Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti milyen (főleg történelmi)...

Ti milyen (főleg történelmi) filmeket vennétek bele a kötelező középiskolai tananyagba?

Figyelt kérdés
Melyek lennének azok a filmek, amelyeket érdemes lenne a tananyag részeként levetíteni a gimnazistáknak? Életrajzi, háborús, történelmi drámák, ilyesmire gondolok. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, ti melyik filmeket ajánlanátok és miért.

2017. nov. 17. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik óra részeként és milyen minőségben kellene a tananyag részének lenni? Rég nem járok iskolában, hogyan kezelik a filmeket most?
2017. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

igazából a jó történelmi filmekre jellemző,hogy a kor laza erkölcseit,kendőzetlen brutalitását vagy a megdöbbentő higiéniás szokásait sem spórolják ki.

így meg már kapásból 18 karikás az összes ilyen.

2017. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1) Egyiket sem, mert nincs rá idő :)

2) Bár törióra szempontjából lényegtelen az esztétikai érték, mégse terhelném a gyerekeket vacak filmekkel, akkor se, ha nagyon pontosak.

3) Íme pár történelmi film, amiben szerepelnek fontos történelmi események:


Spartacus

Jeanne d'Arc szenvedései

Rettegett Iván

Napóleon

Elfújta a szél

A generális

A jó, a rossz és a csúf

A párduc

2017. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel én fiatal vagyok, és elég jó iskolába is jártam, megtapasztaltam a tanórán film nézés örömeit. A legtöbb iskolában nem nagyon van erre lehetőség. Vagy ha van, akkor is minimális. De ahol van is rá lehetőség, ott sem működik túl jól.

1) Ahogy kötelező olvasmányokkal, kötelező filmekkel is a lehető legkevésbé érdekeseket választják

2) Senki nem figyel oda, inkább beszélgetnek a gyerekek

3) Végtelen sok technikai probléma, így negyed órák mennek el a semmire


Én nem tudom mit ajánlanék, de azt nem nagyon, hogy nézzenek filmeket iskolában.

2017. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha világháború akkor nálam egyértelműen a Fury/Harag. Nekem eddig ez adott át a legtöbbet, valamiért úgy érzem ez az egy VH-s film ami kiemelkedik a sorból a többi közül.
2017. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!