Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok jó doramákat...

Ajánlanátok jó doramákat (koreai sorozatokat)? Rövid leírást is szeretnék, hogy miről szól. ~20/L~

Figyelt kérdés

Amiket eddig láttam:

Who are you: School 2015 (ez nagyon tetszett)

Goblin (ez is nagyon szerettem)

Moonlight Drown by Clouds

A császárság kincse

My secret Romance (szintén kedvenc)

Hwaramg

A királyi ház titkai

A korona hercege

Pasta (ez is nagyon bejött)

Descendants of the Sun (nagy kedvenc ez is)

A palota ékköve

A fény hercegnője

Gap Dong

Cinderella and the Four Kmights (ebben a számok is nagyon tetszettek)

Seven Fiest Kiss

És amit most nézek: Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo



2017. aug. 21. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Engedelmeddel nem csak koreait ajánlanék, mert 1: Nem csak az ok a jók, 2: Már most az írás elején jutott eszembe a listád alapján olyan, ami nem koreai, de stílusban jó lehet. :)


Secret Garden (korean, 2010)

Gazdag férfi-szegény nő. A férfi egy bevásárlóközpont igazgatója, a csaj pedig akciófilmes kaszkadőr. Egy alkalom után testet cserélnek. Azt nem írom le, hogy milyen helyzetben tudnak cserélni, mert az lényeges a vége felé. Természetesen eleinte utálják egymást, dehát mégis összekerülnek. Első olvasatra egy alapsablon az egész, de nem véletlenül lett világszinten ilyen híres sorozat! :)


Back to 1989 (taiwanese, 2016)

Adott egy 26 éves srác, akinek nem a legtökéletesebb a kapcsolata az anyjával. Egy baleset következtében visszakerül 1989-be, még az előttre, hogy ő megszületett volna. Itt találkozik az anyja fiatalkori énjével és annak barátaival. Végül mindent meg fog érteni az anyjával kapcsolatban.


Two Fathers (taiwanese, 2016)

Nem átlagos család, ahogy a cím is mutatja. 2 férfi kap egy-egy telefonhívást a kórházból, hogy a barátnője szült. Csakhogy nem látták egymást 9 hónapja. Amikor odaérnek, a doki mindkettejüknek ad egy levelet. Abban a nő leírja, hogy mivel 9 hónapja mindkettejükkel együtt volt, így nem tudja ki az apa, és nem érzi magát késznek a gyerekre, ezért itt hagyja. A két férfi azonban nem próbál meg dönteni, meg tesztelgetni, hanem egy egyszerűnek tűnő, bonyolult megoldást választanak: Együtt nevelik fel a kislányt, és soha nem akarják megtudni ki az igazi apa!


Age of Youth (korean, 2016)

5 egyetemista lány, akik egy házon osztoznak. Nagyjából a mindennapi életüket mutatja be, átlagos problémákkal, mint kialvatlanság, egyetem és pénzkeresés-az-egyetemre összeférhetetlensége, bulizós/visszafogott lányok ellentétei, stb., de mégis annyira megfog, a jókor elsütött poénokkal, az ügyes vágásokkal ahogyan a szereplők között ugrálunk.

Egy 20 éves lánynak szerintem ez majdhogynem egy kötelező darab. :) (Mondom ezt 20 éves férfiként, pedig csak Han Seung-Yeon miatt kezdtem el :D )


Noble, My Love (korean, 2015)

A világ egyik legnagyobb cégének a koreai ágazatának a vezérigazgatóját egy nap elrabolják. Nagy nehézségekkel, de megszökik a rosszfiúk elől, azonban mint gazdag ember, nincs hozzászokva az ilyen nagy fizikai megterhelésekhez. Menekülés közben összeesik egy állatklinika előtt, ahol az állatorvosnő talál rá, és kezeli. A többit azt hiszem nem kell részleteznem, hogy miről fog szólni. :)


Prime Minister and I (korean, 2013)

A két főszereplőnk a miniszterelnök, és egy újságíró hölgy, aki mindig kihagyja a legnagyobb eseteket. Kisebb-nagyobb bonyodalmak és fordulatok után, összekerülnek. A miniszterelnök úr igencsak erős módszerekkel ráveszi a nőt, hogy legyen a már meglévő gyermekei anyja, ugyanis a 3 gyermek már egy ideje azt kéri karácsonyra, hogy legyen egy mamájuk.


Healer (korean, 2014)

Healer kódnév alatt dolgozik egy éjjelifutár. Bármit elintéz, amennyiben az nem kapcsolódik gyilkossághoz. Egy idősebb nő segíti a háttérből, egy zseni hacker. Kap egy-két elég furcsa megbízatást egy nővel kapcsolatban, aki egy másodrangú internetes lap cikkírója. A megbízás miatt közel kell kerülnie hozzá, ám elég hamar beleszeret, valamint a szereplők közös (szó szerint! mindenki mindenkit ismer) múltjára is fény derül idővel.


High School - Love On (korean, 2014)

Egy angyal egy véletlen miatt az emberi világba kerül, és szép lassan emberré válik. Egy fiúval és a nagymamájával lakik majd együtt, akikkel elég gyorsan családias lesz a hangulat. Az új iskolájukban a suli legnépszerűbb srácával (ki mással) összebarátkoznak. Ennek eredménye az lesz, hogy a két srác huzavonában tartja a legjobb barátságot és a legnagyobb szerelmi riválisságot egymás közt. A gond ott kezdődik amikor bekavar a lány régi angyal-mentora.


Padam Padam (korean, 2011)

Egy börtönből frissen szabadult férfi, akit hamisan vádoltak, valamint egy állatorvosnő kapcsolata, akiknek több közük van egymáshoz, mint hinnék. Az ex-fegyenc férfi egy folyton a jó irányba haladó, néha naívnak tűnő (bár utólag beigazolódó) számításokkal rendelkező, durva nézésű, erős, lágy szívű ember. Az állatorvosnő egy gyönyörű, mindenki álma hölgy, akinek az apja régen az egyik legjobb rendőr volt (papíron), ám a lány maga egy hideg, néha már túlságosan is érzéketlen az emberek irányába. Először maga a tény, hogy ex-rab volt, sok nehézséget okoz a férfinek, ám szépen lassan, de elnyeri mindenki bizalmát, és bebizonyítja, hogy 16 évvel ezelőtt hamisan vádolták.


Protect the Boss (korean, 2011)

Ezt is eredetileg Choi Kang Hee miatt néztem csak meg (imádom, ahogyan beszél :D ). Azonban eléggé megfogott. Adott egy munkanélküli hölgy, aki kap egy asszisztensi állást egy cégnél, ahol egy chaebol család legfiatalabbja lesz a főnöke. A főnök beleszeret, valószínűleg amiatt, mert a nő nem riad vissza attól, hogy durván bánjon a főnökével. A szerelmi rivális sem maradhat ki, bár róla nem árulnék el többet. Amikor kiderül mindez, annak természetesen a vezérigazgató apuka nem igazán örül. A fiatalabb fia egy idősebb, "szegény" nőbe szeret bele? Ugyanmár... Pedig de! :)


Tiger Mom (chinese, 2015)

Egy család története. Apa, anya, és az iskoláskorú lányuk. A lányka a kis hercegnőjük. Egy alkalommal mikor egy másik családhoz mennek át, a lány elég kellemetlen helyzetbe hozza őket. Anyuka erős akaratú, így átvált anyatigrisbe, és hirtelen nagyon szigorúvá válik, hogy így ne legyen a későbbiekben gond a lánnyal. Apuka viszont továbbra is azt gondolja, hogy a lány boldogsága az első, akkor is ha nem szerzi meg a lexikális tudást, illetve nem lesznek barátai. Két teljesen ellentétes nevelési módszer, amiben a gyermek az anyját tekinti rosszabbnak. Ezt csak tovább rontja, mikor megjelenik a férj régi ex-barátnője, aki kedvesen, finoman, lágyan tudja ugyanolyan határozottan nevelni a lányt arra, amire az anya próbálja.

ui: Ha magas a vérnyomásod, ne nézd meg! Én egy nyugodt lelkületű ember vagyok, és imádom a gyerekeket, rengetegszer vigyázok rokonok gyermekeire, valamint én is egy lányos apukának képzelem el magam pár évvel később. De ez a kislány (függetlenül attól, hogy színészlánykát viszont bírom) már az első epizódban átkattintott bennem valami olyat, ami miatt hogyha nem ő lenne a történet főszereplője, már rég bedobtam volna a betonkeverőbe egy láda borotvapengével, és addig forgattam volna, amíg tatárbifszteket nem kapok!


Nos most elsőre így ennyi. Ha szeretnél még, akkor nyugodtan írj konkrétabb helyzeteket ( ne műfajt, hanem helyzetet), és akkor megpróbálok annak megfelelőeket írni! :)


20/F

2017. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Shopping King Louie: van egy gazdag fiú, kitűnő érzése van a divathoz, csak úgy szórja a pénzt. Egy nap balesete lesz, meghal, és feltűnik a családnak egy fiú aki ugyanúgy néz ki. Főszereplő csajszi a hegyekben él, felmegy a városba hogy megtalálja a testvérét, közbe találkozik a fiúval(aki egyébként nem halt meg, hanem hajléktalanként él tovább). A fiúnak amnéziája volt(miért is ne, kdrama), így nem tud semmit se az életről, a családja cégéhez megy vissza dolgozni és lassan lassan eszébe jut, hogy ki is ő valójában.


You're beautiful: van egy fiú, aki énekesnek szeretne menni, de a műtét miatt több idő kell a gyógyuláshoz. Emiatt megkérik a fiú húgát, aki egy apáca, hogy álcázza magát fiúnak, és legyen a banda tagja. Innentől kezdve jönnek a vicces, aranyos jelenetek.


It's Okay, That's Love: több főszereplő is van. A két 'főszereplő' egy híres író és egy pszichiáter. Az írónak van egy valamilyen betegsége, de nem tud róla. Később ez kiderül, meg kell gyógyítani stb. Nagyon érdekes dorama, én nagyon szerettem. Humor is van bőven.


Queen For Seven Days: ez egy történelmi dorama, 4 részen keresztül mutatják be a gyerekverziót, majd a többi már vezet vissza az első részhez.(úgy kezdődik, hogy a csajt felakasztják, de a történet csak a 18. részben ér vissza ehhez a részhez) Nekem nagyon tetszett, sok kedvencem is volt benne, és érdekes volt. Egy valakit nagyon sajnáltam benne, szegénynek a megölt apját a háza elé vitték, és később neki is a semmiért kell meghalnia.


Legend of The Blue Sea: van egy sellő, kikerül a szárazföldre, találkozik egy csalóval(aki történetesen Lee Min Ho, Seven First Kissben is szerepel), a múlt megismétli önmagát a jelenben, és ezt próbálják megakadályozni. Nekem tetszett.


W - Two Worlds: van egy csajszi akinek az apja ilyen képregényíró, majd a csajt valaki behúzza a képregény világba. Ki-be lépeget a két világ között, majd jön egy gonosz, aki végül elvesz tőlük valakit. Nagyjából ennyi, ez is nagyon jó.


Strong Woman Do Bong Soon:van egy lány, aki nagy erővel van megáldva. Van egy híres CEO (ZE:A Hyungsik), találkoznak, van egy őrült aki lányokat rabol el, később rájön a csaj titkára, megfejti és elveszi tőle, elrabolja és a pasi megy utána:'D Szerintem nagyon kis cuki sztori.


Weightlifting Fairy Kim Bok Joo:van egy úszó srác meg egy súlyemelő csaj. Régebbről ismerik egymást, de nem jönnek rá. Majd képbe jön a srác bátyja is, az tetszik a csajnak. A végén meg romantika:D nagyon cuki, össze is jöttek a főszereplők, de elvileg szakítottak:C (szerintem amúgy nem, csak így akarják magukról lerázni a sok riportert)


My love from the stars: van egy űrlény, eljön ebbe a világba, találkozik egy színésznővel, aki idegesítő de aranyos és egyébként a Legend of The Blue Seaban is főszereplő nő. Különböző ereje van, teleportálás, megállítja az időt, rendkívül jó hallása van, mozgatja a tárgyakat stb. Történetesen a színésznő egyetemi tanára is lesz, és szomszédok. Később vissza kell majd térnie a bolygójára és próbálja ezt megakadályozni.


To the beautiful you: SHINee Minho a főszereplő, magasugró. A csaj főszereplő Sulli, aki elhatározza, hogy fiúnak álcázza magát és ráveszi a fiút, hogy térjen vissza a magasugráshoz. Aranyos sztori.


Chicago Typewriter: a történet forrása a régebbi évek, amikor is forradalom van. Az egyik forradalmár nem halt meg, hanem szellemként élt egy írógépben, ami Chicagóba kerül. A főszereplő fiú egy író, és Chicagóban meglátja ezt az írógépet. Később hozzá kerül. A csajszi meg az író rajongója. A szellem visszatér, és összehozza a csapatot hogy kiderüljön, miért nem halt meg és miért él szellem formájában. Ehhez szüksége van a másik kettő emlékezetére, mert csakis akkor derül ki, ha az író ezt egy regénybe írja.


Healer: van egy 'hős' aki Healer néven dolgozik, meg egy hacker nő, aki ebben segít neki. Az apja újságíró volt, akit egy akció közben a legjobb barátjával együtt megöltek. A legjobb barátjának a lánya a főszereplő csaj, ketten találkoznak és kiderítik mi történt az apjukkal. A csaj nagybátyja Korea leghíresebb újságírója, hárman összefognak és lebuktatnak pár rosszfiút.


City Hunter: volt 2 katona, akik küldetésre mentek Észak-Koreába, de amikor visszajöttek, a hazájuk elárulta őket, lelövették őket a tengerben. Egy ember élte túl, mert a barátja(akinek egyébként pár nappal előtte született a fia) feláldozta érte az életét. A túlélő ellopja a fiút, Thaiföldre viszi ahol harcost nevel belőle. Ott találkozik egy koreaival, aki egy képet hord magánál egy lányról, aki Kim Na Na és testőr. City Hunter is ide kerül, találkoznak, megmenti a lányt, a lány lelövi hátulról mert nem tudja ki az. Később a túlélő véres bosszút akar, de CH nem, ezért képes feláldozni magát. Végül az utolsó leszámolásnál valaki feláldozta magát a többiekért. Izgi volt.


Oh My Ghostess: van egy szégyenlős, csendes szakács. Megszállja egy szellem, így teljesen az ellentettjévé váll, és ráhajt a szakácsra a szellem, mert szűzen halt meg és elakarja veszteni. Sok vicces szituáció van benne.


Oh My Venus: van egy híres koreai-amerikai edző, és egy túlsúlyos csajszi felkeresi, hogy segítsen neki lefogyni. Nagyon jó dorama ez is.


Tomorrow With You: van egy fiú és egy lány, találkoznak egy metrón, és a csaj azt hiszi, hogy a fiú csinált róla egy képet ezért leszállítja és elkezdenek veszekedni. Ám a metró felrobban miután elindul, és a fiú szülei rajta voltak. Így képes a jövőbe utazni. Megmenti a lányt attól hogy nyomorék legyen és meghaljon, tehát beleavatkozik a jövőbe. A csaj apja is képes utazni, de a csajszi nem tudja ki is ő. A fiú titkolja hogy emiatt vette el a lányt, de később jön mindenféle dolog ami miatt el is akar válni tőle. Izgalmas, ráadásul gyilkosság is lesz benne.


Six Flying Dragons: épp most nézem, van 6 sárkány, aki együtt küzd egy jobb világért, szerintem nagyon jó izgalmas sztori, tele tiszta menő harcokkal.


Master's Sun: egy csaj látja a szellemeket, de ha hozzáér egy bizonyos férfihoz, akkor nem. Így próbál mindig mellette maradni.


Let's Fight, Ghost: van egy fiú aki látja a szellemeket, és találkozik eggyel. Összefognak és legyőzik a rosszakat. Közbe a fiú egyik rokonja szellemekre vadászik. És kiderül az is, hogy miért maradt szellem a csaj. Van benne egy 'gyilkos' is.

Hu, elég hosszú lett, de még rengeteget tudnék írni:D

2017. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Fated to love you

(örök kedvenc milliószor láttam már)

A pasi és a csaj találkoznak egy nyaraláson (mindketten mással mennek, nem ismerik egymást) és csaj terhes lesz. Pasi elveszi, mert "muszáj". stb..

Iszonyat jó sztori, és megéri végignézni. :)

2017. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Oh my Venus

Duci csaj, régen a suli szépe volt, de meghízott, és vissza akar fogyni. Ez is jó :)

2017. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

oh még eszembe jutott a Love Rain.

Egy fősulis fiú és lány szerelmesek lesznek egymásba, de nem teljesedik be a szerelmük. A lány amerikába megy, a fiú marad. Évek telnek el, a fiúnak fia lesz a lánynak lánya, akik egymásba szeretnek.

Vajon melyik "pár" mond le a szerelemről?

2017. aug. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!