezes karddal, és izomból lesújt Aryára. Arya pedig, a kb. negyven kilós vékony, 160 centi körüli lány simán hárítja EGY kézzel, amiben egy vékony pengéjű rövidkardot tart.


Ezt a fizikai képtelenséget mégis hogyan lehet indokolni? Arya esetleg Jedi-lovag is lett, és vele van az Erő? Mert a normális az lenne egy ilyen vívásnál, hogy az első hárítási kísérletnél rászakad az ellenfél fegyvere.

2017. aug. 9. 08:24
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Már bocsánat, de Martin világában mióta létezik éles válaszvonal jók és rosszak között? Az általad elsőszámú jónak leírt Daenerys habozás nélkül felégettette volna Királyvárat nem törődve a civil lakossággal, ha Tyrion és Jon nem beszéli le róla. Vagy például pár évaddal korábban nyélbeütötték a kis sárkány-Makulátlanok cserét, erre felrúgva azt legyilkoltatja a mestereket. Szóval igen, Daenerys az egyik főszereplő és mondhatjuk, hogy a klasszik értelemben vett jó oldalon játszik, de hogy pont ő a jók első számú képviselője, azt már túlzás állítani. Akkor én már inkább Havas Jont mondanám. De egyébként, hogy a másik oldalról is hozzak példát, ott van a Véreb és Jaime esete. Mindkettő vérgőzős szemétládaként kezdte pályafutását, de a kötetek/évadok során a karakterük kellőképp árnyalódott. Az első évad után nem hittem volna, hogy az utolsó részben én is azért fogok szorítani, hogy Jaime ne patkoljon el a nagy csatározásokban.


Apropó Havas Jon. Szerinted mit kellett volna tennie? Legyilkoltatnia az összes túlélőt a Fal ostromát követően? Látta mi zajlik a Falon túl és tudta, hogy emberekre van szüksége. A vadak is tisztában voltak vele, hogy a kisebbik rossz, ha összefognak az északiakkal. Voltak is ebből konfliktusok, lásd Havas Jon meggyilkolása vagy az Umberek átállása a Boltonokhoz. És nem, a vadak sem javultak meg egyről a kettőre, de mivel egy sorozatban nem bonthatnak ki minden szálat, ezért a vadak kb ennyiben lesznek.


Igen, a sorozatban nem egy erős női karakter van, de most komolyan, ezért feministának bélyegezni valamit szerintem erős.

- Brienne miért ne győzhette le volna a Vérebet? Renly testőrségének tagja volt, véleményem szerint az egyik legerősebb harcos Westeroson 1vs1-ben. Clegane bitangerős, de azért őt sem kell túlmisztifikálni.

- Az Arcnélküliek talán a leghalálosobb gyilkosok közé tartoznak. Arya jó pár évet lehúzott náluk és hát demonstrálni kell, mennyit fejlődött az évek során.

- Dorneban nem kell meglepődni, mivel ott abszolút-kognatikus rendszer van, azaz a nők öröklésben, meg miegymásban teljesen egyenjogúak a férfiakkal. Lásd a regényben, hiába született két fia Doran hercegnek, mégis Arianne hercegnő volt a trónörökös, mivel ő volt az elsőszülött. Ettől függetlenül a Dornei szálat szerintem is nagyon elkefélték. Doran nagyon jól keverte a kártyákat, de a sorozatban azzal a puccsal nagyon lealázták őt.

- Balon Greyjoynak két gyereke maradt: Asha és Theon. Utóbbi alkalmatlan uralkodásra, ezért hiába nem ült még korábban nő a Vas-szigetek trónján, ő lett volna a befutó, ha nem jelenik meg Euron. Nem meglepő tehát, hogy két pártra szakadtak az ottani főurak is.


Am meg ha az állításod szerinti "eredeti" színvonalon folytatódott volna a sorozat, akkor szerintem pont hogy Bron vagy Jaime lett volna megsütve a negyedik epizódban :) Már nem tudom melyik blogon olvastam egy nagyon jó kritikát az eddigi részekről, hogy miért is nem olyan a sorozat, mint amilyennek indult. Nem rosszabb, de már egyáltalán nem ugyanaz. Rövidebb az évad, a sorozat végéhez közeledve kevesebb szál marad, azok is összefonódnak stb. De majd igyekszem utánakeresni.

2017. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

" Dorneban nem kell meglepődni, mivel ott abszolút-kognatikus rendszer van, azaz a nők öröklésben, meg miegymásban teljesen egyenjogúak a férfiakkal. Lásd a regényben, hiába született két fia Doran hercegnek, mégis Arianne hercegnő volt a trónörökös, mivel ő volt az elsőszülött."


Engem a kérdezővel szemben nem különösebben zavarnak a nők. Ez viszont nagyon is. Nem azért, mert nők, hanem mert a hatalmat átvevők között nem volt egy darab MARTELL sem. Teljesen ki van zárva, hogy Dorne többi háza elfogadja egy csapat fattyú uralmát, miután azok megölték Dorant és Trystane-t.

2017. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!